Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru do Orange na Karte


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

Przeniesienie numeru do Orange na Karte

Czy jest możliwość przeniesienia numeru do Orange na Karte bez potwierdzenia kodem SMS? Przydałoby się gdy karta sim ulegnie uszkodzeniu.

34 ODPOW. 34
Anonim

Nie dotyczy

Przeniesienie numeru do Orange na Karte

@Ultra2020  gdy karta sim jest uszkodzona pozostaje Salon, potwierdzenia sms to zabezpieczenie, nie można tego obejść, zresztą to by było średnio bezpieczne, tak dla Operatora jak i klienta.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

Przeniesienie numeru do Orange na Karte

"Informujemy, że do sieci "X" wpłynął wniosek o przeniesienie numeru(ow) xxx xxx xxx od Operatora Orange Polska S.A" <- takiego dziś otrzymałem smsa gdy wczoraj sprawdzałem co się stanie gdy złożę wniosek bez potwierdzenia numeru. Napisałem do Orange, aby sprawdzili, czy mój numer ucieknie z Orange i zapewnili mnie, że nie że dopiero 1 kwietnia zostanę przeniesiony do Orange z innej sieci. Napisałem także do T-Mobile i napisali mi, że automatycznie zostanie odrzucony wniosek ze względu, że nie jestem jeszcze w sieci Orange tylko w sieci X.  Nie chcę sprawdzać co się stanie gdy już będę w Orange czy wtedy przejdzie, bo nie wybrałem opcji na Karte, lecz na abonament.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie numeru do Orange na Karte

@Ultra2020 czy ja Ciebie dobrze rozumiem? Napiszę to po swojemu.

Przenosisz numer z sieci X do Orange, ale numer będzie przeniesiony z dniem 1 kwietnia i jednocześnie składasz wniosek o przeniesienie z Orange do T-Mobile?

 

Nie można składać przeniesienia numeru jednocześnie u kilku operatorów. Najpierw musi się zakończyć przenoszenie do Orange. T-Mobile w takim wypadku słusznie podał, że wniosek będzie odrzucony, bo nie masz numeru w Orange, a wniosek składasz na nieprawdziwe dane.

 

Jeżeli będziesz w Orange z abonamentem, a złożysz wniosek o przeniesienie do kolejnego operatora i numer zostanie przeniesiony, to Orange obciąży Cię karą umowną za zerwanie umowy z Twojej winy. Więc takiego przenoszenia nie wykonuj.

 

Jeżeli mimo wszystko będziesz chciał przejść do innej sieci, to w przypadku podpisania umowy na odległość najpierw musiałbyś ją rozwiązać w terminie 14 dni od podpasania a następnie przenosić numer do kolejnego operatora.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

Przeniesienie numeru do Orange na Karte

Przenoszę numer do Orange na Karte (1 kwietnia) a w innej sieci wysłałem wniosek o przeniesienie numeru na abonament (nie było możliwości przeniesienia na karte) oczywiście nie potwierdzając kodu potwierdzającego, który powinien przyjść na telefon o dziwo nie przyszedł kod a otrzymałem powyższego smsa i zacząłem się obawiać, że jednak przeniesienie dojdzie do skutku.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie numeru do Orange na Karte

@Ultra2020 szkoda tylko, że dwa wnioski o przeniesienie na ten sam numer złożyłeś. Może wystąpić taka sytuacja, że do żadnego operatora nie przejdzie. Sprawdzaj więc, czy przeniesienie do Orange będzie skuteczne, nawet za jakiś czas, natomiast u drugiego operator spróbuj anulować wniosek o przeniesienie, żeby nie pojawiły się komplikacje.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

Przeniesienie numeru do Orange na Karte

tak też zrobiłem Orange zapewnił mnie że przeniesienie dojdzie do skutku a X sieć że wniosek zostanie odrzucony ze względu że nie jestem jeszcze w Orange zostaje pytanie czemu nie podali powodu że został odrzucony ze względu na brak potwierdzenia kodem z telefonu. Czy aby jest to możliwe, by przejść do innej sieci bez potwierdzenia? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie numeru do Orange na Karte

@Ultra2020 czasami od operatorów trudno jest uzyskać informację, z jakiego powodu wniosek o przeniesienie jest odrzucony. Najczęściej zasłaniają się niezgodnymi danymi na wniosku w stosunku do poprzedniego operatora.

W Twoim przypadku mogło zadziałać odrzucenie wniosku u kolejnego operatora, ponieważ poprzedni operator obiecał odstąpienie numeru dla Orange i nie może wyrazić kolejnej zgody na ten sam numer.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 312
  • 601
  • 5

Przeniesienie numeru do Orange na Karte

Mimo zapewnień przez Orange otrzymałem chwilę temu przykrą wiadomość informująca mnie "Twój numer nie należy pod wskazanego przez ciebie operatora." A jestem pewien, że podałem poprawnie więc napisałem wiadomość do obecnej sieci, odpisali mi, że muszę wyłączyć subskrypcję, by przenieść numer i odłączyć kartę płatniczą. Dlaczego Orange podaje mi, że podałem błędnego operatora. Ponownie wysłałem wniosek pozostaje czekać czy tym razem przejdzie wszystko okay.

 

 

Screenshot_20200320-161432_2.png

Adnotacja 2020-03-20 163445.png

 

______________

* Usunięto wiadomości z czatu z Doradcą - zgodnie z netykietą - moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie numeru do Orange na Karte

@Ultra2020 czasami wystarczy przekręcić literkę w nazie operatora i wniosek nie przejdzie. Dostaniesz podobny komunikat. Mam nadzieję,  że nie przenosisz od operatora wirtualnego. Często pojawiają się błędy,  a osobiście miałem kłopot z zebraniem numeru od a2mobile do Orange.