Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

2 konta na jednej aplikacji lub 3 numery rozliczane na firmę i prywatnie - migracja do Flex :)

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

2 konta na jednej aplikacji lub 3 numery rozliczane na firmę i prywatnie - migracja do Flex :)

Cześć!

 

Planuję migrację do FLEX z Orange abo, który wygasł już jakiś czas temu. Sprawa wygląda tak:

 

wraz z rodzicami (mama, tata i ja) mieliśmy razem w trójkę (3 numery, moja mama była "właścicielem") jeden abonament w Orange, który już dawno wygasł. Chcę Nas teraz przenieść do Flex'a, ale...

 

ja od jakiegoś czasu prowadzę JDG i chciałbym dostawać fakturę za mój abo, więc w planie było rozdzielenie mojego numeru od rodziców. Chcemy zachować swoje numery. Na infolinii Orange dostałem info, że trzeba zrobić cesję mojego numeru na mnie, by potem mogliśmy przejść do Flex ja osobno i rodzice razem w duecie. To już zostało wykonane, więc teraz mama jest właścicielem swojego numeru i taty, a ja na dane mojej firmy swojego.

 

Tutaj pojawiają się moje pytania:

1. Czy mogę na swoim telefonie w aplikacji Flex ogarnąć moją migrację na rachunek firmowy + migrację mojej mamy na rachunek prywatny razem z numerem taty (pakiet rodzina)? Moja mama raczej nie będzie nic zmieniać w apce, więc nawet wygodniej by było, bym ja tym zarządzał.

2. Czy jest opcja, by na moje konto były numery firmowe i prywatne (nie na fakturę) np. mój numer na fakturę i dwa numery rodziców na zwykły rachunek (wtedy pewnie trzeba zrobić jeszcze jedną cesję numerów rodziców na mnie w Orange...) bym mógł tym zarządzać i im nie zawracać tym głowy?

3. Czy mając karty SIM w Orange, musimy zmienić na karty SIM Flex?

4. Widziałem, że wiele osób tutaj rekomenduje, by nie zakładać Rodziny a każdy numer na osobny pakiet (bo nie ma różnicy w cenie i tu i tu płaci się pełną kwotę) - jaka jest różnica więc? Czemu ta opcja jest lepsza? Czy wtedy przelogowując się na każdy numer (inny email) mogę z mojego telefonu zarządzać numerami rodziców?

5. chciałbym zamówić do mojego numeru też eSIM dla Apple Watch - nie ma z tym problemu na firmę? Czy może to coś skomplikować w jakimś z powyższych rozwiązań?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi! Proszę o pomoc jak to najlepiej rozwiązać.

 

Pozdrawiam!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

2 konta na jednej aplikacji lub 3 numery rozliczane na firmę i prywatnie - migracja do Flex :)

@DaaV 

Ad1) Tak, możesz, ale musisz założyć dwa konta, jedno na firmę jeden e-mail, drugie na rodziców, drugi e-mail.

Ad2) Muszą być dwa konta, jedno na Twoją mamę, drugie na Ciebie, jak w punkcie 1.

Ad3) Nie trzeba zmieniać.

Ad4) Też tak uważam, że lepiej mieć dla każdego numeru niezależne konto. Każdy numer ma możliwość dwóch kart SIM i jest pełna oferta, w rodzinie są ograniczenia dla numeru dołączonego do rodziny. Trzeba się przelogowywać między trzema numerami (adresami e-mail).

Ad5) Na firmę nie wiem, na klienta indywidualnego możesz mieć podpięte dwie karty SIM do jednego numeru, może też być jedna SIM, druga eSIM. Pewnie i na firmę jest tak samo.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

2 konta na jednej aplikacji lub 3 numery rozliczane na firmę i prywatnie - migracja do Flex :)

@DaaV 

Ad1) Tak, możesz, ale musisz założyć dwa konta, jedno na firmę jeden e-mail, drugie na rodziców, drugi e-mail.

Ad2) Muszą być dwa konta, jedno na Twoją mamę, drugie na Ciebie, jak w punkcie 1.

Ad3) Nie trzeba zmieniać.

Ad4) Też tak uważam, że lepiej mieć dla każdego numeru niezależne konto. Każdy numer ma możliwość dwóch kart SIM i jest pełna oferta, w rodzinie są ograniczenia dla numeru dołączonego do rodziny. Trzeba się przelogowywać między trzema numerami (adresami e-mail).

Ad5) Na firmę nie wiem, na klienta indywidualnego możesz mieć podpięte dwie karty SIM do jednego numeru, może też być jedna SIM, druga eSIM. Pewnie i na firmę jest tak samo.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

2 konta na jednej aplikacji lub 3 numery rozliczane na firmę i prywatnie - migracja do Flex :)

@ketrasaArtur Dzięki wielkie za wyjaśnienie, jest dużo jaśniej w tej chwili 🙂 Czyli wychodzi na to, że aplikacja może być tylko na moim telefonie, to dużo uprości. Kilka numerów email to nie problem!

Jeszcze jedno pytanie do Twoje Ad4) "w rodzinie są ograniczenia dla numeru dołączonego do rodziny" - jakie to dokładnie ograniczenia? Tylko ilość tych dodatkowych kart SIM/eSIM?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

2 konta na jednej aplikacji lub 3 numery rozliczane na firmę i prywatnie - migracja do Flex :)

@DaaV dla mnie ograniczone jest możliwość podpięcia dodatkowej karty SIM, dodatkowo numer główny ma pełne opcje, numer z rodziny, jak nie dostanie uprawnień, to nie może zarządzać. Zaleta to, że abonament jest za 15 PLN, ale bez GB. Nie pamiętam wszystkich ograniczeń, ale mi się rodzina nie podobała, więc nie sprawdziłem tej opcji dokładniej.

 

edit:

Apka może być nawet zainstalowana na smartfonie, na którym nie ma żadnego numeru FLEX. 

Warto jeszcze też zaopatrzyć się w startery FLEX. Są darmowe w salonie Orange. Wymianę karty SIM też wykonasz w apce, a warto mieć w tedy starter.

Jeszcze sprawa dotycząca migracji do FLEX. Z Orange przejdziesz bez problemu, ale już nie wrócisz. Trwają prace nad migracją z FLEX do Orange, ale jeszcze brak konkretnych informacji w tej sprawie. Żeby przejść ponownie do Orange, trzeba przenieść numer najpierw do konkurencji, potem do Orange.

 

edit2:

Warto też skorzystać z kodów polecających, nie wiem tylko, czy na firmę działają:
https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

2 konta na jednej aplikacji lub 3 numery rozliczane na firmę i prywatnie - migracja do Flex :)

Dzięki @ketrasaArtur, teraz wygląda, że wszystko jasne. Postawię więc na 3 osobne konta, z mojego telefonu i mojej apki. Co do kodów polecających, zweryfikuje rzeczywistość i dam znać czy z konta firmowego mogłem polecić prywatne.

Ostatnie - wiecie może, czy na fakturze jest numer telefonu?

Pozdrawiam


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

2 konta na jednej aplikacji lub 3 numery rozliczane na firmę i prywatnie - migracja do Flex :)

@DaaV jeszcze podpowiem co do kodów polecających. Jeden numer jest na Ciebie, więc weź jeden z kodów, do następnego numeru użyj już swojego kodu polegającego. Dwa numery masz zarejestrowane na mamę, więc kod polecający będzie można użyć tylko na jeden numer.

Kody polecające wpisujesz przed dodaniem płatności za plan lub przed dodaniem karty płatniczej.