Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet na lato

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 13
  • 0

Internet na lato

Witajcie.

Posiadam mały ruterek Alcatela. Mam taki pomysł, żeby z niego skorzystać jako dostarczyciela internetu w czasie letniego pobytu na działce. Zasięg tam nienadzwyczajny, ale spróbować warto.

Dobrze kombinuję, że muszę kupić jakiś starter z kartą i ją zarejestrować?

Jaki starter?

Ile GB na miesiąc potrzeba do przeciętnego korzystania z internetu na laptopie (poczta, przelewy, wiadomości...)?

Będę miał możliwość jakiejś kontroli nad stanem konta bez wyjmowania karty i przekładania do telefonu?

Piszę do Was bo pewna miła Pani w salonie (!) coś wspominała o 2 GB, więc trudno mi uznać jej pomoc za wiarygodną (zresztą "załatwiła" mnie bez przerywania prywatnej rozmowy Emotikon: Smutny ).

Dodam tylko, że mam już swoje lata i pewne sprawy nie są już dla mnie tak oczywiste, więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam przedwiosennie

Kazimierz

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Internet na lato

Sprawdź nasz zasięg, zapewne będzie ok. Czy to w LTE lub 3G. https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#oferta-pelna-internetu-nowy-klient - tutaj po wybraniu "Nowy Klient" i "Sypnęło gigabajtami" zobaczysz co dostaniesz za darmo po doładowaniu. Następnie po wejściu w "Pakiety internetowe" zobaczysz na co możesz wykorzystać środki które doładoujesz. Wtedy robi się już tego sporo 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Internet na lato

@kaks531  na początek to trzeba by sprawdzić jaki operator ma tam najlepszy zasięg, LTE skoro masz modem można przetestować na prepaid, są karty prepaid typowo do internetu, ewentualnie Orange Free na kartę, są w tej taryfie bonusy za doładowywanie, można więc korzystać z nich i pakietów GB ze środków na koncie, normalne korzystanie z internetu na komputerze nie zabiera dużo GB, jedynie aktualizacje zjadają sporo, ale można to zablokować czy ograniczyć na czas korzystania z LTE.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 13
  • 0

Internet na lato

@Anonim  Orange Free - widzę tam opcję 15 GB za doładowanie 30 PLN ważne miesiąc. To by mogło być to, jeśli sygnał będzie zadowalający. Robi się ciepło, trzeba będzie pojechać i to sprawdzić. Wprawdzie ludziska tam mieszkający na stałe coś o Plusie wspominają, ale muszę też sprawdzić "moją" Firmę...

Anonim

Nie dotyczy

Internet na lato

Możesz się w starter Plusa wyposażyć też, ma też ciekawą ofertę prepaid Internet.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Internet na lato

Sprawdź nasz zasięg, zapewne będzie ok. Czy to w LTE lub 3G. https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#oferta-pelna-internetu-nowy-klient - tutaj po wybraniu "Nowy Klient" i "Sypnęło gigabajtami" zobaczysz co dostaniesz za darmo po doładowaniu. Następnie po wejściu w "Pakiety internetowe" zobaczysz na co możesz wykorzystać środki które doładoujesz. Wtedy robi się już tego sporo 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 13
  • 0

Internet na lato

Trochę taniej ale mniejszy pakiet...

plus.jpg

Zobaczymy.

Ale dalej nie wiem jak będę kontrolował wykorzystanie. Bo na ten przykład w T-M nie ma żadnej możliwości, jeśli się nie posiada u nich innego konta na umowę Emotikon: Smutny


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10832
  • 64

Internet na lato

Co do kontrolowania spokojnie możesz zrobić konto na stronie www.orange.pl. Przy rejestracji najlepiej żebyś kartę miał w telefonie, ponieważ przyjdzie SMS do weryfikacji. Później spokojnie w routerze, a na stronie będziesz wszystko widział. Pamietaj tylko, że dane aktualizują się po zakończeniu sesji (inaczej można powiedzieć po wyłączeniu urządzenia z kartą) i gdzieś tak po kilku minutach od zakończenia.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 13
  • 0

Internet na lato

@Wojciech @Anonim Dzięki za pomoc.

Zacznę od Orange, zobaczymy jak się sprawdzi. Do tej pory korzystałem tylko z mocy internetu z kabla, ciekaw jestem jak to wygląda na wsi...

Pozdrawiam

Kazimierz

Anonim

Nie dotyczy

Internet na lato

@kaks531  w Plusie jest aplikacja Plus online i w Orange też jest aplikacja Mój Orange, można kontrolować zużycie danych z internetu czy usługi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Internet na lato

@kaks531, korzystam z tego - tak dla Twej ciekawości:

Na tym obrazku - stronka do zarządzania pakietami:

 

Aero2 01.png

 

A tu stronka z dostępnymi pakietami:

 

Aero2 02.png

 

Na ową stronkę wchodzimy podając numer karty SIM i wymyślone przez siebie hasło.

U innych operatorów może być podobnie.

 

Ela