Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G na telefonach Realme 7 5G

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 67
  • 0

5G na telefonach Realme 7 5G

Dzień dobry.

Mam Flex 80 z 5G. Czy komuś z Państwa udało się wbić w pomarańczowe 5G na telefonie Realme 7 5G?

We Wrocławiu mi to nie udaje się.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

5G na telefonach Realme 7 5G

Wszystkie jabłka i Samsungi z 5G są wspierane bez względu na dystrybucję.

IMG_20210503_155750.jpg

Czyli się da.

 

Z tymi producentami Orange ma pewnie umowy strategiczne, stąd priorytetowa obsługa. Realme się dopiero rozwija.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

30 ODPOW. 30

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

5G na telefonach Realme 7 5G

@JanekS telefon nasz z dystrybucji Orange? Jeśli z wolnego rynku, to może się nie udać. Obecnie z technologii 5G najłatwiej korzystać na telefonach zakupionych w Orange, z powodu, że oprogramowanie wspomaga logowanie do sieci 5G na częstotliwości 2100MHz. Bez oprogramowania operatora, odpowiedniej taryfy i zasięgu sieć 5G będzie niedostępna.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

5G na telefonach Realme 7 5G

Zaznaczmy również, że powyższe nie dotyczy (na szczęście) telefonów Samsunga 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

5G na telefonach Realme 7 5G

Podbijam tytułowe pytanie.

Mam taryfę wspierającą 5G (Flex80), jestem w zasięgu 5G, mam urządzenie zgodne z 5G (Realme 7 5G).

Czemu 5G nie działa? Czy i kiedy operator umożliwi logowanie do sieci urządzeniom spoza własnej dystrybucji? Czy to kwestia po stronie oprogramowania operatora czy urządzenia końcowego łączącego się z BTS?

 

I wreszcie ostatnie - czy w przypadku LTE była taka sama polityka?

 

@JanekS działa ci już 5G?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

5G na telefonach Realme 7 5G

@ŁysaKaszankaINC docelowa częstotliwość do działania 5G to jest 3,6 GHz. Ponieważ przetarg na częstotliwość pod 5G nie ruszył, więc operatorzy zmienili parametry i sieć 5G została uruchomiona na częstotliwości zastępczej 2100 MHz w przypadku Plusa 2600 MHz. Producenci jednak nie przewidzieli takiej zmiany i wyprodukowali sprzęty pod częstotliwość 3,6 GHz. Dlatego operatorzy programowo dostosowują nabyte telefony i dla tego z wolnej dystrybucji nie działa prawidłowo lub wcale. W przypadku LTE częstotliwości były docelowe.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

5G na telefonach Realme 7 5G

2100 to pasmo n1 w nomenklaturze 5G. Telefon Realme 7 5G obsługuje to pasmo. Czyli po stronie użytkownika wszystkie wymagania zostały spełnione.

 

Ograniczenie dostępu do sieci określonego rodzaju dla urządzeń z własnej dystrybucji operatora uczesań za dyskryminujące, tym bardziej, że ten element w komunikacji marketingowej jest pominięty (celowo?).

 

Miało być 1)urządzenie, 2)taryfa i 3)lokalizacja w zasięgu sieci, a jest dodatkowy, ukryty warunek.

Anonim

Nie dotyczy

5G na telefonach Realme 7 5G

@ŁysaKaszankaINC  twój telefon obsługuje 2100MHz, ale nie wymusisz by 5G z Orange na nim ci działało, potrzebna jest modyfikacja w oprogramowaniu, Orange robi to stosując brand.

Anonim

Nie dotyczy

5G na telefonach Realme 7 5G


@JanekSnapisał(-a)

Dzień dobry.

Mam Flex 80 z 5G. Czy komuś z Państwa udało się wbić w pomarańczowe 5G na telefonie Realme 7 5G?

We Wrocławiu mi to nie udaje się.


Twój telefon ma agregację pasm LTE, więc obecnie i tak masz szybszy transfer po LTE niż byłby w tymczasowym 5G Orange na 2100MHz.

Bez brandu Orange, niestety nie zasmakujesz tymczasowego 5G, ale telefon już masz z 5G, więc tylko czekać trzeba cierpliwie, aż Orange dostanie koncesję na pasmo 5G.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

5G na telefonach Realme 7 5G

Problem z agregacją LTE jest tożsamy z 5G. Telefon sprzętowo obsługuje agregację, znajduję się w miejscu (miejscach), w którym powinna działać agregacja nawet 4 pasm, a mimo to LTE+/LTE-A... nie działa (zwykłe LTE na jednym paśmie i owszem). Już nie wspominam o VoLTE/VoWiFi.

 

Producent telefonu odsyła do operatora, operator do producenta.

 

Cóż, trzeba przejść z tym telefonem do Plus, bo tam działa bez problemu.

Anonim

Nie dotyczy

5G na telefonach Realme 7 5G

@ŁysaKaszankaINC  producent czasem spychologię stosuje.

Taki Samsung jakoś w swoich telefonach, potrafił łatkę wypuścić, by jego telefony 5G, działały obecnie w Orange 5G i to z wolnego rynku, więc się da, jak się chce 😉