Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Automatyczne przekazywanie GB co miesiąc.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Automatyczne przekazywanie GB co miesiąc.

W aplikacji pojawiła się opcja cyklicznego przekazywania GB na wybrany numer. W końcu chciałoby się rzec.

 

Screenshot_20220825-100924.png

 

Tylko dlaczego nie można ustawić daty odleglejszej niż 28 dni? Dzisiaj jest 25.08, chciałbym przekazywać GB co miesiąc każdego 25 dnia i nie mogę. Zaprogramować da się tylko do 22.09 czyli na 3 dni przed końcem ważności okresu rozliczeniowego dla tego numeru. Gdzie tu sens, gdzie logika?

 

Screenshot_20220825-100135.png

 

Muszę teraz przekazać jakąś szczątkową ilość, poczekać tydzień i ustawić faktyczną ilość GB jaka co miesiąc ma się przelewać. Jeżeli nie da się tego zrobić od strony technicznej bo nie pozwala na to backend, to system pod spodem jest naprawdę źle napisany.

 

Wyszło w sumie fajnie, ale tak trochę po flexowemu.

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Automatyczne przekazywanie GB co miesiąc.

@Vulg tak zostało w apce zaplanowane orz z programistów. Dla mnie to wygląda, jak by uwzględnili luty, dlatego jest ustawione na 28 dni. Inaczej w lutym dało by się ustawić więcej jak miesiąc, chodź ilość dni by się zgadzała.

Zawsze możesz zgłosić pomysł:

https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Automatyczne przekazywanie GB co miesiąc.

Jeżeli programiści zrobili tak ze względu na luty, to... byłoby słabo. Każdy nowoczesny język programowania ma gotowe funkcje do obliczenia dat. Jest wiele systemów, które automatycznie wystawiają faktury VAT cyklicznie tego samego dnia miesiąca i programiści tych systemów nie mieli problemu z lutym. Zakładam, że nawet klienci flexa, których okres rozliczeniowy zaczynał się np 31 lipca też nie mają problemu z lutym czy miesiącami, które mają 30 dni. Dla mnie ograniczenie do 28 dni jest niezrozumiałe. A wystarczyło dać dodatkowo opcję: przekaż pierwszego dnia okresu rozliczeniowego, po poprawnym odnowieniu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Automatyczne przekazywanie GB co miesiąc.

@Vulg czym kierowały się osoby, ustalając tylko 28 dni do przodu na ustawienie cyklicznego przekazania GB tego nie wiem, ale 28 dni idealnie pasuje do lutego.

Raczej z tej opcji nie będę korzystał, jeżeli nadal zależy na innym ustaleniu czasu na cykliczne przekazanie GB, to zaluz pomysł. Ja zagłosuję.