Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę..."


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8444
  • 64

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

Orientujecie się czy wyłączenie roamingu danych w urządzeniu jest zawsze skuteczne i nie powoduje naliczenia przypadkowych opłat, czy lepiej jest zablokować roaming na poziomie operatora? Tylko to chyba zablokuje też możliwość korzystania z usług głosowych/SMS?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18533
  • 53070
  • 718

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

@Samotnick wystarczy na telefonie wyłączyć roaming międzynarodowy i już opłaty za transmisję danych nie będą naliczone. Zawsze wtedy można samodzielnie ponownie włączyć. Wyłączenie roamingu na poziomie operatora, wyłączy wszystkie usługi w roamingu, czyli rozmowy, SMS-y, MMS-y i transmisja danych. Ponowne włączenie roamingu, to ponowny kontakt z konsultantem. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1626
  • 5602
  • 61

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

Najpewniejsze całkowite wyłączenie transmisji danych na numerze w MO (strona:

DCB - blokada całkowita;

DCB - Blokada Internet;

Roaming - nie powinien być włączony

).

Wyłączenie całkowite transmisji danych na karcie SIM w telefonie nie zaszkodzi, ale nawet niezauważalnie może wzbudzić się.

W samo wyłączenie roamingu to bawiłbym się tylko na terenach przygranicznych.

Warto zaopatrzyć się w drugie urządzenie do transmisji danych z możliwością hotspotu, aby skorzystać z  miejscowej karty SIM.

Z internetu korzystać tylko przez wifi.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8444
  • 64

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

@andrzej1441 Właśnie chodzi mi o taki „mikrotransfer”, który może wyjść z telefonu mimo wyłączonej opcji roamingu danych. Nie orientuje się na jakiej zasadzie, od strony technicznej, działa to ograniczenie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1626
  • 5602
  • 61

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&&

W nowoczesnym smartfonie z różnymi aplikacji nie zabezpieczy się nigdy przed minimalnym transferem szpiegowskim.

Zupełnie innym problemem dla operatora jest wyegzekwowanie opłat za taki szpiegowski transfer, gdy użytkownik zabezpieczył się.

Tylko do dzwonienia i odbierania powiadomień najlepszy bieda-telefon z włączonym roamingiem u operatora. Wówczas do smartfona można włożyć miejscową kartę SIM.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 152
  • 560
  • 3

roaming w orange.pl: zagrabione pieniądze pod hasłem "transmisja danych przekroczyła kwotę...&

Sytuacja jest dość jasna. Jeżeli telefon wyświetla ikonkę transmisji danych 3G, 4G itd. to znaczy, że dostał IP i jakiś ruch sieciowy się zainicjował. Jeżeli ikonki nie ma, to transmisji nie ma...