Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

Kilka tygodni temu zrezygnowałem z abonamentu. Powstaje więc pytanie, jaką ofertę wybrać: FLEX, czy na kartę, a może inną ofertę Orange.

Ja wybrałem na kartę. Przeanalizowałem za i przeciw i podjąłem odpowiednią decyzję.

Dopiero po otrzymaniu pytania w wiadomości prywatnej uznałem, że warto poruszyć sprawę wyboru oferty Orange bez zobowiązań.

Jak wy uważacie, którą ofertę wybrać? Ja ma swoje przemyślenia i w kolejnych postach chętnie się podzielę.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 85

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

@ketrasaArtur 

Telefon na kartę- zalety i wady

Telefon na kartę to rozwiązanie szczególnie polecane dla osób o konkretnych potrzebach i wymaganiach, a więc szczególnie dla dzieci, nastolatków i seniorów. Dla nich abonament może być dużym obciążeniem finansowym. Telefon na kartę ma też dużo zalet. Pierwszą z nich jest brak konieczności długoterminowego zobowiązania, ponieważ można zrezygnować z usługi w dowolnym momencie bez konsekwencji. Drugą  korzyścią jest możliwość używania konkretnych pakietów aktywowanych przy pomocy kodów. W ten sposób można sporo zaoszczędzić i używać tylko tych usług, które są niezbędne. W przypadku seniorów, którzy nie korzystają z internetu, telefon na kartę to szczególnie dobra opcja. Telefon na kartę ma jednak również pewne wady. Pierwszą wadą  jest zarejestrowanie swojego numeru, co wiąże się z podobnymi formalnościami jak w przypadku abonamentu. Drugą wadą są dodatkowe koszty korzystania z karty mogą być wyższe, ponieważ transfer danych jest drogi. Kolejną wadą jest także konieczność pamiętania o doładowaniu oraz różnych limitach wprowadzanych przez operatorów.

Telefon na abonament- zalety i wady

Zgodnie z danymi z zeszłego roku w Polsce około 70% ludzi decyduje się na telefon na abonament. Ta opcja jest  bardziej popularniejsza niż oferta na kartę. Pierwszą zaletą jest nieprzerwany dostęp do połączeń telefonicznych, internetu, wszystkich aplikacji. Ustawienie cyklicznych płatności sprawia, że nie trzeba pamiętać o doładowaniu. Drugą zaletą jest możliwość wzięcia nowego telefonu w ramach abonamentu.

Konkretnie to można tak przedstawić

Telefon na abonament:

1) jednakowe koszty miesięczne w ramach umowy z operatorem,

2) tańsze usługi dodatkowe,

3) wiele atrakcyjnych promocji dla długoterminowych umów,

4) nielimitowane SMS i MMS do wszystkich sieci, a także połączenia telefoniczne,

5) duże pakiety Internetu mobilnego do wykorzystania,

6) Tańsze telefony w ramach abonamentu,

Telefon na kartę:

1) brak umowy, a więc i brak stałych comiesięcznych kosztów

2) usługi dodatkowe w wyższych cenach + konieczność doładowania konta przed wykupieniem usługi

3) mało ofert promocyjnych,

4) opcjonalnie nielimitowane SMS, MMS i połączenia do wszystkich sieci

5) małe pakiety internetu

6) drogie telefony, które trzeba kupować osobno w pełnej cenie.

Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy 🙂

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 85

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

@ketrasaArtur 

Telefon na kartę- zalety i wady

Telefon na kartę to rozwiązanie szczególnie polecane dla osób o konkretnych potrzebach i wymaganiach, a więc szczególnie dla dzieci, nastolatków i seniorów. Dla nich abonament może być dużym obciążeniem finansowym. Telefon na kartę ma też dużo zalet. Pierwszą z nich jest brak konieczności długoterminowego zobowiązania, ponieważ można zrezygnować z usługi w dowolnym momencie bez konsekwencji. Drugą  korzyścią jest możliwość używania konkretnych pakietów aktywowanych przy pomocy kodów. W ten sposób można sporo zaoszczędzić i używać tylko tych usług, które są niezbędne. W przypadku seniorów, którzy nie korzystają z internetu, telefon na kartę to szczególnie dobra opcja. Telefon na kartę ma jednak również pewne wady. Pierwszą wadą  jest zarejestrowanie swojego numeru, co wiąże się z podobnymi formalnościami jak w przypadku abonamentu. Drugą wadą są dodatkowe koszty korzystania z karty mogą być wyższe, ponieważ transfer danych jest drogi. Kolejną wadą jest także konieczność pamiętania o doładowaniu oraz różnych limitach wprowadzanych przez operatorów.

