Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1755
  • 8547
  • 65

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

@xpx11 Jeżeli gdzieś indziej używałeś tego samego adresu i hasła to zmień je jak najszybciej. Wiesz może w jaki sposób złodziej zamyślał odebrać przesyłkę?

PS. https://www.przelewy24.pl/blog/chargeback-czym-jest-i-jak-z-niego-korzystac


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13200
  • 54187
  • 637

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

@xpx11Myślę, że to jest zbyt poważna sprawa, aby zgłoszenie nie zostało rozpatrzone. Zapewne mechanizm wyłudzenia zostanie prześledzony, a możliwość zablokowana. Jeśli faktycznie zostały naruszone zasady, transakcja musi zostać anulowana. W kwestii powiadomienia operatora zrobiłeś co mogłeś


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 348
  • 1764
  • 3

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

@xpx11 Jak najszybciej zgłoś sprawę na policję.Na wszelki wypadek włącz BIK alert byś wiedział że ktoś nie wziął na Ciebie kredytu itp.W razie wzięcia kredytu na Twoje dane osobowe będziesz miał możliwość zablokowania PESEL i wszystko co dotyczy Ciebie.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 68
  • 0

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

Anulowali zakup  😄 złodziej nie zarobi

chciał odebrać paczkomatem


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 658
  • 9

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex


@Samotnicknapisał(-a)

@xpx11 Jeżeli gdzieś indziej używałeś tego samego adresu i hasła to zmień je jak najszybciej.


bez wątpienia. Hasło do tego i innych adresów czy loginów jest już spalone 🔥


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1755
  • 8547
  • 65

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex


@xpx11napisał(-a)

Anulowali zakup  😄 złodziej nie zarobi

chciał odebrać paczkomatem


Nie dość, że złodziej, to jeszcze głupi.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 68
  • 0

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

Gdzieś ta paczka musiała przyjść, podejrzewam, że po paczkę i tak by przyszedł bezdomny słup

Byłem na policji i powiedzieli, że skoro nie poniosłem straty to nie przyjmą zgłoszenia 😂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1755
  • 8547
  • 65

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

@xpx11 W emocjach pojechałeś po aplikacji ale tak naprawdę Twoje dane logowania musiały gdzieś popłynąć. Czy złodziej miał dostęp do Twojej skrzynki pocztowej i skorzystał z resetowania hasła? Czy logowałeś się za pomocą FB/G/Apple? Napisz coś ku przestrodze dla innych.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 68
  • 0

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

Oszust nie miał dostępu do skrzynki mailowej, do aplikacji loguję się poprzez adres email. Wygląda na to, że zalogował się bezpośrednio do appki. W programie zmienił emial i hasło ale na szczęście mnie nie wylogowało, przez co mogłem zmienić ponownie adres email na swój a hasło odzyskać poprzez kreator odzyskiwania hasła.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1755
  • 8547
  • 65

Przejęcie konta i nieuprawniony zakup w sklepie Flex

Tutaj jest słabość logowania do aplikacji Flex (nju subskrypcja też). Nie można włączyć dwupoziomowego uwierzytelniania. Przydałoby się wsparcie dla Authy czy Google Authenticator.