Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA SMS 60968 11,07 pln

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@GK nie bedę wchodził z Tobą w tą chorobliwą i schizofreniczną dyskusję. Przepraszam. A kim jestem....mój zawód nie jest związany z telekomunikacją, całkiem inna branża 🙂 Owszem takie smsy są oszustwem, tylko dlaczego to Orange ma być za nie odpowiedzialne....a gdybyś używała karty innego operatora.......Plus, T-mobile, Play......każdy operator daje nam możliwość korzystana z usług w taki sposób jaki chcemy, chcemy usługi premium, to je mamy i płacimy za nie zgodnie z cennikiem. To tak jak z samochodem, możesz jeździć starym Golfem a jak masz pieniądze i chcesz być premium możesz wozić się najnowszym Mercedesem. @GK proszę skończ wyrzucać swoje pretensje do nas. Staramy się być obiektywni. Życzę zdrowia i więcej obiektywizmu w życiu, pozdrawiam.

Anonim

Nie dotyczy

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@GK a to że pragniesz pomagać ludziom z tym oszustwem to mnie to cieszy 🙂 Możesz złożyć jako osoba poszkodowana pismo do UOKiK, a nawet spisać się tutaj z osobami, które zostały naciągnięte przez ten podmiot i możecie zrobić to razem. Naprawdę nie bronię Orange. Ale jeszcze raz........Orange jest tylko usługodawcą, to my decydujemy jak korzystamy z naszych usług telekomunikacyjnych. A jeśli np ktoś lubi czasem zaszaleć i powysyłać smsy na usługi premium......dlaczego operator miałby tego zabraniać...żyjemy w wolnym kraju i to my decydujemy jak korzystamy z naszych usług i jak wydajemy nasze pieniądze. Gdyby operator nam tego zabraniał to moglibyśmy go też oskarżyć o to że ogranicza nam swobodę obywatelską. Tyle w tym temacie. Dalej tej dyskusji nie mam zamiaru prowadzić bo widzę że każde z nas "nadaje na innych falach". Pozdrawiam. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Szukajcie pomocy w Federacji Konsumentów lub u Rzeczników

Owszem takie smsy są oszustwem, tylko dlaczego to Orange 
ma być za nie odpowiedzialne...

 

W takim konkretnie przypadku Orange będzie współodpowiedzialne, jeśli już, ponieważ uczestniczy w ściąganiu należności pochodzącej z oszustwa, a prawo zabrania takiego współudziału i czerpania ewentualnych korzyści z oszukańczego procederu. Orange nie jest nieświadome, bo klienci zgłaszają im nieprawidłowości więc powinni reagować, a nie pośredniczyć w takich praktykach.

 

Dlatego trzeba reklamować i żądać zwrotu pieniędzy, każdy podobnie jak GK może liczyć na pozytywne rozpatrzenie reklamacji jeśli podniesie się taki zarzut. Jeżeli ktoś nie umie sformułować stosownego pisma, nie zna się na tych wszystkich paragrafach, to za darmo zrobi to prawnik z instytucji konsumenckiej.

 

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@gość14607364367 po części rozumiem Was i o co Wam chodzi. Czyli wszystkich operatorów GSM powinniśmy wpędzić do lochu???. Uwierzcie, rozumiem Wasz tok myślenia i go w pewnym stopniu podzielam, ale spójrzcie na to też z drugiej strony. Człowiek wpisując swój numer w okienko na www jest świadomy tego że będzie się coś z tym wiązało, to tak samo gdybyście zamiast nr telefonu wpisali swój numer karty płatniczej - czyli wówczas Bank jest również winien??? Drodzy, żyjemy w wolnym kraju. To tak samo jak z papierosami, wiemy że szkodzą - nawet widnieje napis mówiący o tym fakcie, ale je kupuje, palę, a po latach sądzę producenta ów marki za to że mam np. raka płuc. Wiem że takie smsy są OSZUSTWEM i trzeba ludzi edukować i pomagać im w przypadku gdy stają się naciągani na takie smsy. Owszem Operator zbiera należność, to jego powinność, ale nie wolno winić operatora za to że daja nam możliwość korzystana z usług premium. Rozumiem że dochodzicie swoich praw i tak trzymajcie, ale kierujcie swoje rozszczenia do docelowego podmiotu jakim jest firma, która prowadzi ten procedrer, a nie do operatora, który daje Wam możliwość swobodnego korzystania z usług. Pozdrawiam. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

pablo_ck normalnie ręce opadają - *******************. 

