Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyskakująca ankieta na forum NO

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Wyskakująca ankieta na forum NO

Czy was nie zaczyna wkurzać ta ankieta?

ankieta.jpg

 

Kilka razy na nią odpowiedziałem, ale zaczyna mi już przeszkadzać, uruchamiając się nawet kilka razy dziennie.

Co zrobić, aby już ta wkurzająca ankieta nie wyskakiwała.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 1130
  • 8324
  • 23

Wyskakująca ankieta na forum NO

Założenia ankiety są takie, że powinna wyświetlać się 1 raz w miesiącu danemu użytkownikowi. Weryfikacja użytkownika odbywa się w oparciu o cookies. Jeżeli w ustawieniach przeglądarki włączona jest opcja czyszczenia po zamknięciu, to w takim przypadku rzeczywiście ankieta może uruchamiać się częściej, bo wg założeń będzie to nowy użytkownik.

Generalnie to ta ankieta jest częścią większej całości - odpowiednio zredagowana wyświetla się w różnych częściach portalu orange.pl, a przekazywane tam uwagi są analizowane i są cennym źródłem wiedzy.

 

@ketrasaArtur @Janhalb czy biorąc pod uwagę powyższe, u Was ta ankieta wyświetla się częściej mimo braku czyszczenia cookies? Jeżeli tak jest, dajcie proszę znać czy występuje to na jakiejś konkretnej przeglądarce czy na wszystkich, których używacie? Czy taka sytuacja ma miejsce od początku marca (wtedy zostało zmienione narzędzie), czy może dzieje się tak od kilku dni?

Pytam, bo żeby przekazać problem do weryfikacji muszę mieć konkrety. U mnie ankieta nie pojawia się częściej niż powinna, no chyba, że czyszczę cookies.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

31 ODPOW. 31

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Wyskakująca ankieta na forum NO

Zgadzam się. Nie tylko wyskakuje po raz pierdylionowy, ale wyskakuje np. w trakcie pisania posta na forum, przerywając pisanie. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Wyskakująca ankieta na forum NO

Hmm, z kolei ja nie mam takiego problemu. Przed chwilą zalogowałem się też w incognito żeby sprawdzić i ankieta nie pojawiła się. Nie korzystam z żadnych adblockerów itp. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Wyskakująca ankieta na forum NO

Może by tak zespół NO zadziałał w tej sprawie i podjął działania, aby z forum usunąć tą wkurzającą ankietą. Zamiast ułatwiać i poznawać opinię użytkowników, ta ankieta okropnie przeszkadza. Myślałem, że jak kilka razy ją wypełnie, to już przestanie wyskakiwać. Niestety dalej się pojawia.

Proszę o jej usunięcie.


Zespół Nasz Orange
  • 2906
  • 10831
  • 64

Wyskakująca ankieta na forum NO

@ketrasaArtur, czy możesz zerknąć, czy posiadasz najnowszą wersję przeglądarki? Do tego prośba o wyczyszczenie ciasteczek. Zerknij czy wtedy będzie lepiej.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Wyskakująca ankieta na forum NO

@Wojciech wykonane, aktualizacja przeglądarki i czyszczenie ciasteczek. Zobaczymy jak dalej będzie to wyglądało. 

 

edit:

Niestety dalej to samo. Po trzech minutach już mam ponownie ankietę do wypełnienia 🤔 😣


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Wyskakująca ankieta na forum NO


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Wojciech wykonane, aktualizacja przeglądarki i czyszczenie ciasteczek. Zobaczymy jak dalej będzie to wyglądało. 

 


Szanowni, nie chcę wyjść na tego, który zawsze się czepia i wkłada kij w mrowisko - ale… serio?

 

Aktualizacja przeglądarki, czyszczenie ciasteczek, może jeszcze defragmentacja dysku i wymiana płyty głównej…? 😉

 

Skoro wszyscy (czy większość z nas) ma ten sam problem, to raczej nie jest to kwestia nieaktualnej przeglądarki etc., tylko jakiegoś błędu na poziomie twórców tej ankiety (nie mówię oczywiście o twórcach treści, tylko o programistach).

 

Po pierwsze - kwestia ustawienia częstotliwości wyskakiwania ankiety: za często.

 

Po drugie - wyskakiwanie tej samej ankiety u osoby, która już ją wypełniła: to jakiś ewidentny błąd, dla nas tylko umęczliwy, ale dla zamawiającego badanie (czyli zapewne Orange) oznaczający, że wyniki ankiety przestają być statystycznie miarodajne…


Zespół Nasz Orange
  • 1130
  • 8324
  • 23

Wyskakująca ankieta na forum NO

Założenia ankiety są takie, że powinna wyświetlać się 1 raz w miesiącu danemu użytkownikowi. Weryfikacja użytkownika odbywa się w oparciu o cookies. Jeżeli w ustawieniach przeglądarki włączona jest opcja czyszczenia po zamknięciu, to w takim przypadku rzeczywiście ankieta może uruchamiać się częściej, bo wg założeń będzie to nowy użytkownik.

Generalnie to ta ankieta jest częścią większej całości - odpowiednio zredagowana wyświetla się w różnych częściach portalu orange.pl, a przekazywane tam uwagi są analizowane i są cennym źródłem wiedzy.

 

@ketrasaArtur @Janhalb czy biorąc pod uwagę powyższe, u Was ta ankieta wyświetla się częściej mimo braku czyszczenia cookies? Jeżeli tak jest, dajcie proszę znać czy występuje to na jakiejś konkretnej przeglądarce czy na wszystkich, których używacie? Czy taka sytuacja ma miejsce od początku marca (wtedy zostało zmienione narzędzie), czy może dzieje się tak od kilku dni?

Pytam, bo żeby przekazać problem do weryfikacji muszę mieć konkrety. U mnie ankieta nie pojawia się częściej niż powinna, no chyba, że czyszczę cookies.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Wyskakująca ankieta na forum NO

Nie mam włączonego czyszczenia cookies. Używam na co dzień jednej przeglądarki (Safari 13.1 na Mac OS 10.15.4). Trudno mi powiedzieć, czy od początku marca, czy od kilku dni - nie pamiętam, szczerze mówiąc.


Zespół Nasz Orange
  • 1130
  • 8324
  • 23

Wyskakująca ankieta na forum NO

Ok, dzięki za info @Janhalb będziemy to weryfikować.

 

Jeżeli u kogoś jeszcze taki problem występuje będę wdzięczna za info poniżej z przeglądarką i jej wersją - to ułatwi zdiagnozowanie problemu.