Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Próba oszustwa?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 1
  • 6
  • 0

Próba oszustwa?

Dzień dobry, otrzymałem taki SMS proszę o informację czy pochodzi on od Orange.

 

"Orange Flex za 1 zl przez pierwszy miesiac bez umowy i formalnosci. Social media, rozmowy, SMS-y, MMS-y – to wszystko bez limitu i nawet 100GB z 5G i eSIM. A dodatkowo dostaniesz az 250 GB dla wszystkich studentow w Orange Flex do wykorzystania przez cały semestr. Zainstaluj apke, przenies numer i wpisz kod FLEX przed wybraniem metody platnosci. Aby przeniesc numer do Orange Flex pobierz apke: https://flex.     onelink.me.  /hgjW/   73cb2dd " (zmieniłem trochę link na wszelki wypadek)


Screenshot_2021-09-09-10-43-04-61_cf3cf72bd8e53b0db7ddb0a6f2208af9.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Próba oszustwa?

@JohnHiggins obecnie we FLEX jest taka oferta. Nie wygląda mi to na oszustwo, tym bardziej, że również dostaję takie SMS-y od nadawcy orange@orange.com.

Nie mniej warto być jednak czujnym, aby się nie nadziać na oszusta.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Próba oszustwa?

@JohnHiggins obecnie we FLEX jest taka oferta. Nie wygląda mi to na oszustwo, tym bardziej, że również dostaję takie SMS-y od nadawcy orange@orange.com.

Nie mniej warto być jednak czujnym, aby się nie nadziać na oszusta.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 1
  • 6
  • 0

Próba oszustwa?

Dziękuję. Na wszelki wypadek jednak pobiorę aplikację ze strony internetowej. Pytam bo kiedyś dostałem podobnego SMS z zakładu energetycznego i po sprawdzeniu wyszło że to oszustwo. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Próba oszustwa?

@JohnHiggins Orange co jakiś czas wysyła SMS-y. Podpowiedzią może być, że z podaną treścią jest jeszcze dołączany obrazek. 

Nie mniej jak wspomniałem wcześniej warto być czujnym, bo nigdy nie wiadomo, jakie SMS-y, MMS-y trafią.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Próba oszustwa?

@JohnHiggins  jeżeli masz usługę Flex lub planujesz przejść do Flexa to warto pobrać i zainstalować apkę, w przeciwnym wypadku nie ma to sensu. Jak nie masz i nie planujesz Flexa to lepiej pobrać apkę Mój Orange.

PS.

Ja w Orange posiadam światłowód i też mimo wszystko dostaję różne wiadomości SMS, MMS, e-mail z promocjami, ofertami, itd., itp. od pomarańczy (związane to jest z tym że posiadasz usługi w Orange, wyraziłeś zgody marketingowe, mają Twoje dane w systemie, itd.).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

Próba oszustwa?

link przekierowuje na zabezpieczoną stronę Orange Flex