Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Flex - brak ipv4?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Flex - brak ipv4?

Witajcie, mam dziwny problem we flex: w trakcie rozmowy na czacie padły sugestie, iż we flex nie ma adresów IP v4 tylko v6. Zgłosiłem się z problemem dostępu do serwera VPN i w trakcie okazało się, że APN jest ustawiony na interetipv6. Zmiana na "internet" nie przyniosła rezultatu - albo inaczej: na tym APN w ogóle brak sieci. Telefon iphone, więc ustawienia dość ograniczone jeśli chodzi o np. wymuszanie ipv4/v6. Oferta "na firmę", w ofercie orange na kartę nie ma tego problemu, play na kartę nie ma problemu, nie wspominam oczywiście o abonamencie (sprawdzone na tym samym telefonie).

 

Jak to jest: faktycznie orange we flex wykastrował sieć i nie przydziela ipv4? Nie mówię nawet o stałym IP (to normalne, że byłoby to esktra płatne), ale brak v4 i niepisanie o tym w żadnym regulaminie powoduje, że masa usług nie działa.

 

Ktoś, coś? 

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Flex - brak ipv4?

@foxkrk z tego co wiem we flex normalnie jest ipv4. Nie wiem jak jest z ustawieniami APN w iPhonie ale marka telefonu nie powinna miec znaczenia


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Flex - brak ipv4?

Hm, a możesz to (ew. ktoś z inny) jakoś empirycznie sprawdzić np. wchodząc na whatismyip.com bądź podobną stronę, korzystając z flexa (czyli z wyłączonym wifi)?

 

Reklamację niby złożyłem, ale nie daje mi to spokoju i żadne opcje zmiany APN nie przynoszą skutku, nat. na internetipv6 mam ip zgodne z opisem APN, czyli właśnie v6 (i problem z dostępem do kilku usług)

 

Co do ipho: tu jest tylko nazwa apn/user/hasło. Niektóre telefony pozwalają na wpisanie dodatkowych parametrów, np. wymuszenia tzw. trybu protokołu danych pakietowych (PDP), aczkolwiek to kompletnie nie powinno być wymagane do działania...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Flex - brak ipv4?

Czytałem ten wątek,, przy czym nie zadano tam pytania tego co wyżej, tzn czy wprost we flex JEST ip v4 czy (zgodnie z tym, co mi ktoś na czacie napisał) NIE ma i jedynie jest stosowany pewien workarround. 

 

Swoją drogą rady z mojmac nie zastosuję, bowiem nie połączę się z jakimś VPN po to, aby się połączyć z VPN 😉 

 

Stąd właśnie prośba aby ktoś po prostu sprawdził i abym mógł dalej formalnie podziałać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Flex - brak ipv4?

@foxkrk router Huawei b315, karta SIM Orange FLEX, po wejściu na podaną przez Ciebie stronę: My Public IPv4 is: 37.57.XXX.XXX

Czyli IPv4 we FLEX działa prawidłowo. Raczej stawiam, że jest problem po stronie konfiguracji w telefonie.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Flex - brak ipv4?

O, super, dziękuję. A czy w routerze masz APN "internet" ustawiony, czy jakiś inny (jaki)?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Flex - brak ipv4?

@foxkrk tak, mam ustawiony APN: internet.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Flex - brak ipv4?

Ok, na telefonie ten APN mi nie działa. No nic, dzięki, walczę dalej, ew. może skomentuje ktoś, kto też używa ipho. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Flex - brak ipv4?

Wiem, że minęło trochę czasu, ale czy udało Ci się rozwiązać jakoś problem?