Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z eSim Orange w Iphone XS


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z eSim Orange w Iphone XS

Dzień dobry,

 

Przeniosłem do Państwa numer telefonu i zarejestrowałem go w ofercie Orange Flex. Posiadam urządzenie mobilne jakim jest Iphone XS. Korzystam jednocześnie z jednej karty sim sieci Plus, czyli fizycznej, tj. włożonej w telefonie oraz drugiej karty eSIM w sieci Orange. Podczas rozmowy telefonicznej przez Państwa numer telefonu, czyli de facto przez kartę Orange - drugi numer telefonu jest całkowicie wyłączony ze zgubioną siecią i jak ktoś do mnie dzwoni na ten drugi numer, to nawet nie dostanę żadnego powiadomienia, czy sms, że ta osoba dzwoniła. Bardzo chciałbym aby wyświetlało się zawsze "połączenie oczekujące".

 

Uprzejmie proszę o pilne załatwienie mojej sprawy.

 

Z góry dziekuję,

Pozdrawiam

Mateusz

6 ODPOW. 6

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Problem z eSim Orange w Iphone XS

Tu użytkownicy nie są pracownikami Orange w większości, proszę, usuń swój adres mailowy, ponieważ jest to dostępne publicznie, a prywatnych danych tu nie udostępniamy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z eSim Orange w Iphone XS

@MateOrange jak zakończysz rozmowę z numeru FLEX, to PLUS nie loguje się do sieci ponownie?

Z tego co wiem, to jak z jednego numeru się korzysta, to drugi z automatu jest wyłączany i na odwrót. Po zakończeniu rozmowy, powinny być zalogowane oba numery.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Problem z eSim Orange w Iphone XS

Tak jak opisałem powyżej: chodzi o informację o połączeniach, które do mnie ktoś wykonuje na drugi numer podczas gdy rozmawiam przez pierwszy numer. Zakończenie rozmowy nie ma nic do rzeczy, bo oba numery są aktywne. Pozdrawiam.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z eSim Orange w Iphone XS

@MateOrange z którego numeru nie przychodzą Tobie powiadomienia? Z FLEX-a wiem, że są domyślnie ustawione i zawsze przychodzą SMS-y, przynajmniej u mnie. Jeżeli chodzi o numer z PLUS-a, to już w tej sprawie musisz kontaktować się z PLUS-em: 601 102 601.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Problem z eSim Orange w Iphone XS

To nie jest problem z eSIM w Orange. Tak działa funkcja dual sim w iPhonie. Gdyby Plus oferował usługę WiFi Calling miałbyś informacje o połączeniu przychodzącym na drugim numerze. Ale niestety nie oferuje: 

 

Tutaj masz szczegóły: https://support.apple.com/pl-pl/HT209044#two-numbers

 

"Jeśli w trakcie prowadzenia rozmowy na drugiej linii pojawia się komunikat Brak sieci, oznacza to, że operator nie obsługuje funkcji Rozmowy przez Wi-Fi lub nie masz tej opcji włączonej.1 Może to również oznaczać, że funkcja Przełączanie danych kom. nie jest włączona. Gdy trwa połączenie, połączenie przychodzące na inny numer telefonu zostanie skierowane do poczty głosowej, jeśli masz ją skonfigurowaną u swojego operatora.2 Nie otrzymasz jednak powiadomienia o nieodebranym połączeniu z dodatkowego numeru. Funkcja Połączenie oczekujące działa dla połączeń przychodzących na tym samym numerze telefonu. Aby uniknąć nieodebrania ważnego połączenia, możesz włączyć przekazywanie połączeń i przekazywać wszystkie połączenia z jednego numeru na drugi. Sprawdź dostępność tej usługi u swojego operatora i dowiedz się o dodatkowe opłaty."

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 73
  • 1

Problem z eSim Orange w Iphone XS

Dokładnie to jest rozwiązanie które zastosowałem u siebie połączenia z fizycznej karty plusa (służbowa) są u mnie przekierowane na numer e-sim Flex tylko gdy niedostępny (brak sieci). W moim przypadku przekierowanie jest w ramach unlimited Plusa czyli bezpłatne.