Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE na iOS problem z FB Messenger


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

VoLTE na iOS problem z FB Messenger


@f00ku55napisał(-a)

Nie masz wpisanego hasła, a tam też powinno być "internet". Zrób wyzerowanie ustawień sieciowych w iOS'ie, albo wpisz sam hasło i zrestartuj telefon.


Przecież pisałem, że zarówno z hasłem jak i bez hasła nie działa. Zostawiłem bez hasła bo gość na czacie w aplikacji Flex napisał, że w iPhonach nie powinno być hasła (nie wiem dlaczego, nie wnikam). Zerowałem ustawienia sieciowe już ze 100 razy tak samo jak restart telefonu lub włączanie trybu samolotowego. Nic to nie daje.

 


@f00ku55napisał(-a)

Z problemu, który opisujesz wynikałoby, że iPhone nie ma połączenia z internetem. Ale to też dziwne, bo podobno zwykły chat działa.

Na moje pytanie o reinstalację aplikacji (która baaaaaardzo często rozwiązuje najróżniejsze problemy) nie odpowiedziałeś.


iPhone ma połączenie z internetem bo pozostałe usługi internetowe działają prawidłowo w tym jak wspomniałem czat Messengera. Reinstalacja Messengera nie pomaga.

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

VoLTE na iOS problem z FB Messenger

W takim razie poddaję się. Twój problem jest bardzo dziwny i niespotykany, nie znalazłem nigdzie w internecie żadnej wzmianki o czymś takim.

W każdym razie życzę Ci, aby udało się go rozwiązać 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

VoLTE na iOS problem z FB Messenger

@f00ku55 jakbym znalazł w internecie nie pisałbym tutaj.

Prośba do osób posiadających dual sim z dwoma numerami Orange (jeden eSIM a drugi fizyczna karta) w iPhonie o sprawdzenie czy przy włączonych na dwóch numerach połączeniach oczekujących i VoLTE możecie rozmawiać przez FB Messengera głosowo i przez wideo. To będzie miarodajne czy problem leży u mnie czy jest to problem "globalny".  

Gdybym miał inny numer w sieci obsługującej VoLTE sprawdziłbym jak to wygląda z inną kartą. Bo wcale nie przeczę, że u Ciebie przy włączonych na dwóch numerach VoLTE z różnych sieci Messenger działa prawidłowo. U mnie niestety z dwoma numerami Orange nie działa prawidłowo i uwierz mi sprawdzałem i weryfikowałęm już różne ustawienia i niestety nie idzie. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia z inną kartą bo nie mam takiego numeru w innej sieci obsługującej VoLTE z tego powodu pytam i proszę tutaj.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

VoLTE na iOS problem z FB Messenger

A nie szybciej będzie Ci kupić prepaid Playa i przetestować? VoLTE na nim zadziała bezproblemowo.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

VoLTE na iOS problem z FB Messenger

@f00ku55 masz rację. Kupiłem kartę Playa podmieniłem fizyczną kartę Orange (w moim przypadku oferta firmowa) pozostawiając eSIM z Flexa no i FB Messenger działa prawidłowo. Wracam na Orange i znowu nie działa Messenger dla połączeń głosowych i wideo.

Ale co zaobserwowałem na karcie Playa przy połączeniach ikona LTE zmienia się na 3G tak jakby nie działało VoLTE pomimo, że w ustawieniach karty Playa mam tą opcję dostępną i włączoną. Jeżeli rzeczywiście tak jest to jest analogiczna sytuacja do tej z dwoma numerami Orange przy wyłączonym VoLTE na jednym numerze bo wtedy FB Messenger także działa prawidłowo.

Nie wiem co o tym wszystkim już mam myśleć, powoli mam już dość tej zabawy w szukanie przyczyny mojego problemu, a na wsparcie ze strony Orange nie mam co liczyć bo umywają ręcę odsyłąjąc do suppertu Apple. Mam wrażenie, że na czacie w aplikacji Flex nie do końca są kompetentni bo jak się zada im niestandardowe pytanie to piszą jakieś głupie okrąglaki ewentualnie to nie nasz problem tylko po stronie Apple nie do końca weryfikując zgłaszany problem.

Czy ktoś z Orange mógły zabrać głos i ewentualnie zweryfikować opisywany przeze mnie problem?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

VoLTE na iOS problem z FB Messenger

Jeżeli w Playu podczas połączenia masz 3G zamiast LTE to VoLTE nie działa. Zgłoś to im na chacie, powinni rozwiązać od ręki.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

VoLTE na iOS problem z FB Messenger

@f00ku55 no dzięki ale jednak odpuszczę sobie dyskusje z Playem na jakikolwiet temat.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

VoLTE na iOS problem z FB Messenger

Dlaczego? Masz szansę zweryfikować, czy w takiej konfiguracji (Orange + Play) problem nadal będzie występował, ale nie możesz do nich napisać na chacie i poprosić o włącznie VoLTE? 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

VoLTE na iOS problem z FB Messenger

@emarcin - w Play wyślij darmowy SMS o treści START na numer 282. To aktywuje usługę VoWiFi, a razem z tym aktywuje VoLTE (tak to działało w Play jak tam byłem). Po tym zrestartuj telefon, VoLTE powinno zadziałać.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 73
  • 1

VoLTE na iOS problem z FB Messenger

@juzew_ dzięki za info włączyli w Play VoWiFi i VoLTE. 

Wrcając do mojego problemu, niestety z fizyczną kartą Playa objawy są identyczne jak z kartą Orange, przy włączonym VoLTE nie działa FB Messenger dla połączeń głosowych i wideo. W między czasie otrzymałem odpowiedź z Orange Flex: "Cześć, wracamy z podpowiedzią. Połączenia Voip Video są wspierane w sieci Orange Flex. Prosimy o sprawdzenie konfiguracji aplikacji Messenger oraz o przetestowanie połączeń i innym telefonie. Orange Flex.".  Nie wiem już co o tym myśleć 😕