Wnioskuję to po tym że wyrażasz opinię na podstawie tytułu a nie wczytałeś się w nasze teksty. Dla tego nie wiesz jak nastąpiła aktywacja i dla czego ludzie są tak oburzeni. **********************************. 

Mi też orange kasę oddało i wytrąciło to trochę argument z pisaniem skargi do UKE. Też nic z tego nie mam że tu jestem - dla tego zrozum jaka w ludziach jest wściekłość po tym jak ktoś ich tak oszukał. Nawet odszkodowania nic nie dadzą do póki jesteśmy świadomi że innych tak można okradać. 

A orange jest winne wspierając nieetyczne praktyki. 

 

Diler nie produkuje narkotyków - on tylko je sprzedaje i to jest fer ? 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Ta dyskusja jest chora. Obrażacie na prawo i lewo, tylko dlatego ktoś ma inny pogląd. Może któryś z moderatorów zamknie temat kasując obraźliwe wpisy.

Dajecie przykłady nieadekwatne. W sensie moralnym jeśli wg Was to przestępstwo, wypadało to zgłosić na policję. Czy ja widzicie na żywo, że ktoś coś kradnie, to piszecie o tym na internecie czy dzwonicie na policję? Inaczej moralnie wspieracie przestępców. Wszystkie Wasze przykłady nie są fair, ale jak jesteście ich świadkiem musicie zgłosić to na policję.

Tak samo jeśli macie dom i ktoś Wa okrada. Czy macie pretensje do złodzieja, czy sąsiada, że nie pilnuje Wam domu? Po prostu stwierdzamy, że źle kierujecie swoje oczekiwania/roszczenia.

To że operator zwraca kasę, nie zawsze oznacza przyznanie się do błędu. To jego dobra wola. My tutaj nie rozstrzygamy, czy ktoś Was oszukał, od tego jest sąd.

Tutaj wszyscy poza osobami z rangą "Nasz Orange" i "Pracuję w Orange" są za darmo. Nie mamy obowiązku spowiadać się z tego co robimy w życiu.
Anonim

Nie dotyczy

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@Marcin_Wdowiak nie życzę sobie publicznego obrażania. W swoim życiu zawodowym pracuje czasem z osobami upośledzonymi umysłowo. Są to często bardzo wspaniali ludzie, mają w sobie wiele ciepła i życzliwości. Obraziłeś mnie publicznie, wybacz ale zgłaszam sprawę do odpowiednich organów. Mam prawo do dyskusji. Prowadzę ją w sposób kulturalny, nikogo nie obrażam, a nawet piszę że po części Was rozumiem. Nie Drogi obywatelu, nie pozwolę sobie na takie traktowanie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Dalej nie czytasz ...

Orange jest winne wspierając nieetyczne praktyki. Za to nie można i do iść więzienia czy tego zgłosić na policję. 

Dla tego nas tak wqrzasz swoimi tekstami - nie czytasz co piszemy tylko jak mantrę powtarzasz swoją kwestię. 

 

A ja odpowiem na Twoje pytanie odnośnie okradania i sąsiada "Tak samo jeśli macie dom i ktoś Wa okrada. Czy macie pretensje do złodzieja, czy sąsiada, że nie pilnuje Wam domu? ". 

Jeśli sąsiad niczego nie widział to nikt do niego pretensji mieć nie może. Jednak jak sąsiad obserwował to wszystko i nie zareagował to pretensje mieć będziesz. A jak z tego jeszcze czerpał by korzyści to nawet nosi znamiona przestępstwa.

