Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMS nie dochodzą na jeden telefon


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

SMS nie dochodzą na jeden telefon

Witam. Jestem we Flex i obecnie użytkuję 2 karty SIM i 1 ESIM w zegarku. Problem jest taki, że moja główna SIM od jakiegoś czasu nie odbiera SMS (RCS działa normalnie). Mogę z niej wysyłać SMS i one normalnie dochodzą, ale SMS przychodzące widzę już tylko na drugim telefonie i na zegarku. Dodatkowo pomimo włączonych raportów doręczeń w ogóle ich nie widać. Na drugim telefonie normalnie są. Dodam, że telefon przywracałem już do ustawień fabrycznych, ale to nadal nic nie zmieniło. Wina leży więc po stronie Orange. Jakieś pomysły co z tym można zrobić i dlaczego tak się dzieje?

6 ODPOW. 6

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

SMS nie dochodzą na jeden telefon

@Jaszczur znaczy się, masz 3 karty sim z tym samym numerem 😉

To niestety stwarza problemy i rozwiązania na razie nie ma.

Mając sim główną i dodatkową (ten sam numer), musiałem się tej dodatkowej pozbyć, bo były problemy z połączeniami vs Volte, tak niestety jest we FLEX, mają to naprawić 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

SMS nie dochodzą na jeden telefon

Właśnie zauważyłem, że jak wyłączę telefon na którym SMS działają normalnie to wszystko na drugim wraca do normy. Mogę wysyłać, odbierać i nawet raporty doręczeń działają. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że do niedawna działało bez problemów i nagle przestało 😐
Na obecną chwilę przełożyłem kartę z dodatkowego telefonu do głównego więc nie jest to uciążliwe, ale na dniach pewnie wymienię kartę SIM.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 85

SMS nie dochodzą na jeden telefon

Cześć @Jaszczur 

przesyłam Ci link do tematu który jest na forum Nasz Orange tez dotyczył Orange Flex Brak połączeń przychodzących i SMS https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Brak-po%C5%82%C4%85cze%C5%84-przychodz%C4%85cych-i-SMS/td-p/24...

Zerknij do tego tematu

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

SMS nie dochodzą na jeden telefon

@Jaszczur na ten problem lekarstwa nie ma, musisz sam sobie poradzić 😎

SIM karty darmowe są i wymiana w aplikacji prosta, więc jeśli to wina SIM karty, to sam usterkę naprawisz 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

SMS nie dochodzą na jeden telefon

@Jaszczur przy takich problemach warto wymienić kartę SIM na nową. Startery można bezpłatnie pobrać w salonie Orange, najlepiej kilka sztuk, aby samodzielnie w dowolnej chwili dodać lub wymienić karty SIM. Warto też sprawdzić problematyczną kartę SIM w innym urządzeniu. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 43
  • 0

SMS nie dochodzą na jeden telefon

Wymiana SIM nic nie pomogła. Daje jest to samo. Telefon "drugorzędny" dalej może wysyłać SMS, ale nie otrzymuje raportów doręczenia i nie otrzymuje SMSów zwrotnych. Ładnie coś namieszali bo jeszcze do niedawna to wszystko działało bez problemu...