Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączona transmisja danych w urządzeniu a kb które są pobierane automatycznie z konta

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Wyłączona transmisja danych w urządzeniu a kb które są pobierane automatycznie z konta

Cześć, mam takie pytanie. Dlaczego gdy w urządzeniu jest wyłączona całkowicie transmisja danych to urządzenie pomimo tego łączy się z Internetem i pobiera małe wartości kb. Mam w tablecie kartę sim i co jakiś czas ginie 0,25 zł z konta. Owszem są to małe kwoty ale.....czy GPS wymusza co jakiś czas użycie danych?? Analizując dane z Mój Orange wynika ze dane były wykorzystane na Internet i na Orange World.
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Wyłączona transmisja danych w urządzeniu a kb które są pobierane automatycznie z konta

Urok niektórych urządzeń z Androidem. Możesz sobie wyłączyć transmisję danych, a Google lub producenci mają to gdzieś, i jeśli masz włączone poprawianie dokładności lokalizacji, telefon i tak będzie łączył się z internetem w tym celu.

 

W ustawieniach lokalizacji, po jej włączeniu, zmień tryb pracy lokalizacji na mniej dokładny - z użyciem tylko sensorów urządzenia.

 

PS. To nie jest tak, że to są małe kwoty. Zablokuj to, bo owszem jednorazowo jest to tylko 0,25 zł, ale w dłuższym czasie, okazać się może, że będzie to niemały majątek 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Wyłączona transmisja danych w urządzeniu a kb które są pobierane automatycznie z konta

GPS- (lokalizacja po satelitach) - nie.
A-GPS - (lokalizacja po nadajnikach sieci komórkowej) - tak.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Wyłączona transmisja danych w urządzeniu a kb które są pobierane automatycznie z konta

Urok niektórych urządzeń z Androidem. Możesz sobie wyłączyć transmisję danych, a Google lub producenci mają to gdzieś, i jeśli masz włączone poprawianie dokładności lokalizacji, telefon i tak będzie łączył się z internetem w tym celu.

 

W ustawieniach lokalizacji, po jej włączeniu, zmień tryb pracy lokalizacji na mniej dokładny - z użyciem tylko sensorów urządzenia.

 

PS. To nie jest tak, że to są małe kwoty. Zablokuj to, bo owszem jednorazowo jest to tylko 0,25 zł, ale w dłuższym czasie, okazać się może, że będzie to niemały majątek 😉

Anonim

Nie dotyczy

Wyłączona transmisja danych w urządzeniu a kb które są pobierane automatycznie z konta

Dzięki @Jarek za instrukcje, pozdrawiam 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Wyłączona transmisja danych w urządzeniu a kb które są pobierane automatycznie z konta

Poza tym Wielki Brat patrzy - ja rzadko włączam lokalizację 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Wyłączona transmisja danych w urządzeniu a kb które są pobierane automatycznie z konta

@Piotrekk85  a niech patrzy, nie mam nic do ukrycia. Chociaż mam 2 słuchawki bez GPS, jedynie po sygnale gsm jest ktoś w stanie mnie namierzyć, ale nie jest to już takie łatwe jak po GPSie. Żyję zgodnie z przykazaniami, może jedynie raz przed ŚDM byłem filtrowany, ale....wtedy nie byłem jeszcze zarejestrowany i ....... pewnie i tak nie zanli wszystkich moich kilku nermrów........ale niech filtrują jak chcą 😜 Nic nie znajdą 😜 Mi to lotto 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Wyłączona transmisja danych w urządzeniu a kb które są pobierane automatycznie z konta

A ja mam, ale jak chce gdzieś zniknąć to nie zabieram żadnych urządzeń elektronicznych ze sobą 🙂 nawet wyłączonych 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Wyłączona transmisja danych w urządzeniu a kb które są pobierane automatycznie z konta

@Piotrekk85dobre rozwiązanie, ale nie ma co przesadzadź, granica między normalnością a myślami prześladowczymi jest czasem bardzo cieńka. Ja cenię sobie swoją prywatność, ale.........tak między Bogiem a prawdą....kogo interesuje o czym rozmawiam ze swoją Ukochaną, rodzicami i kolegami 😜 Gdybym zajmował jekieś wysokie stanowisko to może bym się obawiał pewnego filtrowania - ale filtrować prawie 40 mln Polaków 😜 Nie jest to możliwe, chyba że używasz w swoich rozmowach słów kluczy, tj jak bomba, zamach, zabójstwo, etc....to wtedy wielki brat może patrzeć na Ciebie bardziej uważnie 😜