Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest różnica w SIM i eSIM? Pytania o dodatkowe karty.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 170
  • 0

Czy jest różnica w SIM i eSIM? Pytania o dodatkowe karty.

Cześć,

 

1. czy brak roamingu w dodatkowych kartach to jedyna różnica?

2. czy jest różnica czy to sim czy esim?

 

Mam teraz starszy telefon bez esim, niedługo będę miał nowszy z dual sim i esim. Planuję używać starszy telefon z kartą sim na wycieczki rowerowe (przymocowany do kierownicy - nie ryzykuję uszkodzenia nowego telefonu). Pewnie normalnie byłby wyłączony. A nowy na co dzień.

 

Ja rozumiem musi być taki zestaw:

* stary - dodatkowa karta, fizyczny sim

* nowy - główna karta (bo inaczej brak roamingu), fizyczny sim (bo tylko 1 esim może być aktywny na raz, więc jakbym chciał mieć dodatkowy esim z internetem za granicą to nie zadziała)

 

Czyli powinienem zamówić dodatkową kartę fizyczną sim, dać do starego telefonu, a do nowego telefonu aktualną fizyczną kartę sim?

 

Dajcie znać czy dobrze kombinuję i czy są jakieś sytuacje o których nie pomyślałem (coś może nie działać?)

 

 

 

 

_____________________

*Post wydzielony z tematu "No hej. czy mogę mieć w OF dwa telefony z tym samym nr telefonu? W ramach multisim? pozdrawiam" - moderator Wojciech.

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18809
  • 53882
  • 739

Czy jest różnica w SIM i eSIM? Pytania o dodatkowe karty.

@piotrkr jeżeli pytasz o ofertę na kartę, to możesz mieć jedną kartę SIM lub eSIM. Nie ma możliwości aktywowania dodatkowej karty SIM/eSIM z tym samym numerem.

W przypadku abonamentu jest tylko możliwość głównej karty SIM/eSIM, dodatkowe to tylko eSIM.

Jeżeli chodzi o ofertę FLEX, to w najtańszym planie masz jedną kartę SIM/eSIM oraz dodatkową SIM/eSIM z tym samym numerem. 

Z Twojego opisu wynika, że najbardziej będzie odpowiadała oferta FLEX. Główna karta eSIM do nowego telefonu, standardowa karta SIM do telefonu dodatkowego.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 170
  • 0

Czy jest różnica w SIM i eSIM? Pytania o dodatkowe karty.

Mam Flexa. Pytam o techniczne aspekty.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18809
  • 53882
  • 739

Czy jest różnica w SIM i eSIM? Pytania o dodatkowe karty.

@piotrkr czyli możesz dać główną kartę eSIM do nowego telefonu, dodatkową kartę SIM do starego telefonu. Różnicy w działaniu czy to SIM, czy eSIM ja nie zauważyłem. Tak samo działa.

Wymianę głównej karty na eSIM wykonasz tylko na telefonie z obsługą eSIM. Inaczej nie da się wymienić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 170
  • 0

Czy jest różnica w SIM i eSIM? Pytania o dodatkowe karty.

@ketrasaArturdzięki, skoro nie ma różnicy, to nie będę brał esima, bo sobie ograniczę funkcjonalność telefonu, jak pisałem w 1 poście


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18809
  • 53882
  • 739

Czy jest różnica w SIM i eSIM? Pytania o dodatkowe karty.

@piotrkr warto przejść do salonu i wziąść kilka starterów FLEX, są bezpłatne.. Karty SIM można wtedy samodzielnie w aplikacji wymieniać, dodawać dodatkowe w razie potrzeby. Dodatkowe karty SIM jak i wymiana są bezpłatne.