Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dziwne skrótowce i gotowce


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Dziwne skrótowce i gotowce

Te dwie wiadomości mają związek z dzisiejszym przenoszeniem (a może się mylę?) telefonu z abonamentu do Flexa. Zanim otrzymałem te smsy, działałem na mailu Onetu z przypomnieniem hasła do MO i NO. Dlatego włączyłem na tę okoliczność powiadomienia, bo zależało mi na sprawnej komunikacji z zapleczem NO...no i pojawiły się takie dwa smsy z tego samego numeru, oraz link instruktażowy  https://www.youtube.com/watch?v=5eTPCW1v2-0  (pewnie z Orange Ekspert). Ale nie było szans go obejrzeć, gdyż ten film był prywatny, co sugerowałoby, że wiadomości z Orange nie są aktualizowane. Nie wnikam. Albo jestem przewrażliwiony, albo jest to zbieg okoliczności

 

jdxkjiwh.jpg

12 ODPOW. 12

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Dziwne skrótowce i gotowce

Raczej nie sądzę żeby te wiadomości były od Orange 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Dziwne skrótowce i gotowce

@bronzub ten numer z którego sms przyszedł, sprawdziłeś w sieci?

Bo na moje oko to jakaś lipa, nie od Orange wiadomość.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwne skrótowce i gotowce

Na pewno nie są to wiadomości od sieci. Powinno być Orange w nadawcy.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dziwne skrótowce i gotowce


@Anonimnapisał(-a)

Powinno być Orange w nadawcy.


to nie jest żadne uwiarygodnienie. Dowolne ustawienie pola nadawcy nie jest niedostępne ani megatrudne: https://www.smsapi.pl/blog/podstawy/branding-sms-skojarz-swoja-marke-z-wysylka-sms/


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dziwne skrótowce i gotowce

@bronzub ktoś pewnie pomylił numery i wysłał do Ciebie. To pomyłka.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Dziwne skrótowce i gotowce

@ketrasaArtur , być może, lecz skłaniam się ku tezie @pirenej a. Chociaż, czytając to, a nie bardzo kumam technicznie, to w przełożeniu na prosty i potoczny język, takie Shshjs dla mnie kojarzy się ze słowem szajs, czyli d d(cztery litery zaciemnione dla słońca) . Szybka odpowiedź Jejejsjs z "połkniętym" h (z głodu)😀 to zapewne oj tak! szajs! Czy było to szyfrowane potwierdzenie czegoś? Nie wiem i nie wnikam😊

@IreneuszCD , nie potrafię jednoznacznie potwierdzić wyników poszukiwań. Z jednego portalu nawet była sugestia, by zainstalować aplikację Truecaller albo inną, gdzie rekordy są określane w mld😊 Mógłbym także powiedzieć, że próby "wyłuskania" kodu weryfikacyjnego z WhatsAppa w ostatnim czasie, to normalne zjawisko przypisane, wedle mojej oceny, "chorym" ludziom.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Dziwne skrótowce i gotowce

@bronzub  pozostaje opcja zignorowania tego sms, filmik się nie otwiera i nie wiadomo czy z kolekcji Orange, wyszukiwarka Google, nie pomogła mi rozwiązać twoją zagadkę i odpuściłem.

Anonim

Nie dotyczy

Dziwne skrótowce i gotowce

@pirenej zgadzam się. Ale operator nigdy nie wysyła z numerem tylko właśnie że swoją nazwą (co najmniej nigdy się inaczej nie spotkałam a sieci przerobiłam kilka). Chodź po prefiksie widać, że to numer nadany Orange. Ja bym. Z czystej ciekawości sprawdziła czy nie jest przeniesiony. 

 

Dodatkowo ta teść wygląda dziwnie. Ciąg znaków jakby kot po klawiaturze przeszedł k uszkodzony link. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Dziwne skrótowce i gotowce

@Anonim , jak byłem jednym z Was, coś w ten deseń "przerabialiśmy" na forum 😊 @IreneuszCD  z tego smsa nie wyciągniesz nic, bo to nie link, ale na wszelki wypadek zablokowałem ten numer. Jeszcze spróbuję sprawdzić wiadomość z linkiem do filmu z drugiej części tematu.