Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Play Homebox 2 numery - jak przenieść


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Play Homebox 2 numery - jak przenieść

Cześć. Przymierzam się do przejścia z abonamentu w Play do Orange na kartę. Przeniesienie jednego numeru jest w miarę zrozumiałe, nawet jest wątek w tym dziale. Ale ja mam dwa numery tzw. Grupa Homebox. Chcąc przenieść oba do Orange mogę zrobić to po kolei, najpierw jeden potem drugi, czy jest może jakaś inna metoda?

Nie chciałbym czegoś namieszać, wolę najpierw spytać. Najlepiej gdyby dało się to zrobić zdalnie przez internet.

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2109
  • 11865
  • 54

Play Homebox 2 numery - jak przenieść

Poprzes portal Orange przeniesiesz te numery, niestety pojedynczo.

https://www.orange.pl/portal/commerce/wizard_b2c?_requestid=233187


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18643
  • 53380
  • 722

Play Homebox 2 numery - jak przenieść

@Pulsotronic1 do oferty Orange na kartę numery możesz przenieść w tym samym czasie lub ustalić dwa różne terminy przeniesienia. Wniosek o przeniesienie składasz w salonie lub online dla każdego numeru osobno.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Play Homebox 2 numery - jak przenieść

Terminy przeniesienia muszą być takie same, bo oba numery są na jednej umowie więc kończą się razem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2109
  • 11865
  • 54

Play Homebox 2 numery - jak przenieść

@Pulsotronic1  to korzystasz z portalu Orange i przenosisz numery na kartę Orange, poprzedni link z telefonu z bugiem wszedł, wkleję nowy.

Telefony komórkowe Orange - abonament, mix, karta i internet | Orange Polska


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Play Homebox 2 numery - jak przenieść

Jeszcze tylko jedno pytanko, umowa jest do 15.09 a Play poinformował mnie: " Zgodnie z ustaleniami Umowę rozwiążemy 16.09.2024 r., a numer ten przeniesiemy do oferty Play na Kartę."

Rozumiem, że datę przeniesienia do Orange mam ustawić na 16.09.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 239
  • 901
  • 5

Play Homebox 2 numery - jak przenieść

W chwili przeniesienia numeru  na kartę, można spokojnie zmieniać operatora.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18643
  • 53380
  • 722

Play Homebox 2 numery - jak przenieść

@Pulsotronic1 to w Orange składaj wniosek na oba numery z datą przeniesienia na 16.09. Można złożyć wniosek o przeniesienie z wyprzedzeniem. Po otrzymaniu karty SIM dla danego numeru, z usług Orange już można korzystać, bo do kart SIM przypisane są numery tymczasowe. W dniu przeniesienia numery tymczasowe zostaną zastąpione numerami docelowymi przenoszonymi z Play. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Play Homebox 2 numery - jak przenieść

Złożyłem wniosek, zaznaczyłem z końcem okresu wypowiedzenia, dostałem karty sim z numerami tymczasowymi i po kilku dniach informację, planowana data przeniesienia numeru to 15.07

Umowę z Play mam do 15 września.

Dzwoniłem do Orange - mówią, że Play im podał taki termin, dzwoniłem do Play - nie, oni mają datę końca umowy 15 września.

To naprawdę jest takie  trudne? Jeszcze się wpakuję w przedterminowe zerwanie umowy, no fajnie na początek.

 

EDIT: sprawa rozwiązana. Play coś kręci, podał do Orange taką datę widocznie chcą na koniec przygody ze starym klientem dać mi jakąś karę za przedterminowe odejście czy coś. Udają głupiego, że mają taką datę jak ja na umowie. No to skąd Orange wziął dwa miesiące wcześniej nie wie nikt. Na szczęście konsultantka z Orange załatwiła sprawę. Poczekam do końca tej umowy z Play i dopiero wtedy przeniosą numery.