Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1346
  • 6

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Ianus72 ponieważ nju również jest ofertą Orange, możesz numery przenieść w jednej chwili. Najpierw przenosisz jeden numer jako głównh do FLEX, potem pozostałe dwa dodatkowe. Wszystko trwa chwilę i na tych samych kartach SIM.


Gdyby te numery w nju były na kartę to faktycznie twałoby to chwilę albo dwie.

Ale one są w nju z rachunkiem (czyli abonament).

Stąd też te wątpliwości jak to przebiegnie?

1) Zlecam przeniesienie numeru podstawowego w nju do Fleksa - czy to się odbędzie faktycznie od razu czy jednak na koniec okresu rozliczeniowego? nju to jednak nie do końca Orange gdzie numer z abonamentu podobno przechodzi do Fleksa od razu...

2) Jest jeszcze problem numerów dodatkowych... Czy to zlecenie dla numeru głównego z automatu spowoduje przeniesienie ich do nju na kartę, czy jednak zanim przeniosę ten pierwszy numer do Fleksa będę jednak musiał najpierw te dwa dodatkowe numery zmigrować do nju na kartę? Co też może potrwać...

Niby to wszystko Orange ale nie zawsze jest tak prosto jakby się wydawało...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56236
  • 763

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

@Ianus72 to zmigruj wszystkie trzy numery do nju na kartę na koniec okresu rozliczeniowego, a następnie w kilka minut przeniesiesz do FLEX.

 

Warto też rozoatrzyć sibskrypcję NJU, jak zauważył @Samotnick. Faktycznie, jak masz już staż, to w subskrypcji NJU możesz mieć 5 numerów ze sporym pakietem GB. Możesz przecież przenieść trzy główne, a w razie potrzeby dokupywać czwarty, czy piąty


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2081
  • 10033
  • 82

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

@Ianus72 Napiszę Ci jak wyglądało u mnie przeniesienie z abonamentu do subskrypcji. Miałem ofertę dla dwojga i dodatkowo numer z ofertą tylko do Internetu. W ostatnim dniu okresu rozliczeniowego zleciłem w aplikacji przeniesienie numeru głównego. Po kilku minutach numer był już w subskrypcji a drugi numer dostał info, że został rozłączony z promocji dla dwojga. Za chwilę przeniosłem ten drugi numer, który również był aktywny po chwili. Trzecia karta została automatycznie przeniesiona do oferty na kartę i ją akurat przeniosłem do OFnK.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1346
  • 6

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?


@Samotnicknapisał(-a)

@Ianus72(...) W ostatnim dniu okresu rozliczeniowego zleciłem w aplikacji przeniesienie numeru głównego. Po kilku minutach numer był już w subskrypcji a drugi numer dostał info, że został rozłączony z promocji dla dwojga. Za chwilę przeniosłem ten drugi numer, który również był aktywny po chwili. Trzecia karta została automatycznie przeniesiona do oferty na kartę i ją akurat przeniosłem do OFnK.


Czyli mogę optymistycznie założyć, że przeniesienie numeru podstawowego do Fleksa spowoduje podobną reakcję nju i będę mógł w miarę szybko przenieść do Fleksa te osierocone numery dodatkowe.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1346
  • 6

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?


@ketrasaArturnapisał(-a)

Warto też rozoatrzyć sibskrypcję NJU, jak zauważył @Samotnick. Faktycznie, jak masz już staż, to w subskrypcji NJU możesz mieć 5 numerów ze sporym pakietem GB.


Subskrypcja dla mnie jest nie do przyjęcia dopóki odejście z niej jest tak utrudnione. Praktycznie nie ma możliwości obecnie zmiany tej oferty na inną z Orange i trzeba bawić się w przechodzenie przez operatora trzeciego.Flex też do niedawna był taki "trudny" ale teraz można chociaż do OFnK szybko wyskoczyć.

Poza tym w sytuacji kiedy chcę ogarnąć wszystko razem (telefony, routery i tablety) w jedną ofertę nie potrzebuję dodatkowych numerów i Flex jest lepszym rozwiązaniem (wygodniejszym i tańszym) ze swoim unlmtd i multisim.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2081
  • 10033
  • 82

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

@Ianus72 Tak mi się wydaje. Do jakiego planu masz zamiar sie przenieść?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1346
  • 6

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?


@Samotnicknapisał(-a)

@Ianus72 Tak mi się wydaje. Do jakiego planu masz zamiar sie przenieść?


Wstępnie zakładam wariant 80+15+15 czyli za łącznie 110 zł będzie unlmtd na numerze głównym (i routerach) plus przekazywanie GB numerom dodatkowym (jeden zużywa miesięcznie jakieś 70-80GB, drugi nie przekracza 5GB). W razie potrzeby wyjazdu za granicę (UE) numerów dodatkowych najbardziej opłaci mi się jednorazowe zwiększenie im planu na 35 zł co da im więcej GB niż w nju i to na praktycznie 2 miesiące za jedyne 20 zł. Można się jeszcze pobawić w rotacyjne zmiany planu na numerze głównym... No i do tego zabawa z rezerwami w sejfie...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56236
  • 763

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

@Ianus72 przy jednym numerze z Unlmtd będziesz miał ał do przekazania numerom dodatkowym 250 GB, ale GB, które zostaną zgromadzone w sejfie nie będzie można przekazywać.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1346
  • 6

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Ianus72 przy jednym numerze z Unlmtd będziesz miał ał do przekazania numerom dodatkowym 250 GB, ale GB, które zostaną zgromadzone w sejfie nie będzie można przekazywać.


Zgadza się. Zabawa w sejfy to raczej opcja dodatkowa do testowania. Nie jest znacząca przy moim planie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1346
  • 6

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

Dzisiaj postanowiłem zapytać o najlepsze rozwiązanie na czacie fleksowym. I spotkało mnie spore zaskoczenie (i rozczarowanie). Konsultantka przekazała mi, że nie mam możliwości przejścia bezpośrednio do Flex ani z nju abonamentowego, ani z nju na kartę i jedyną możliwością jest wcześniejsze przeniesienie wszystkich numerów do OFnK.

To trochę dziwne biorąc pod uwagę, że na stronie Fleksa jest nawet instrukcja jak przejść z Orange i nju...

 

flex2.png