Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Ja miałem podobny przypadek w 6s albo xr, już nie pamietam. Przy zmianie ustawień pojawiała się informacja o kontakcie z operatorem. Pomoc techniczna z Cupertino nie znalazła błędu po swojej stronie, ale w końcu dotarłem do kogoś od pomarańczowych z działu technicznego i poradził wymianę  karty sim na nowa, od razu wskoczyło wifi calling. Jeżeli masz możliwość przełóż swoją kartę do innego iphona i sprawdz czy na innym aparacie działa wifi calling. Tyle z mojej strony...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Dzięki za info, u mnie WiFi Calling działa tylko z problemami (rozłącza przeważnie pierwsze połączenie po kilku sekundach a po drugiej stronie jest cały czas aktywne). 

Co do karty to mam e-sim... mogę jeszcze raz spróbować sparować. Dziwne że nawet nie można się doprosić Orange, aby jakoś pomogło.. mają po prostu to gdzieś jak widać.. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Jeżeli masz możliwość gwarancyjną to    proponuje opisać problem na stronie supportu technicznego Apple, podaj godzinę w której jesteś dostępny i zadzwoni człowiek. Jak masz możliwość miej w tym czasie podłączony telefon pod program w kompie. Jeżeli stwierdzi kategorycznie ze nie, to atakuj pomarańczowych w sprawie ponownego nadania softu e-sim. Ostatnio walą trochę baboli a nie chcę opisywać jak wyglądała moja walka o 5G w nowej 12 pro którą chciałem kupić w Orange a i tak jej nie mieli, nie chcieli sprowadzić i 3 dni trwało włączenie usługi 5G - 5 krotny kontakt z infolinią.  Jednym słowem - był czas przywyknąć. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Tutaj niestety jak wcześniej cytowałem Support Apple u nas to wyglada tak:

The network provider, not Apple, provides technical support for iPhone in this region... a ci twierdzą ze sprzęt musi być u nich kupiony… jak tego nie naprawia, to nie będę bił się z wiatrakami.. na szczęście e-sim’a wprowadził już t-mobile.. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Ok, tak jak napisałem wcześniej - jeśli jesteś w okresie gwarancji producenta masz pełne wsparcie infolinii, jak jesteś po to proponuje podłączyć pod program w kompie dlatego ze ściągnięcie aktualizacji poprzez net/telefon czasami nie pomaga, pamietam mam taką 4i 5 gdzie iOS nie wchodzi a przez program w kompie coś jednak tam dorzuca. A jeszcze jeden pomysł - kup kartę sim starter Orange albo znajdź znajomego który ma sim 4g Lte Orange i działa u niego wifi calling i spróbuj przełożyć karty  - wtedy będziesz miał pewność że z oprogramowaniem telefonu wszystko jest ok i skupisz się na sim. A w ustawieniach wszystko ok? Zaraz wrzucę screena z moich ustawień ...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

6s z aktualnym softem, karta sim  4g Lte i wifi światełko 300 - takie ustawienia, zaraz wrzucę xr i 12


58AC15C7-AA00-4558-9515-5390DE4EDCB3.png

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

W każdym iPhone ustawienia są takie same... 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Tak kolego, teoretycznie są takie same, pamietam jednak ze kiedyś miałem problem z wifi calling i to właśnie funbox podawał niewłaściwe parametry i trzeba go było zrestartować, szukamy przyczyny, kolego a nie ........ ......, wszystkiego dobrego życzę/


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Ja się tylko odnosiłem do tego, że wrzuciłeś ustawienia z 6s i napisałeś, że zaraz wrzucisz z Xr i 12. Nie denerwuj się.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

z iPhonem nie ma problemów. U innych operatorów działa prawidłowo. Konfigurację iPhone też pobiera sam od danego operatora. Tu jedynie Orange, który ma wyrąbane może powiedzieć co się dzieje. Bo pierwsze połączenie zerwie a zaraz dzwonisz drugi raz i możesz gadać godzinę i jest ok.. no nic.. pod koniec miesiąca będę miał nową 12'stkę, oczywiście nie z Orange więc jak dalej będzie to samo to spadam od nich bo na co mi się z usługami za ktore płacę a których nie potrafią prawidłowo świadczyć.. ba.. nawet nie próbują rozwiązać problem.. brak sił..