Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Status online/offline nie zmienia się po wylogowaniu

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Status online/offline nie zmienia się po wylogowaniu

► Wątek został wyodrębniony z tematu Mój Nowy Orange i przeniesiony tutaj ze względu na charakter omawianego zagadnienia - Moderator Wiktor ◄

 


@bluesmanniaknapisał(-a)

@Anonim - jesteś nieśmiertelny!

Ale na wszelki wypadek spisz jakiś testament, podaj namiary i hasło zaufanej osobie. I naładuj powerbank 😉


@bluesmanniak , podam Wam do wiadomości wisienkę na torcie. Grubo ponad 1,5 godz. temu zrobiłem sobie poobiedną sjestę, a ja wciąż jestem online (od paru minut zalogowany) i to przed GURU. Chory układ, czy siła złego na jednego? Emotikon: Język

Piotrek.PNGJa.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Mój Nowy Orange

Problem maglowany chyba rok, bug w zamykaniu sesji, ale wiedz że takiej sesji nie da się przejąć, można wymuszać zamykanie sesji ale znowu będą niezadowoleni, bo nieaktywnych forumowiczów wyloguje z NO, wtedy nie będziesz miał takich kwiatków, jak teraz @Anonim  😉

 

EDIT:

Jeszcze dodam że wina tego wiszenia na NO pomimo wylogowania powiązana ze starym MO, tak optymistycznie czyszcząc przeglądarkę stare MO pokazuje że się wylogowałem i na NO też of-line.

Anonim

Nie dotyczy

Mój Nowy Orange

@Anonim , a jest jakaś zależność pomiędzy aplikacją MO, a wersją przeglądarkową? Mówi się, że to okrojona wersja, ale tam mechanizm zamykania ma, tak mi się wydaje, innego magika od stolarki antywłamaniowej i dorobione inne klucze...że tak po chłopsku powiem.

Anonim

Nie dotyczy

Mój Nowy Orange

Przeglądarka na komputerze nie ma wpływu na sesje, bug jest na linii stare MO i forum NO 😉

Co do aplikacji to nie powinno być inaczej niż na komputerze, ale mogę się mylić, nie zgłębiałem mocno tego tematu @Anonim .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Mój Nowy Orange

@Anonim  to co za problem w przeglądarce ustawić zapamiętywanie haseł??

Można i tak chyba....

 

Ela

Anonim

Nie dotyczy

Mój Nowy Orange

Problem nie jest z utrzymaniem sesji na NO a jej przerwaniem po wylogowaniu, zapamiętywanie sesji ok jak by serwer odświeżał nieaktywnych forumowiczów, inaczej ich wywali i będą się musieli logować ponownie.

Zapamiętywanie forumowicza powinno być przy logowaniu na NO, w przeglądarce to ułatwienie ale musisz i tak ponownie się logować @Ela12  😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Mój Nowy Orange


@Anonimnapisał(-a)

Problem nie jest z utrzymaniem sesji na NO a jej przerwaniem po wylogowaniu, zapamiętywanie sesji ok jak by serwer odświeżał nieaktywnych forumowiczów, inaczej ich wywali i będą się musieli logować ponownie.

Zapamiętywanie forumowicza powinno być przy logowaniu na NO, w przeglądarce to ułatwienie ale musisz i tak ponownie się logować @Ela12  😉


No wiem, że chodzi o przerwanie sesji - dziwię się, że dawno tego nie wprowadzili tu - np. po 12 godzinach od logowania. Powinni takie coś wprowadzić.

A to zapamiętywanie haseł to tylko dla tych ułatwienie, co mają dłuuugie loginy i hasła... U mnie nie ma problemu z logowaniem, bo znam na pamięć już....

 

Ela

Anonim

Nie dotyczy

Mój Nowy Orange

@Ela12 tak dla bezpieczeństwa, nie stosuje się w przeglądarce zapamiętywania haseł, bardzo łatwo potem poprzez robala je utracić (loginy i hasła), ja mam skarbiec haseł szyfrowany, tylko przy otwieraniu przeglądarki otwieram skarbiec, po zamknięciu przeglądarki jest on of-line, ale te mniej zaawansowane loginy i hasła > wklepuję sam, trzeba pamięć ćwiczyć 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Mój Nowy Orange

.... lub po np. 6 godzinach od ostatniej aktywności na tym Forum NO.

We swoich przeglądarkach mam powyłączane owe zapamiętywanie haseł, dla bezpieczeństwa właśnie.

I to Forum też powinno tak mieć - takie przerywanie sesji po jakimś tam czasie nieaktywności zalogowanego.

 

Ela

Anonim

Nie dotyczy

Mój Nowy Orange

Przerywanie sesji po wylogowaniu na NO jest, ale raz działa a raz nie, działa wymuszone przerywanie sesji, ale jak pisałem wcześniej wywala wylogowanych i tych nieaktywnych nawet przez krótki czas, można to ustawić na określony czas, ale będzie sporo niezadowolonych, lepsza opcja to zapamiętywanie logującego na forum, ale tej opcji brak.