Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem po utracie esim

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 1

problem po utracie esim

Przez przypadek usunąłem esim. Z tego co widzę na stronie Orange aby odzyskać muszę udać się do salonu. Niestety jestem za granicą i nie wiem jak mogę odzyskać esim. Potrzebuję go do logowania się do banku i jeszcze innych spraw. Co mam zrobić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 1

problem po utracie esim

Dzięki życzliwości konsultanta otrzymałem drogą email kod QR. Czyli można bez aktywnego nr telefonu i bez udania się do salonu otrzymać ten kod. Szkoda, że nie można wygenerować takowego kodu automatycznie przez weryfikację email który jest zarejestrowany w bazie Orange. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

problem po utracie esim

@Carlos78 sprawdź na koncie Mój Orange. Powinny być wygenerowany kod QR do wczytania karty eSIM lub po przez wymianę generuje się nową eSIM. Takie wymiany wykonuje się samemu, nie ma potrzeby udawania się do salonu, chyba, że potrzebna jest fizyczna karta SIM.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 1

problem po utracie esim

Teoretycznie tak jest ale tam dochodzi się do momentu gdzie trzeba wpisać kod wysłany sms. Skoro nie mam karty esim to ten sms nie dochodzi do mnie więc nie mogę go wpisać aby wygenerować nowy kod QR.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

problem po utracie esim

@Carlos78 to w takim wypadku zostaje salon. Koszt wymiany karty na fizyczna SIM to 25 zł. Można jeszcze sprawdzić na infolinii lub czacie, czy konsultant mógł pomóc w generowaniu kodu QR.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 1

problem po utracie esim

Tak jak wspomniałem jestem za granicą i szybko nie będę w Polsce więc nie mam możliwości udać się do salonu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

problem po utracie esim

@Carlos78 sprawdź jeszcze infolinia czat, co podpowiedzą. Miałem problem z eSIM-em w ofercie na kartę i mi pomogli.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 1

problem po utracie esim

Rano będę próbował. Dzięki za radę. Szkoda że tego kodu nie mogą wysłać na emaila który mają zarejestrowany. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

problem po utracie esim

@Carlos78 tu chodzi o potwierdzenie, że nikt oprócz Ciebie nie chce przejąć karty SIM. Dla tego taka weryfikacja kodem. 

Sprawdź jeszcze w zakładkach z kartami SIM, czy przypadkiem nie jest tam zapamiętany poprzednio wygenerowany kod QR. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

problem po utracie esim

@Carlos78 Nie możesz aktywować nowego eSIM? Numer pozostaje bez zmian.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

problem po utracie esim

@agat13można wymieniać na nowy eSIM, ale żeby dokonać wymiany, musi być autoryzacja SMS-em na numer, na którym jest wymieniany eSIM.

@Carlos78 sprawdzałem u siebie, czy jest możliwość na nowo wygenerowania kodu QR, ale niestety autoryzacja SMS-em. Szkoda, że jak nawali eSIM, to zostaje wymiana na standardowy SIM w salonie, płatny 25 zł. Przydałby się inny sposób weryfikacji wymiany eSIM.