Ot ile warte są Twoje przykłady - orange wszystko widzi a wręcz pomaga - niestety w świetle prawa.

No takie mamy prawo. 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Jeśli widzisz usługę, która nie zawiera informacji o kosztach, możesz ją zgłosić do BOK Orange - operator powinien ją zablokować. Tu informacja o koszcie (na screenach, które były wcześniej) była. Ponadto na zdjęciu dałeś przykład smsa z numeru komórkowego
https://exhhy82953.i.lithium.com/t5/image/serverpage/image-id/597iCE1524BBF7FCD84A/image-size/large?...
Nadawcą nie jest Orange. Jeśli oczekujesz prewencyjnej cenzury smsów, to ja sobie tego nie życzę. PRL już się skończył. Każdy możesz wysyłać naciągające smsy, ale to nie rola Operatora prewencyjnie każdego blokować.
Nie żyjemy w Korei Północnej, więc nie mamy w Polsce takiego prawa.

Powołujesz się na UOKIK. Poczytaj ich stronę np coś takiego:

Operator obciąża mnie opłatami za przychodzące SMS-y dotyczące rozrywki, pogody itp., których nigdy nie zamawiałem. Na jakiej podstawie?

Umowa o usługi o podwyższonej opłacie (w tym też SMS-y dotyczące rozrywki i pogody) nie jest zawierana w formie pisemnej, ale przez dokonanie czynności faktycznych, czyli w praktyce wybór odpowiedniego numeru telefonicznego lub wysłanie wiadomości SMS na określony numer. Tak wynika z art. 56 ust. 2 w zw. z art. 64 ust. 8 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (Dz. U z 2004 r. nr 171, poz. 1800 z późn. zm.). Niemniej jednak mimo braku pisemnej umowy klient ma prawo złożyć reklamację, jeśli uważa, że nie zamawiał lub nie korzystał z usługi, za którą ma zapłacić.

Weryfikację połączeń z numerami o podwyższonej płatności ułatwia jawna lista prowadzona przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), na której znajduje się zestawienie takich numerów oraz danych dostawców tych usług. Lista tak udostępniona jest na stronie internetowej Prezesa UKE (www.uke.gov.pl).


Wasza dyskusja powinna mieć formę: czy potrzebne są usługi premium, czy też nie. Czasem tak. Nie radzę mieć czasem awaryjnej sytuacji na lotnisku i konieczności kontaktowania się z infolinią np. Wizzair.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

pablo_ck no proszę a TO jednak przeczytałeś jednak tam było albo, albo. Nie jest moim celem obrażanie konkretnie Ciebie ale nie rozumiesz sytuacji bo nie przeczytałeś całego wątku. Z tąd taki wielkie emocje. Twoja wrażliwość jest... dziwna. A co do ludzi upośledzonych to tak SĄ WSPANIALI. Czy w takim razie to jest obraza... ?  

 

Powiem to po raz ostatni może zrozumiesz 

NIKT Z NAS NIE WYSYŁAŁ ŻADNYCH SMS-ÓW I NIE REJESTROWAŁ SIĘ NA ŻADNYM PŁATNYM SERWISIE. 

Aktywacja usługi nastąpiła teoretycznie zgodnie z prawem ale w sposób nieetyczny. 

 

Ja kończę tą dyskusję jak ktoś chce pisać petycje o zakaz prowadzenia takich usług to ja się podpisuje obiema rękami. 

Nic innego nie można zrobić. 

I apel do wszystkich 

WYŁĄCZCIE WSZYSTKIE USŁUGI PREMIUM PRZEZ INFOLINIĘ !!!! TYLKO TO DA WAM GWARANCJĘ ŚWIĘTEGO SPOKOJU,. 

 

Za obraźliwe teksty przepraszam

Spokojnej niedzieli życzę i jak najmniej usług premium których nie zamawialiście