Telefon na abonament- zalety i wady

Zgodnie z danymi z zeszłego roku w Polsce około 70% ludzi decyduje się na telefon na abonament. Ta opcja jest  bardziej popularniejsza niż oferta na kartę. Pierwszą zaletą jest nieprzerwany dostęp do połączeń telefonicznych, internetu, wszystkich aplikacji. Ustawienie cyklicznych płatności sprawia, że nie trzeba pamiętać o doładowaniu. Drugą zaletą jest możliwość wzięcia nowego telefonu w ramach abonamentu.

Konkretnie to można tak przedstawić

Telefon na abonament:

1) jednakowe koszty miesięczne w ramach umowy z operatorem,

2) tańsze usługi dodatkowe,

3) wiele atrakcyjnych promocji dla długoterminowych umów,

4) nielimitowane SMS i MMS do wszystkich sieci, a także połączenia telefoniczne,

5) duże pakiety Internetu mobilnego do wykorzystania,

6) Tańsze telefony w ramach abonamentu,

Telefon na kartę:

1) brak umowy, a więc i brak stałych comiesięcznych kosztów

2) usługi dodatkowe w wyższych cenach + konieczność doładowania konta przed wykupieniem usługi

3) mało ofert promocyjnych,

4) opcjonalnie nielimitowane SMS, MMS i połączenia do wszystkich sieci

5) małe pakiety internetu

6) drogie telefony, które trzeba kupować osobno w pełnej cenie.

Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

@Pablo5 czy nie uważasz, że abonament jest często wciskany na siłę? Są dodatkowe usługi, które są zarezerwowane tylko dla abonamentu. Tylko, czy warto za nie płacić, skoro i tak z nich korzysta się z nich sporadycznie lub wcale. Można wiec wybrać podobną ofertę na kartę i bez zbędnego deklarowania się na długi okres czasu. Ja w swoim wyborze brałem pod uwagę między innymi wysokość miesięcznego zobowiązania.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 85

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

@ketrasaArturwydaje mi się że nie. To są już indywidualne decyzje klienta co mu jest potrzebne. Jeśli ktoś dużo rozmawia korzysta ciągle z internetu, sms to najlepszym rozwiązaniem będzie abonament a jeśli ktoś mało korzysta z internetu lub mało rozmawia to najlepszego rozwiązaniem będzie oferta Orange  na kartę i usługa Orange Konto Ważne Rok

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

@ketrasaArtur FLEX i plan 150GB, zresztą pewnie się nad tym zastanawiasz 😊

Ja tam najtańszy mam, bo 30GB mi wystarcza 😎

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

@IreneuszCD FLEX jest kuszącą ofertą. Duży limit transmisji danych, 4 karty SIM przy najwyższym planie, więc można użyć jednej z kart do samego internetu i co mi bardzo się podoba, brak możliwości naciągnięcia na jakiekolwiek koszty bez zgody użytkownika, czyli odpadają wszystkie usługi premium i elektroniczne płatności. Niestety wada, która często przewija się na forum, to szybka blokada numeru po braku opłaty za plan. Praktycznie po 24 godzinach brak możliwości nawet dodzwonić się pod numer FLEX-a.

W ofercie na kartę masz tą wygodę, że przy braku płatności, numer na odbieranie połączeń i SMS-ów jest ważny rok, ale nie ma takich zabezpieczeń premium, czy płatności elektronicznych co FLEX. Obecnie dla mnie bardziej przemawia oferta na kartę, bo ważne jest dla mnie, aby numer był dostępny nawet przy braku doładowań, czy płatności.

FLEX-a też mam, ale jako numer dodatkowy, do testów oferty i jako źródło interneu w terenie.

