Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love

Dzień dobry,

Mam abonament w orange, jest on „podpięty" pod love, nie jest to numer love tylko taki na którym mam zniżkę za podpięcie go do orange love (masło maślane). Jak przejść bezpiecznie i jak najszybciej do flexa bez konsekwencji? Wiem, że można przenieść 180 dni przed końcem umowy, jednak czy nie będą żądać ode mnie zwrotu zniżek przez wcześniejsze zakończenie umowy? Dodam że umowa mi się kończy (tylko na ten numer) 29.06.22.

Pozdrawiam. 

9 ODPOW. 9

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1273
  • 3050
  • 31

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love

@wjan3  posiadasz normalny abonament więc możesz przejść bezproblemowo skoro umowa kończy się na koniec czerwca. 

Ściągnij apteki flex i jedziesz


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love

@wjan3 skoro numer, który chcesz przenieść jest biorca zniżek i nie jest w OL, to śmiało możesz przenosić do FLEX i takie przeniesienie nie ma wpływu na OL. Wniosek o przeniesienie można złożyć wcześniej, ale z datą końca umowy. Ponieważ takie przeniesienie jest w Orange, to nie trzeba wymieniać karty SIM. Numer we FLEX będzie na obecnej karcie SIM.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love

@wjan3 , gdyby na mnie to trafiło i miałbym parcie na wyrwanie numeru abonamentowego z OL przed końcem umowy na ten numer, a nie na cały OL, to zrobiłbym szybkie rozpoznanie na czacie Flexa i na czacie MO. Ponieważ sam zostałem zassany w OL, ja rozegrałem to na swój sposób i na koniec umowy. Jeżeli spojrzysz na swoją umowę i na ewentualne kary za wcześniejsze zerwanie, bo OL to jedna faktura, rabaty i usługi w niej, to musisz sam rozważyć, co się stanie. Ze swojego doświadczenia wiem, że OL to pułapka, lecz do obejścia. Łut szczęścia i sprytu pewnie będzie potrzebny (gdybam), albo pójdzie całkiem gładko po rozmowie na czacie Flexa i Twoim zdecydowaniu w zamiarze. Mnie najpierw straszyli smsem, że numer stracę i takie tam. Niekoniecznie u Ciebie musi tak być. Powodzenia! 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love

@bronzub na tyle co ja zrozumiałem, @wjan3 ma numer nie w OL, tylko podpięty do uzyskania zniżek. W ten sposób można podpiąć kilka numerów do uzyskania zniżek. Jak przeniesie do FLEX, to pakiet OL dalej zostaje, zmianie ulega tylko numer przenoszony. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love

@ketrasaArtur , może mówimy innym językiem, ale, cytuję: "Mam abonament w orange, jest on podpięty pod love" i "na którym mam zniżkę za podpięcie go do orange love (masło maślane)", czyli podobnie, jak było u mnie. Smartfon nie w love, a podpięty był pod love z racji jednej faktury, która jest podstawą konstrukcji OL. Rozpakowanie, czyli samo wypięcie numeru, jest zburzeniem podstawy tej konstrukcji i jeśli umowa na OL opiera się na rabatach, to siłą rzeczy, zmienia tylko ilość usług w OL, rabaty podpięte pod pakiet OL, więc radziłbym na koncie MO spojrzeć na konkretny numer, czy nie wchodzi dodatkowo w rachubę kara. Bo przecież numer ma swoją nazwę pakietową, gdyż jest w abonamencie z przeszłości przed love , i wcześniejsze zawarcie umowy na sam numer, jest obwarowane umową, niezależną od całego pakietu OL. To warto sprawdzić i upewnić się, bo zmieni się trochę w fakturze OL. Niech dopyta na czacie Flexa, bo to żadna ujma.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love

Najlepiej jak by @wjan3 podał jaki ma abonament na tym numerze. Jeżeli jest to któryś z planów oferty komórkowej, np. Plan Mobilny, to taki numer nie jest w ofercie OL, tylko podpięty do OL, aby uzyskać zniżki.

Jeżeli jest jak pisze @bronzub i numer jest w ofercie OL, to po przeniesieniu numeru, pakiet OL jest rozerwany i w razie potrzeby trzeba by było na nowo podpisać umowę.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love

to jest plan mobilny, na nim mam zniżki. a to nie jest przypadkiem tak, że jak teraz złożę wniosek o przeniesienie do flexa to od razu będę miał we flexie? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love

@wjan3 możesz od razu złożyć wniosek, ale przed zakończeniem umowy możesz być obciążony opłata za wcześniejsze zerwanie umowy. Dlatego wcześniej proponowałem przeniesienie numeru z dniem końca umowy.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1273
  • 3050
  • 31

Przeniesienie do flexa z abonamentu Orange Love

od razu przejdziesz do flex. w ten sam dzień
piszesz ze masz plan komórkowy (nr nie jest w pakiecie orange love) i pozostało Ci do końca umowy mniej niż 180 to nie ponosisz żadnej kary umownej za przedwczesne zakonczenie umowy.

zrozumcie jedno ze zniża jest za to że posiadasz wiecej niz jedna usluge komórkową w orange czy to orange love czy plan komórkowy