Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakończenie współpracy z Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

Przez 12 lat łącznie nie korzystałeś wcale z usług Orange? nie składałeś żadnych zamówień?

Takie dane powinieneś dostać na BOK. Nie wiem czy od ręki na infolinii, bo 12 lat temu był inny system zarządzania klientami, ale jak wyślesz pismo lub maila taką informację bez problemu uzyskasz.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Dokładnie przez 12 lat byłem w innej sieci w ofercie na kartę a przeszedłem do Orange tylko dlatego, bo chciałem dostać łatwy numer ale już mi przeszło i nigdy już u nich nie będę. Zobaczymy zadzwonie do bok i zobacze co oni na to ale chyba nie widzę sensu teraz dzwonienia tylko zrobie to miesiąc przed wyłączeniem mojego numeru. Założe się, że teraz będą się tłumaczyć tym, że zawarłem z nimi umowę włączająć się do sieci i przez następne 12 lat te dane będą u nich leżeć, choć nigdy na mnie nic nie znajdą, bo niby jak na porządnego obywatela coś znaleść? Nie da się i co ich interesuje moje informacje o wiarygodności płatniczej, przecież mam numer na kartę myślą, że ja jestem jakiś idiota i dam się naciągnąć na telefon w abonamencie mi umowy są nie potrzebne, bo mnie stać kupić taki telefon za gotówkę i nie muszę wziązać się długo letnimi umowami tym bardziej, że nie podniecają mnie tam jakieś głupie telefoniki, które wciska operator, bo jeśli telefon mi się spodoba to pójdę go kupie i operator choć by się dwoił i troiłi nie uda mu się mi nic wcisnąć wiem, że większość ludzi jest uległa i zapewne wielu z nich nie odmów, bo nie potrafi ale to nie jestem ja.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

Co ma piernika do wiatraka? mylisz pojęcia i sprawy.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Może żeby to uporządkować:

- przetwarzanie danych osobowych rozpoczęło się ponownie po aktywacji numeru w sieci - to też forma umowy, choć niepisemna.

- do czasu gdy numer jest aktywny dane można przetwarzać chyba, że zgłosisz sprzeciw, w tym wypadku operator nie może odmówić

- kolejna sprawa to przechowywanie danych w trakcie umowy i po zakończeniu umowy: z różnych ustaw(w tym Ustawa o prawie telekomunikacyjnym oraz o Ochronie danych osobowych) nakładają na operatorów, a nie tylko Orange, obowiązek przechowywania danych osobowych przez okres 10 lat po zakończonej umowie i nie ma od tego wyjątku. Po zakończeniu umowy nie można tych danych przetwarzać, a tylko przechowywać.

Takie prawo obowiązuje i nic na to nie da się poradzić.

Jeśli nastąpiły jakieś nieprawidłowości to możesz zadać pytanie do Orange. Czekanie na ostatnią chwilę nic nie da jeśli zdarzenie było powyżej 12 miesięcy wstecz - wtedy reklamacji operator nie musi rozpatrzyć. Pozdrawiam


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Dobra to skoro tak to w najbliższym miesiącu zadzwonie do biura obsługi i nakarze usunięcie swoich danych adresowych znajdujących się na moim numerze skoro przez 12 lat te dane w ich bazie były to nie muszę dalej na to zezwalać a jak będą robili łaskę to oleje tą sieć i już nigdy do tego badziewia nie wejdę, bo jak to mówią .... dwa razy się nie wchodzi a kto straci na tym najwięcej oczywiście Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

To radzę nie brać nigdzie kolejnej komórki. Wielki Brat czuwa 🙂

 

Obecnie w Polsce tylko internetowe voipy nie wymagają rejestracji...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Dodam tylko, że przepisy dotyczą wszystkich operatoró, nawet tych najmniejszych. Gdziekolwiek zawrzesz umowę czy zarejestrujesz numer na kartę( to też umowa, tyle że niepisemna) i tak będzie trzeba podać.

Takie prawo i nie ma sensu się na nie obrażać...nie pokonamy tego.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Trochę przesadzasz mój znajomy, który nie miał styczności z Idea i teraz Orange jak poszedł zarejestrować numer to w jego profilu nie ma żadnych danych adresowych i on nawet ma dowód bez adresu, więc jak traktować wszystkich równo to wszystkich równo a nie jednych lepiej drugich gorzej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

Adres nie jest obowiązkowy. Przecież nie ma już obowiązku meldunkowego a Ty możesz nie mieć adresu zamieszkania i zameldowania, a komórkę nawet na abonament możesz kupić.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

No ty to wiesz ja to wiem ale Orange chyba nie. Osobiście ja już dawno przestałem się pchać na umowy dwuletnie w sieciach komórkowych, bo mi to nie jest potrzebne, bo mnie stać na telefon i mogę go kupić za gotówkę. A to, że są osoby, które nie potrafią odmówić operatorowi wciskanie jego oferty to ich problem sam znam parę takich.