Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Flex - zmiana kolejności numerów


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 0

Flex - zmiana kolejności numerów

Witam

Chciałem zmienić kolejność numerów we Flex, tzn. żeby jeden z numerów przypisanych do konta stał się numerem głównym.

Dostałem odpowiedź, że muszę przenieść numery do innego operatora, a następnie wrócić.

 

Czy to jedyna droga?

13 ODPOW. 13

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Flex - zmiana kolejności numerów

@Piotr_kr czasami takie rozwiązania dziwaczne trzeba stosować we FLEX. Do Orange na kartę, czy abonament też trzeba przenosić przez konkurencję.

Więc aby zamienić numery, trzeba najpierw przenieść je do konkurencji. Potem w pierwszej kolejności przenosisz numer, który ma być główny, dopiero po przeniesieniu głównego możesz przenieść drugi do Rodziny.

Anonim

Nie dotyczy

Flex - zmiana kolejności numerów

@ketrasaArtur ciekawe czy kiedyś Orange ogarnie by dali się to zrobić bezpośrednio bez przenoszenia do innej sieci..Wiem, że Flex jest na zupełnie innych systemach ale dla mnie zagadką pozostaje właśnie ten układu - z innej sieci przechodzi z Orange się nie da. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Flex - zmiana kolejności numerów

@Anonim jeszcze sprostowanie, do FLEX też można przenieść z ofert Orange i to chwila moment, nawet nju nie stawia problemu, w drugą stronę jest niewykonalne. Może potrzebna jest ustawa, aby przenoszenie było możliwe w obie strony jak do konkurencji. Boją się, że z FLEX-a będzie odpływ klientów, więc na siłę trzymają? Znam osoby, które zmuszone przeniesieniem numeru do konkurencji, nie wróciły do Orange. W skali kraju może być to już znaczną ilość.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Flex - zmiana kolejności numerów

Niestety w przypadku Flexa zawilosc tej jednej procedury przypomina podroz "na około" do bardzo bliskiego miejsca. Trzeba sie nakombinowac zeby wykonac prosta czynnosc. 

Anonim

Nie dotyczy

Flex - zmiana kolejności numerów

@ketrasaArtur wcale mnie to nie dziwi. Jak musi iść ktoś i tak z numerem do konkurencji to może po prostu zmienić sieć. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 0

Flex - zmiana kolejności numerów

Teraz wygląda to tak:

numer główny używa córka ( miała numer na kartę,  reszta musiała czekać na koniec umowy )

reszta ( trzy numery ) są przypisane do niej.

Czyli najpierw przenoszę swój numer, później pozostałe. Rozumiem, że automatycznie "znikną" w aplikacji FLEX ?

Pytanie jest, czy numer córki też muszę przenosić na końcu - czy jako ostatni może zostać i wtedy on może zostać przyłączony ?

 

Moja niechęć do takich kombinacji wynika z obawy utraty możliwości dzwonienia - mam taką pracę, że przełożony może w każdej chwili zadzwonić i polecić wykonanie jakiejś pracy. Liczyłem, że jak wczoraj przeniosę, to w weekend nie będzie problemu, ale pani z Play powiedziała, że w weekend nie przenoszą - trzeba czekać do poniedziałku.

 

Pozdrawiam

Piotr

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Flex - zmiana kolejności numerów

@Piotr_kr 

Ja tą dziwaczną procedurę rozumiem tak, że przenosisz do konkurencji wszystkie numery z wyjątkiem tego który chcesz żeby został numerem głównym. Jeśli to Twój numer roboczy to tym bardziej bym go nie ruszał. Potem z pozostałymi wracasz w kolejności w jakiej chcesz żeby były w aplikacji, po jednym na raz.

Skoro to jest oficjalnie doradzane rozwiązanie, to chyba pora przejrzeć i poprzeć pomysły na zmianę tej absurdalnej sytuacji.

 

PS. Tego typu operacje na numerach wymagają aby były one wszystkie zarejestrowane na ten sam PESEL. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 0

Flex - zmiana kolejności numerów

Wszystkie numery są zarejestrowane na mnie - więc dane ( PESEL ) są w porządku. Ta kolejność przenoszenia- nie jestem już teraz pewien jak powinna być - w aplikacji FLEX na swoim numerze ma informację, że jestem w rodzinie, więc jak zacznę przenosić, to nie chciałbym, żeby okazało się, że nagle zniknie. W aplikacji głównego numeru córki jest opcja usuń numer, ale wtedy zostanie on chyba całkiem wyłączony - trochę nielogiczne.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Flex - zmiana kolejności numerów

@Piotr_kr przenosisz tylko dwa numery, ten, który ma być głównym i numer córki. Potem wracasz do FLEX że swoim numerem, jako głównym, po przeniesieniu swojego, do Rodziny przenosisz numer córki. W dwa tygodnie tygodnie powinno dać się wyrobić z tymi przenosinami.

Dodam jeszcze, że przeniesienie numeru z FLEX do konkurencji zajmie z dzień czasu + jeszcze z dzień na przetworzenie danych. Lepiej nie składać wniosku o przeniesienie tego samego dnia, bo może być odrzucony. Powrót do FLEX około 4 dni + kolejne 4 dni na przeniesienie numeru córki do FLEX Rodzina.