Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 131
  • 0

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

Moja Mama od lat jest użytkowniczką pakietu Orange Love, w skład którego wchodzi abonament komórkowy i Neostrada. Jako że Orange w mojej miejscowości nie zdecydował się na inwestycje w infrastrukturę, niedawno założyliśmy światłowód u konkurencji. W związku z tym Mama chciała wypowiedzieć umowę na pakiet Orange Love, z Neostrady rezygnując całkowicie, a numer, po upływie okresu wypowiedzenia, przenosząc do oferty na kartę. Potem chciała, żebym przeniósł ją do Orange Flex. Na infolinii powiedziano mi, że bez problemu zrobię to za jednym zamachem w salonie. Niestety, dziś w salonie Mama usłyszała, że nie mogą tego zrobić. Tzn. przenieść numeru z abonamentu na kartę. Pracownik salonu nieoficjalnie przyznał, że jedynym wyjściem jest przeniesienie numeru do oferty na kartę innego operatora, a potem przeniesienie go do Flexa.

 

Czy to faktycznie jest konieczne? Umowa już dawno przeszła na czas nieokreślony. Czy nie mogę po prostu zainstalować aplikację Flex na telefonie i przenieść do niej numer, a wtedy umowa na pakiet Orange Love automatycznie wygaśnie?

 

 

 

 

_________________

*Temat przeniosłem z działu "Na kartę" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18800
  • 53865
  • 739

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

@rostov84 niestety z OL nie przeniesiesz bezpośrednio numeru do FLEX 

Można zrobić na dwa sposoby:

  1. Przenieść numer do konkurencji, nastąpi rozerwanie pakietu OL, więc umowa zostanie rozwiązana. Następnie numer można przenieść do FLEX.
  2. Zakończyć umowę na internet lub numer komórkowy z zaznaczeniem, że numer ma być przeniesiony do oferty na kartę. Zakończenie jednej usługi w OL powoduje rozerwanie pakietu i zakończenie umowy Potem już bez problemu przeniesienie do FLEX nawet na tej samej karcie SIM.

Dla mnie pierwszy sposób jest najpewniejszy, chodź na forum NO było opisywane, że drugi teź działa.

Warto też udać się do salonu Orange i poprosić o kilka starterów FLEX. W aplikacji samodzielnie będzie można wymienić i/lub od ręki aktywiwać dodatkową kartę SIM.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18800
  • 53865
  • 739

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

@rostov84 niestety z OL nie przeniesiesz bezpośrednio numeru do FLEX 

Można zrobić na dwa sposoby:

  1. Przenieść numer do konkurencji, nastąpi rozerwanie pakietu OL, więc umowa zostanie rozwiązana. Następnie numer można przenieść do FLEX.
  2. Zakończyć umowę na internet lub numer komórkowy z zaznaczeniem, że numer ma być przeniesiony do oferty na kartę. Zakończenie jednej usługi w OL powoduje rozerwanie pakietu i zakończenie umowy Potem już bez problemu przeniesienie do FLEX nawet na tej samej karcie SIM.

Dla mnie pierwszy sposób jest najpewniejszy, chodź na forum NO było opisywane, że drugi teź działa.

Warto też udać się do salonu Orange i poprosić o kilka starterów FLEX. W aplikacji samodzielnie będzie można wymienić i/lub od ręki aktywiwać dodatkową kartę SIM.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 131
  • 0

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

@ketrasaArtur, no właśnie to dzisiaj moja Mama próbowała zrobić w salonie. Złożyć wypowiedzenie na OL, z zastrzeżeniem, że po upływie okresu wypowiedzenia numer zostanie przeniesiony z oferty na abonament do oferty na kartę. Pracownik salonu powiedział Jej, że nie może tego zrobić. Za to zaproponował Jej inny, droższy abonament. Trochę to dziwne, tym bardziej, że sam zasugerował przeniesienie do konkurencji, by później wrócić do Flex


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18800
  • 53865
  • 739

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

@rostov84 wypowiedzenie może złożyć, najlepiej na jedną z usług s pakiecie OL.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 131
  • 0

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

@ketrasaArtur, pracownik salonu powiedział Jej, że jeśli wypowie się umowę na jedną usługę, to druga wygasa automatycznie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18800
  • 53865
  • 739

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

@rostov84 dokładnie tak jest, oczywiście trzeba zaznaczyć, że numer ma być przeniesiony do oferty na kartę. Jeśli są wątpliwości i obawa utraty numeru, to bezpieczniej będzie przeniesienie do konkurencji. Potem przeniesienie od konkurencji do FLEX to czas około 4 dni.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 131
  • 0

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

@ketrasaArtur, właśnie Mama chciała to zaznaczyć w wypowiedzeniu, ale usłyszała, że nie ma takiej możliwości. Chyba jednak bezpieczniej będzie przenieść numer do konkurencji. Generalnie w Orange zaczyna mnie denerwować to, że w zależności od tego, na jakiego konsultanta na infolinii lub pracownika w salonie się trafi, to potrafią w tej samej sprawie mówić co innego…

 

Dopytam jeszcze o Flexa. Po przeniesieniu numeru przez aplikację z innej sieci do Flex, trzeba koniecznie zamawiać flexową kartę SIM? Ten numer nie może działać na aktualnym SIM'ie? A jeśli nie, to jak szybko od złożenia zamówienia przez aplikację przyjeżdża kurier?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18800
  • 53865
  • 739

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

@rostov84 jeźeli kartę SIM do FLEX-a zamawiasz dostarczenie kurierem, to czas dostarczenia karty SIM wynosi około 2 dni. Jeżeli zamówienie złożysz do południa, to może być dostarczona następnego dnia, ale i tak będzie trzeba czekać minimum 4 dni na przeniesienie. Krócej się nie da, bo apka odgórnie narzuca taki czas przeniesienia.

Niestety na karcie SIM konkurencji numer nie będzie działał. Tylko z innej oferty Orange tak się da, aby nie wymieniać karty SIM.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 131
  • 0

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

@ketrasaArtur, a jeśli zamówię SIM z opcją odbioru w salonie, to kiedy najwcześniej mogę się zgłosić do wybranego salonu po odbiór? Jeszcze tego samego dnia?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18800
  • 53865
  • 739

Orange Love - rezygnacja z Neostrady, przeniesienie numeru z abonamentu do Flex'a

@rostov84 zamówiona karta SIM FLEX w aplikacji jest dostarczana tylko kurierem, nie do salonu. W salonie możesz odebrać nowe startery, bez konieczności zamawiania w aplikacji.

Jak złożysz wniosek o przeniesienie numeru do FLEX, to wyśeietli się propozycja:

  • zamówienia karty SIM i dostarczenia kurierem pod wskazany adres
  • posiadasz kartę SIM i możesz przejśc do następnego kroku, wczytania jej od razu.

Proponuję przejść do salonu i poprosić o kilka starterów FLEX. Są bezpłatne