 

Zastanawiał mnie FLEX przy najniższym planie, 30 zł na wszystko, w ofercie na kartę obecnie podobny pakiet, to koszt 31 zł.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

Trudno podważyć to co piszesz, na kartę usługi też mają zalety i numer aktywny, wygoda i jak się poblokuje usługi, to premium czy prenumerata nie zaskoczy, nigdy z tym nie miałem problemu 😎


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9833
  • 85

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

@ketrasaArtur  i @IreneuszCD ale Orange Flex jest jeszcze lepszy. Oferta komórkowa w formie subskrypcji, bez umów i formalności. Przeniesienie numeru bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystko do załatwienia w aplikacji mobilnej. Orange Flex to sieć w aplikacji, hybryda telefonu na kartę i abonament, bo nie ma tu długoterminowych umów i okresu wypowiedzenia. Oferta działa na zasadzie subskrypcji (tak jak Netflix czy HBO), gdzie co miesiąc z góry pobierana jest opłata za wybrany plan komórkowy. Oferta jest na tyle elastyczna, że pierwotnie wybrany plan komórkowy możesz później dowolnie zmieniać, jeśli na przykład uznasz, że liczba gigabajtów jest niewystarczająca.

Mając numer w Orange Flex:

  • rozmawiasz i piszesz bez limitu w kraju i w roamingu w Unii Europejskiej,
  • korzystasz z popularnych social mediów bez limitu,
  • dostajesz dużą paczkę gigabajtów. Możesz wybrać tyle, ile potrzebujesz w danym miesiącu! 😎
  • korzystasz z szybkiej sieci 5G (jeśli jesteś w jej zasięgu i masz smartfon, który ją obsługuje).

Dlaczego warto przenieść numer do Flexa?

1) Będąc w Orange Flex, masz dostęp do wielu usług dodatkowych i benefitów.

2) Jeśli lubisz korzystać z Orange Flex i chcesz zgarnąć dodatkową gotówkę, mamy dla Ciebie specjalny system poleceń. Nasz program to Polecaj i zarabiaj , w którym 70 zł idzie dla Ciebie, a 30 zł do znajomego, którego przekonasz do Flexa.

3) Gdyby Twoim znajomym zabrakło gigabajtów, zawsze możesz ich poratować dzięki funkcji Przekaż GB. 

4) We Flexie dodatkowa karta SIM i eSIM  kosztuje 0 zł. 

5) Nie zapominajmy też o Klubie Flex, gdzie na Klubowiczów czekają oferty specjalne od naszych partnerów.

6) Sklep Flex  ze smartfonami i gadżetami umożliwia Ci wygodne zakupy w aplikacji. 

7) Także jest dostępna usługa UNLMTD czyli nielimitowany internet. Pakiety UNLMTD możecie kupić na cały miesiąc albo na tydzień, np. żeby mieć dodatkowe GB na wyjazd. Dostępne są w Planach 45 GB, 80 GB i 150 GB
Więcej informacji w linkach https://flex.orange.pl/blog/post/Dlaczego-warto-byc-Flex

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/pakiety-nielimitowanego-internetu-w-orange-flex/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 472
  • 0

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

Dla mnie osobiście telefon na kartę jest idealnym rozwiązaniem. Po pierwsze - dużo tańsze koszty, bowiem komuś takiemu jak ja czasami wystarcza 50 zł na trzy miesiące, a ile wtedy kosztowałby abonament? Na dodatek mogę sobie wykupić roczną (12 miesięcy) możliwość korzystania z tychże 50 zł (nawet 5 zł) - czyli dopóki nie wyczerpię limitu kwotowego. Koszt takiej usługi to w tej chwili 9 zł (do bardzo niedawna było to raptem 3 złocisze). Wielu abonamentowiczów podobnych do mnie nie jest świadomych tejże opcji i już niejednego uświadomiłem .. 😁 Brawo JA!!! 😃


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11593
  • 52

FLEX, czy oferta na kartę lub może inna oferta bez zobowiązań Orange?

@Pablo5 przecież mam sim we FLEX, pisałem o tym na forum NO, chyba że nie czytasz, lub piszesz dla zasady, żeby pisać 😎