Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[archiwum] Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Nie na temat.

Sprostuję błędną informację zamieszczoną we wcześniejszym poście z zablokowaną już edycją.

Orange zablokowało możliwość rejestracji kart z predefiniowanym starym 31-dniowym nolimitem cyklicznym ważnych do 31.12.2022.

W aktualnym regulaminie starych cyklicznych jest nadal utrzymany punkt 1 bez zmian:

1. Usługę może włączyć Abonent na numerze telefonu, który został aktywowany w ofercie Orange na kartę przed 19 września 2019 roku. Wyjątkiem od tej zasady są numery telefonów aktywowane w dowolnym czasie poprzez starter Orange na kartę o wartości 30 zł z preaktywowaną na start usługą Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + 15 GB w wersji automatycznie odnawialnej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Przelew jednorazowy dzisiaj jeszcze zadziałał. Ciekawe, kiedy tak faktycznie to wyłączą 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

@piotrKawiory na blogu Orange też się rozpisują o przelewie SMS. Może jednak będzie okres przejściowy, a nie z dnia na dzień.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Można było ustawić cykliczny przelew jeszcze dzisiaj rano.

Od 12:00 3.08.2022 zablokowano przelewy SMS.

 

____przelew.png

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

@ketrasaArturtrochę poczytałem bloga.

Wojtek nawet pisze, że to decyzja biznesowa i trudno z tym się nie zgodzić.

Nawet dla własnych potrzeb z zainwestowanych  15 zł (5zł startówka + 10zł doładowanie aby wykonywać przelewy SMS) można było mieć 25 zł (bo dochodzi 10 zł za zgody), które można było przelać.

 

Doszła jeszcze promocja 300GB - dla nowych z wymaganym dowolnym sposobem doładowania, a zgody i przelewy SMS to też sposoby doładowania, ale nie sprawdzałem tego.

 

Niepotrzebne tylko było zamieszanie z chwilową zmianą regulaminów i to nawet niezrealizowaną - jednorazowy pozostał płatny do końca.

Pozostaje tyko reklamować pobieranie 20 gr za przelewy jednorazowe w czasie, gdy regulaminowo były darmowe.

Czas na podliczenie i reklamację..

Na kilku numerach to jest nawet dla mnie istotne, żeby zrealizować ustawione wcześniej jeszcze działające cykliczne (w czwartek jeszcze sprawdzę; w środę o 11:00 poszedł) nawet do ostatniego grosza.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

Jak przelewy cykliczne będą działały jeszcze 28 dni to wyczyszczę 4 karty do groszy.

Strata kolejnych pakietów po 25 GB nieistotna.

_przelew2.png

 nie rozpisując wiele, to aby ściągnąć wszystkie złotówki z 4 kart do nolimitu to zmodyfikowałem przelewy cykliczne zaraz po komunikacie likwidującym przelew SMS.

Z nolimitu idzie 1 zł na pierwszą kartę przeznaczoną za miesiąc do kosza..

Z pierwszej idzie 2 zł na drugą

Z drugiej idzie 3 zł na trzecią.

Z trzeciej idzie 4 zł na czwartą (widać na screenie czwartej)

Z czwartej 5 zł na nolimit

 

PS na numerze, że screena będzie potrzebna reklamacja 20 gr (przelew jednorazowy 4 zł 31.07.2022) aby wszystko ładnie poszło.

 

PS2 Takie kaskadowe kombinacje bo nie wiedziałem że 411 działa przy pasywnym koncie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin


... bo nie wiedziałem że 411 działa przy pasywnym koncie.

Co dokładnie masz na myśli, bo się trochę pogubiłem 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

@piotrKawiory żeby rozróżnić konta z GB, @andrzej1441 stosuje numer pod który wysyła się SMS do sprawdzenia GB. Wychwycił, że z tego konta transmisja danych działa mimo utraty ważności konta głównego na połączenia wychodzące.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 493
  • 887
  • 3

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

A to konto 411 to net bonusowy za doładowania, który się sumuje z 300GB na rok?... 😮


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przelew SMS Orange Free na karte Błędny Regulamin

@piotrKawiorytrochę chotycznie piszę i mało kto nadąża.

300GB w paczkach po 25GB namieszało ustawiając tylko konto 411 z GB na minimum 31 dni przy przyznawaniu kolejnych paczek

W regulaminie pisze o konieczności aktywnego konta na wychodzące w momencie przyznawania kolejnych paczek 25GB, a wykorzystywać GB można i na pasywnym choć to już nie za bardzo zgodne jest z regulaminem.

Przekazujący środki przelewem SMS musi mieć aktywne konto na wychodzące. To załatwia odpowiednie przesunięcie w czasie pomiędzy otrzymaniem przelewu a przelewem  SMS czyli jakaś kaskada i tak jest potrzebna do groszowego wyczyszczenia.

 

PS. Dawniej gdy GB na koncie 411 trafiały tylko po doładowaniach to nie było problemu bo konto na wychodzące było i tak co najmniej tyle samo ważne co 411.

PS2. To nie ja pierwszy na tym forum pisałem o nowych właściwościach 411, a nawet nie zgadzałem się zanim sam nie sprawdziłem.

To jest oficjalna nazwa kont Orange podana kiedyś przez Jarka przy przyłączeniu bonusu jeszcze wtedy 5GB obecnie 20Gb do konta 411 w OFNK w innych jest na 901.