Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 21
  • 0

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid

@marcinkk 

Dzięki za trop, jednak w Truphone jak tylko dojdzie się do kroku "Order SIM" ( https://web.truphone.com/things/simi kliknie w ten przycisk to przenosi do formularza kontaktowego, gdzie trzeba podać m.in. Company Name oraz Business email address, a jak się poda email na jakimś portalu (gmail, interia, etc) to wyskakujen błąd i nie przechodzi wysłanie formularza. Z reszta na górze strony jest podział na BUSINESS i PERSONAL, i karty sim są dostępne jedynie w zakładce business, w personal są jedynie e-sim i dotyczą urządzeń, które posiadają taki moduł czyli smartwatchy czy tabletów.

 

To chyba jest jakaś zmowa operatorów, żeby karty telemetryczne sim sprzedawać tylko osobom z działalnością gosp. 🤔


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 35
  • 0

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid

Oj... Coś bardzo schodzimy z tematu Orange...

 

Niestety specjalistą od Truphone nie jestem. A znam to tylko dlatego, że w pracy mamy te zestawy uruchomieniowe STM32 z LTE-M i kartą eSIM. I kolega próbował to zarejestrować na Truphone zgodnie z instrukcją i ... też coś się posypało 😕

 

Zgodnie z tą instrukcją konto zakłada się tutaj: https://account.truphone.com/login

 

Kartę SIM, taką fizyczną, można kupić na DigiKey: https://www.digikey.pl/pl/products/filter/karty-modu%C5%82u-identyfikacji-abonenta-sim/1163?s=N4IgTC... (zakładam, że po wrzuceniu do koszyka nie będzie znowu trzeba danych firmy podawać...).

 

Potem trzeba pewnie wykupić jakiś pakiet ... ale do tego kroku jeszcze nie doszedłem. Z tym STM32 podobno jakiś pakiet testowy już mamy.

 

@mikedoe: Z tego co piszesz wnioskuję, że już masz urządzenie LTE-M i kombinujesz jak je odpalić? Ja w takiej sytuacji włożyłbym tam kartę "Orange Free na kartę" (ze swojego smartfona) i ustawił APN "internet" albo "internetipv4" i sprawdził czy działa. A potem myślał co dalej...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 21
  • 0

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid

@marcinkk 

No jak Orange nie jest w stanie tego zaoferować klientom indywidualnym, to niestety jesteśmy zmuszeni "schodzić z tematu" ku firmom, które widzą potrzebę na rynku i są w stanie ją zaspokoić.

 

Zerknąłem na przesłana stronę, wygląda obiecująco, choć ta przesyłka z USA (80 zł za samą przesyłkę + możliwe opłaty celne) trochę odstrasza. Tym bardziej, że jak pisałeś, nie ma pewności z powodzeniem operacji aktywacji karty. Napiszę do ich polskiego supportu, może się czegoś dowiem w tym temacie.

 

Co do urządzenia, to jeszcze takiego nie posiadam, dopiero mam zamiar kupić lokalizator z modułem LTE-M. Natomiast zanim dokonam zakupu wolałbym się upewnić, że w ogóle będę mógł z niego w pełni korzystać, bo dopłacać za moduł LTE-M, a nie móc z niego korzystać, nie brzmi zbyt rozsądnie. Nie chce też się bawić w zamawianie, testowanie i odsyłanie, bo to towar z zagranicznego sklepu i tutaj też wchodzą wysokie koszty przesyłki oraz niepewność czy sprzedawca na pewno chętnie przyjmie zwrot.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid

Ciekawe, czy pojawia się w końcu startery IoT. Na AMA obiecane i na razie cisza.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid

Od siebie mogę dodać że działam ostatnio z modułem GSM obsługującym 2G/LTE-M/NB-IoT (używając prepaid z Play) i gdy ustawiam moduł żeby korzystał z LTE-M to korzysta z niego w roamingu z Orange.

Postaram się w tym/następnym tygodniu zrobić testy na prepaid Orange ustawiając taryfę "Orange IoT na kartę".


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid

@pawcuq pamiętaj tylko, że przejście na ofertę IoT w Orange kosztuje 20 zł + 7 zł za pierwsze 31 dni opłaty za pakiet transmisji danych. Więc aby skorzystać z oferty IoT, musisz mieć na koncie minimum 27 zł.

https://www.orange.pl/view/iot-na-karte

Oczywiście ważne aby ustawić odpowiedni APN.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid

@ketrasaArtur dzięki za informacje - trudno będzie trzeba przeboleć te parę zł 🙂
Najpierw zrobię testy na jakiejś "normalnej" taryfie a później IoT.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid

@pawcuq sam chciałem sprawdzić tą ofertę, ale pakiet 2 GB za 7 zł + 20 zł aktywacja to deko sporo. Może kiedyś się zmobilizuję. Jeżeli przetestujesz, to z miła chęcią przeczytam Twoją opinię.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid

Niestety dopiero teraz miałem czas żeby się tym zająć...
Na nowym "prepaidzie" za 5 zł karta ładnie loguje się do Orange do LTE-M i można korzystać z Internetu bez problemu (APN ustawiony na internet).

Zmiana taryfy na "Orange IoT na kartę" trwała jakieś kilkanaście minut - SMS o treści "IoT" na numer 80360. Łączny koszt wyszedł tak jak jest to opisane w taryfie (20 zł za zmianę taryfy + 7 zł za automatycznie odnawialny co miesiąc pakiet 2 GB IoT w kraju (w Mój Orange mam też informację że jest jeszcze pakiet Internetu IoT w UE 1,1 GB)).

Na starym APN (internet) karta w ogóle nie chciała się zalogować do sieci ale po koniecznej zmianie APN na iot (tak jak jest to opisane w taryfie) wszystko zaczęło po prostu działać :).


Postaram się jeszcze sprawdzić czy uda się uruchomić PSM lub eDRX (na karcie Play która działała w roamingu Orange w LTE-M nie udało mi się tego zrobić).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 332
  • 1678
  • 3

Orange IoT na kartę - nowa taryfa prepaid

@piotrKawiory  Dokładnie taryfa Lot to jakaś kpina w ofercie na karte w sieci Orange. Przepraszam za moje słowa.Jeszcze jakby były pakiety po 500 GB lub 1000 GB internetu no to jeszcze można było uznać za taryfę godną polecenia.Te pakiety internetowe to chyba ktoś to robił nie mając pojęcia o tworzeniu nowych ofert.