Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex Rodzina czy osobne konta


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 22
  • 0

Orange Flex Rodzina czy osobne konta

Witam,
Chciałbym się Was poradzić. Planuję przenieść trzy numery do Flex. Na każdym byłby abonament za 25 zł. Czy lepiej założyć trzy osobne konta, czy zrobić rodzinę i jeden numer byłby wtedy administratorem. Jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań. Nadmieniam, że te trzy numery będą dla osób dorosłych, więc nie potrzebuję tutaj jakieś kontroli. 

25 ODPOW. 25

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex Rodzina czy osobne konta

@darek_s74 osobiście uważam, że najlepiej dla każdego numeru osobne konto. Jakoś rodzina mi nie pasuje.

Każde konto osobne, może być inna osoba przypisana do numeru, warto przy przeniesieniu skorzystać z kodów polecających. Każdy numer jest w pełni zarządalny.

W ofercie Rodzina, wszystkie trzy numery muszą być na jedną osobę. Numer główny masz po standardowej cenie, pozostałe dwa w Rodzinie mogą mieć opłatę miesięczną za 15 PLN, ale bez GB. Zarządzanie jest zależne od numeru głównego.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 22
  • 0

Orange Flex Rodzina czy osobne konta

A coś więcej, dlaczego rodzina Ci nie pasuje? Sorry, nie widziałem dalszej części posta

Jeśli zakładam 3 oddzielne konta to rozumiem, ze muszą być założone na trzy różne adres email. A czy mogą to być aliasy np, Outllook?
I jak wygląda sprawa zarządzaniem trzema numerami (bo raczej sam to będę robił - dlatego pomysł z rodziną)? Trzeba za każdym razem się przelogowywać czy można jakoś to inaczej rozwiązać?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Orange Flex Rodzina czy osobne konta

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są trzy konta jeśli nie zależy Ci na zarządzaniu numerami / trzeba się przelogowywać to jest jedyna możliwość/. Przy jednym koncie łatwiejszy wgląd na nr które w tym przypadku są rodziną i muszą być na jedną osobę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex Rodzina czy osobne konta

@darek_s74 adresy e-mail mogą być w tej samej domenie, dla trzech użytkowników, np:

Konto 1 - darek_s74a@orange.pl

Konto 2 - darek_s74b@orange.pl

Konto 3 - darek_s74c@orange.pl

Niestety trzeba się przelogować między kontami do zarządzania usługami.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 22
  • 0

Orange Flex Rodzina czy osobne konta

No i wszystko jasne. Ostatnie pytanie.
Po założeniu konta nr 1 mogę wygenerować kod polecający i go wykorzystać przy zakładaniu drugiego konta? I potem analogicznie przy zakładaniu konta nr 3?
Czy jeśli wszystkie konta będą na moje nazwisko to nie przejdzie? Jeśli tak, to w którym momencie wpisuje się ten kod polecający? Dodam, że będę numery przenosił od innego operatora (dwa z NjuMobile duet i jeden z Virgin)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex Rodzina czy osobne konta

@darek_s74 numery muszą być na trzy różne osoby, kod polecający wpisujesz przed dodaniem płatności.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 22
  • 0

Orange Flex Rodzina czy osobne konta

Ok, a jest jakiś limit wieku? Jeden numer będzie dla córki 15 lat. I jak to sensownie ogarnąć? Wszystkie numery, które będę przenosił są zarejestrowane na mnie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex Rodzina czy osobne konta

@darek_s74 co do duetu, to już masz problem. Oferta Rodzina odpada. Bo duetu nie bardzo da się rozerwać że względu na zniżki, muszą być numery jednocześnie przenoszone, a więc dwa numery już na jednego użytkownika. Najlepiej przenieść numery do oferty na kartę, na jednym zrobić cesję, a do FLEX, to już chwila moment.

W Rodzinie nie da się przenieść jednocześnie dwóch numerów. Najpierw musi być główny, dopiero pozostałe.

 

Minimalny wiek to 13 lat, ale do 18 roku życia nie założysz konta na FLEX-ie. Najlepiej jak numer niepełnoletniej osoby będzie zarejestrowany w Orange na kartę, osoba niepełnoletnia wtedy zweryfikowana i przeniesienie do FLEX to chwila moment. Ja w ten sposób założyłem FLEX-a dla trzynastolatki.

 

edit:

Jak wszystkie numery na jedną osobę, to z kodu polecającego można skorzystać tylko raz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 22
  • 0

Orange Flex Rodzina czy osobne konta

Kurczę, to już za dużo zachodu. Zależy mi na czasie, bo potrzebuję esim na jednym numerze.
Czyli jak odpuszczę te polecenia to tak to powinno wyglądać?
- przenoszę numer dodatkowy z Nju na moje dane na alias 1
- przenoszę numer główny z Nju na moje dane na alias 2
- przenoszę numer z Virgin (córki) na moje dane na alias 3
Wtedy mam na moje dane zarejestrowane trzy numery, którymi zarządzam w aplikacji poprzez przelogowanie się.
Dobrze zrozumiałem?