Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex w roamingu II Strefa (Więcej Europy)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Orange Flex w roamingu II Strefa (Więcej Europy)

W tym temacie jest opisane jak zachowuje się Flex gdy jesteśmy na terenie Unii Europejskiej, a poniżej moje wrażenia po testowaniu usługi w II Strefie roamingowej. Regulacje unijne zniosły wysokie opłaty roamingowe w ramach krajów Wspólnoty, niestety wyjeżdżając poza UE dalej jesteśmy narażeni na duże koszta. Idealnym rozwiązaniem na oszczędzenie swojego portfela jest wybór Orange Flex.

 

Podczas testów niestety nie otrzymałem SMSów powitalnych po przekroczeniu granicy i zalogowaniu się do lokalnej sieci. Na plus jednak należy zaliczyć, że nie tylko nie jesteśmy narażeni na wysokie opłaty (1 MB transmisji danych to aż 31,76 zł w normalnej taryfie) to w każdej chwili możemy dokupić tani pakiet w aplikacji bez konieczności doładowywań. Jeśli nie zrobimy tego przed wyjazdem wystarczy trochę wifi aby apka połączyła się z Internetem, i możemy przystępować do zakupów.

 

Screenshot_20191004-074657.jpgW zakładce Roaming wystarczy sprawdzić dostępne Pakiety, gdzie po wyborze kraju ukażą się dostępne opcje.

Screenshot_20191004-074712.jpg

Pakiety możemy łączyć do woli wybierając różne wersje wielkościowe.

  • 10 min/sms/mms - 10zł
  • 100 min/sms/mms - 75zł
  • 0,5 GB - 125 PLN
  • 1GB - 225 PLN

Pakiety są ważne przez 30 dni po aktywowaniu.

 

Screenshot_20191004-074729.jpg

Po wyborze opcji wystarczy potwierdzić zakup i już po chwili mamy możliwość korzystania z naszego telefonu praktycznie w każdym miejscu na Ziemi.

 

Screenshot_20191004-074755.jpg

Zużycie pakietów wygodnie śledzimy w zakładce roaming a aplikacji, dane aktualizują się od razu po zakończeniu rozmowy, bądź wysłaniu SMSa / MMSa.

Screenshot_20191004-075419.jpg

Kiedy wyczerpiemy limit, nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty, po prostu nie jesteśmy w stanie wykonywać dalszych połączeń i SMSować.

 

 

Screenshot_20191005-012901.jpg

 

Tym razem (w przeciwieństwie do pakietów GB w I Strefie) dostałem SMSa o wyczerpaniu pakietu, dzięki czemu w łatwy sposób mogłem zakupić kolejne minuty.

 

Podsumowując, Orange Flex bardzo dobrze sprawdziło się za granicą, nie było żadnych problemów przy korzystaniu z usług w roamingu czy to w I czy też II Strefie. Dzięki specyfikę taryfy mamy pewność, że nieświadomie narazimy się się na dodatkowe często wysokie koszta. Dzięki atrakcyjnym cenom pakietów, z czystym sumieniem mogę polecić Flexa wszystkim którzy jadą za granicę.

1 ODPOWIEDŹ 1
Anonim

Nie dotyczy

Orange Flex w roamingu II Strefa (Więcej Europy)

@zbignieww , Jeżeli nie stanowi to dla Ciebie problemu, to mam prośbę, byś zrobił screena z tym błędem i dał twórcom na tapetę do poprawy:

problem.PNG