Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdjęcie kodu PIN z karty SIM

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zdjęcie kodu PIN z karty SIM

Karty SIM FLEX są zabezpieczone kodem PIN. Czasami taka blokada przeszkadza, jeżeli karty SIM chce się użyć w routerze mobilnym do dzielenia internetu między urządzenia. Nie wszystkie router zapamiętują PIN, więc przy ponownym włączeniu routera trzeba się na niego zalogować i wpisać poprawny PIN. Jet to uciążliwe, przynajmniej dla mnie.

Zauważyłem, że starsze modele telefonów, tzw. klawiszowe, nie są w stanie zdjąć kodu PIN z karty. Zmiana odbywa się bez problemów, ale nie usunięcie.

Po przełożeniu karty SIM do smartfona z androidem, zdjęcie PIN z karty SIM FLEX odbyła się bez kłopotów.

 

Czy ktoś próbował zdjęcia kodu PIN z FLEX na innych smartfonach z systemem innym niż Android?

Mam na myśli iPhony, lub Lumia.

 

Zdjęcia kodu pin testowałem na starych telefonach: Nokia 3060 i 1600, oraz na SG A6.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zdjęcie kodu PIN z karty SIM

Rozmawiam na czacie FLEX w tej sprawie, ale też niewiele podpowiadają. Wygląda na to,m że tylko smartfony z androidem są w stanie zdjąć kod PIN. Klawiszowe nie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zdjęcie kodu PIN z karty SIM

U mnie nie ma problemu z wyłączeniem żądania kodu pin na karta sim z logiem Orange Flex.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zdjęcie kodu PIN z karty SIM

Rozmawiam na czacie FLEX w tej sprawie, ale też niewiele podpowiadają. Wygląda na to,m że tylko smartfony z androidem są w stanie zdjąć kod PIN. Klawiszowe nie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Zdjęcie kodu PIN z karty SIM

Cześć, również ubolewam nad tym problemem. Przeniosłem do Flexa numer z którego korzysta moja osiemdziesięcioletnia babcia i wierzcie mi, że zmaganie się z pinem w aparacie Emporia Elegance jest dla Niej meczące i irytujące. Orange mogło by być bardziej elastyczne w tej kwesti przy wydawaniu kart z salonu.

Oferta, jest kapitalna (nie trzeba się ścierać z fakturami czy zdrapkami) ale mogłoby być jeszcze lepiej przy większej odrobinie proseniorskiego podejścia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zdjęcie kodu PIN z karty SIM

Wszystkie nowe karty flex nie mają aktywnego pinu. Próbowałeś zamówić nową kurierem?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zdjęcie kodu PIN z karty SIM

@Piotrekk85 SIM-ki FLEX mają domyślnie ustawiony kod PIN. Jakiś czas temu aktywowałem ofertę FLEX córce i domyślnie jest ustawiony kod PIN. Jakie było moje zdziwienie, jak wziąłem że sobą samą kartę SIM do routera, bez ramki. Dobrze, że był jeszcze dostęp do WiFi i apka FLEX. Przy użyciu kodu PUK zmieniłem kod PIN, a następnie aktywowałem to.

 

@adsooo przełóż babci kartę SIM do smartfona  zdejmij kod PIN i włóż ponownie do obecnego telefonu. Innej opcji obecnie nie ma.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Zdjęcie kodu PIN z karty SIM

@ketrasaArtur  tak będę musiał zrobić, ale będę podtrzymywał apel, aby to rozwiązali systemowo.

Ułatwiłoby to użytkowanie nowym klientom, a podejrzewam, że nie każda babcia w PL może liczyć na wnuczka. Niestety... 🤔