Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1346
  • 6

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

Zamierzam przenieść do Flex trzy numery będące obecnie w nju w usłudze trio (czyli powiedzmy, że to abonament).

Rzecz w tym, że chciałbym, żeby obecny numer podstawowy w nju był głównym numerem we Flex co trochę komplikuje przejście. Bo o ile dobrze rozumiem zasady Flex muszę go przenieść do Fleksa jako pierwszy i dopiero potem dodać pozostałe dwa? Żadna zmian numeru głównego po przejściu do Flex nadal nie jest możliwa?

Jak więc zrobić to przejście, żeby wszystko trwało jak najkrócej? I żeby te dwa (dodatkowe) numery były w okresie przejściowym jak najbardziej funkcjonalne? Na jednym z nich przynajmniej muszę mieć w miarę przyzwoity pakiet GB.

 

I jeszcze jedna sprawa... Nadal we Flex nie ma możliwości synchronizacji okresów rozliczeniowych poszczególnych numerów? ZTCP był kiedyś taki pomysł... Jak to będzie działało przy tych 3 numerach i jak najlepiej rozłożyć początki okresów jeżeli planuję, że te numery dodatkowe będą raczej czerpały GB z przekazywanych  z numeru głównego?

22 ODPOW. 22

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2080
  • 10033
  • 82

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

@Ianus72 Opłaca Ci się tracić staż w nju? W subskrypcji są solidne pakiety GB.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1346
  • 6

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?


@Samotnicknapisał(-a)

@Ianus72 Opłaca Ci się tracić staż w nju? W subskrypcji są solidne pakiety GB.


Gdyby chodziło o same 3 numery telefoniczne to pewnie bym nic nie ruszał. Ale potrzebuje jeszcze net do rutera domowego (a nawet dwóch) i tu już aktualna oferta Flex robi się opłacalna bo mogę do tego użyć dodatkowych kart z numeru głównego. Mam też tablety, które wprawdzie zazwyczaj używane są w domu ale czasem gdzieś się je zabiera i też nie zaszkodzi, żeby miały dostęp do netu. Tu również dodatkowe katy z Fleksa robią różnicę. Teraz mam w nich karty z OFnK ze skumulowanymi promocyjnymi GB i wyśrubowaną ważnością przez "więcej czasu na internet" ale kiedyś się skończą...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 230
  • 829
  • 3

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

@Ianus72Zakładasz konto FLEX przenosisz numer, a potem dopisujesz kolejne.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2080
  • 10033
  • 82

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

@Ianus72 Ja bym przeszedł na subskrypcję (każdy numer będzie miał swoje GB) i poczekał. Może w nju również pojawi się dodatkowa karta SIM? Tak jak Ty ja również używam w tabletach OFnK.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1346
  • 6

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?


@Samotnicknapisał(-a)

@Ianus72 Ja bym przeszedł na subskrypcję (każdy numer będzie miał swoje GB) i poczekał. Może w nju również pojawi się dodatkowa karta SIM? Tak jak Ty ja również używam w tabletach OFnK.


Z tego co słyszałem w razie gdybym chciał potem przenosić się do Fleksa to subskrypcja nju jest kiepskim pomysłem bo musiałbym wszystkie numery przerzucać przez operatora trzeciego. Z subskrypcji nie da się obecnie przenieść numeru do żadnej oferty Orange (nawet nie da się przejść do nju na kartę).


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2080
  • 10033
  • 82

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

@Ianus72 Czyli z przenoszeniem jest tak samo jak we Flex. Dobrze wiedzieć, chociaż nie zamierzam się nigdzie przenosić. Zwróć uwagę, że do nju, z pewnym poślizgiem, wchodzą kolejne rzeczy: 5G, eSIM, światłowód w zabudowie jednorodzinnej. Może i dodatkowej karty się doczekamy.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 327
  • 1346
  • 6

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?


@Samotnicknapisał(-a)

@Ianus72 Czyli z przenoszeniem jest tak samo jak we Flex.


Gorzej, bo z Fleksa można już przejść do OFnK.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 230
  • 829
  • 3

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

Z FLEX do OFnk 3 minuty i zrobione przez chat.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56233
  • 763

Jak najsprawniej przenieść do Flex 3 numery z nju?

@Ianus72 ponieważ nju również jest ofertą Orange, możesz numery przenieść w jednej chwili. Najpierw przenosisz jeden numer jako głównh do FLEX, potem pozostałe dwa dodatkowe. Wszystko trwa chwilę i na tych samych kartach SIM.

 

Bezpośrednio z FLEX-a nie da się przejść do NJU. Trzeba najpierw przez czat zlecić przeniesienie numeru do oferty na kartę, następnie dopiero można przejść do NJU. To najszybszy sposób. Możn też skorzystać z konkurencji, ale to wymaga pójścia do salonu i złożenie wniosku o przeniesienie. Trwa trochę dłużej.

 

@Ianus72 z FLEX do oferty na kartę przechodzi się chwila moment i na tej samej karcie SIM. Nie trzeba zmienuać karty SIM, Zlecenie przeniesienia składa się na czacie FLEX.