Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

A po co mi łączenie z wifi ??

Moze mam potrzebę rozprowadzić sobie po LAN wszystko a nie używać jakiegoś współdzielenia... 😕


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Obawiam się że tak Orange sobie wymyślił, że nie chce do usługi 2Gbps dawać Livebox-a Infinity bo za drogo mu wychodzi, dopiero w usłudze 10gbps z XGSPON dadzą tego nowego Liveboxa ale to urządzenie na razie nie jest dostępne w Polsce, chyba nie mają jeszcze pośredniego urządzenia z portem LAN 2.5gbps Ethernet


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Ale żeś się uczepił tego infinity. Orange daje to, co GPON daje.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

A ile Gpon daje ?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

To było pytanie retoryczne.

Wiem ile teraz dają.

Więc mają wymienić albo na ONT 2.5 albo na Funboxa z pełnym 2.5

 

Obecnie Ci co mają zwiększona prędkość do 2Gbps do OLT też mają te około 2.5 Gbps


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@pirenej 

Oczywiście, że się uczepiłem tego Livebox Infinity bo nie jest tajemnicą że Orange ma problem z kolejnym urządzeniem dla nowych usług, po prostu na chwilę obecną Orange nie ma innego urządzenia a usługa 2Gbps jest świadczona na zwykłym GPON, jak dla mnie nie ma problemu bo w większości przypadków część ruchu generowana jest za pośrednictwem skrętki a część przez Wifi ale pojawiają się w tej dyskusji głosy że niektórzy chcieliby wyciągać większą prędkość z jednego portu, znajdź inne urządzenie Orange do tej usługi to będziemy o nim rozmawiać 😉

Jest jeszcze Livebox 6, który ma interfejs 2,5Gbps Ethernet LAN i GPON ale też nie słychać żeby był wprowadzany do tej oferty, bardzo podobny do modelu Infinity, jego poprzednik


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Wiadomo że oficjalnymi metodami nie ma sprzętu.

Ale już ich w tym głową niech sprowadza taki sprzęt do swojej oferty skoro oferują 2Gbps


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

@Onken
według specyfikacji GPON daje 2488 Mb/s /1244 Mb/s.Czyli: 2,5G/1,25G mogliby dawać a tu wyskakują z ofertą 2Gb/600Mb więc nawet nie oferują tego co w pełni daje GPON. Żeby w pełni oferować to co daje GPON musieliby dać port minimum 5Gb eth na minimum1port. A wyskakują z śmieszną ofertą 2gb/600Mb i ze sprzętem który ma porty tylko 1Gb. To jest próg który daje nam coś więcej poza 1Gb ale mniej niż XGSPON. Ale gdyby Orange pomyślało przyszłościowo i to mogliby już zacząć produkować do oferty 2Gb czy jak wspomniałem zrobiliby oferte 2,5/1,25 i dali sprzęt obsługujący 10Gb. Albo w ogóle pośpieszyli się mogli zaczekać aż będą mieli w produkcji nowy sprzęt i zaczną wprowadzać swiatlowod 10Gb(8/8 ) i przy okazji jego wprowadzania wprowadzić oferty pośrednie. Bo teraz to z tym 2Gb to słabo się wstrzelili. Parę miesięcy wcześniej wspominają o 10Gb(8/8) a tu nagle dają taką ułomną ofertę. A tak to by wszedli w premiere z 2 ma nowymi prędkościami i na nowym sprzęcie który już miałby sens. Z deczka się rozpisałem.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 75
  • 0

Nowa prędkość światłowodu - 2 Gb/s

Ale po co komu aż 10 Gbps ?

Do tego potrzeba innych kabli do ethernetu, innych kart po stronie odbiorczej a do tego żre to sporo więcej prądu niż 1-2.5G

 

To już niszowe zapotrzebowa IE na to całe 10G ( jak i pewnie nawet na te 2 obecne 😉 ) ale ludzie lubią cyferki.

 

Co do uploadu Orange jako jeden z nielicznych daje 300 czy teraz 600 za w miarę dobre pieniądze 

Większość światłowodów to uploadu marne 20-50 do 100 pewnie.

 

Myślę że taki upload więcej kosztuje operatora niż sam download.