Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 14
  • 0

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

Witam Forumowiczów,

Kilka razy zdarzyła mi sie taka sytuacja że kiedy włączałam Dane sieci komórkowej (normalnie mam wyłaczone) w celu odebrania MMS, od razu pobierana została opłata z konta w wysokości od 2 do 4 złotych. Mam iPhone, po pierwszym takim zdarzeniu przejrzałam cały telefon, wszystkie ustawienia i wyłączyłam wszystko (naprawdę!) co było możliwe, czyli używanie sieci komórkowej dla aplikacji, przegladarki, aktualizacji. itd. mam powyłączane powiadomienia push, fetch -> ręcznie, niedodane konto iCloud oraz wszystkie możliwe aplikacje w USTAWIENIA->SIEĆ KOMÓRKOWA->UŻYWAJ SIECI KOMÓRKOWEJ DLA-> odznaczone. Przeszłam przez wszystkie ustawienia po kolei i wszelkie pobieranie danych jest wyszarzone. Mimo to sytuacja się powtarza za każdym razem - jak tylko odkliknę dane sieci w celu odebrania MMS - bach! opłata naliczona. Kilkakrotny kontakt z Orange w tej sprawie bezowocny, brak chęci pomocy, nawet mi nie wierzą że mam takie ustawienia i że telefon ma tylko jedyną możliwość łączenia się z internetem - przez wifi. Oczywiście moja prośba o wskazanie z czym to mój telefon się połaczył spotkała się z odmową - czego nie mogę zrozumieć. Zasłaniają się prawem telekomunikacyjnym w którym podobno nie ma zapisu o danych internetowych a więc nie mogą ich udostepnić - imho w definicji usług telekomunikacyjnych zawiera się transfer danych w sieci a zatem zastosowanie art. 80 i wykaz wykonanych usług - szczegółowy lub podstawowy - się kłania, ale nie o tym ma być ten wątek. Chciałam zapytać Forumowiczów - czy macie może jakieś pomysły CO mogę jeszcze sprawdzić w ustawieniach? Orange w ogóle skierowało mnie do Apple z reklamacją (tak, już lecę.. :), bo ich zdaniem to oczywiście nie wina Orange tylko Apple..No nic. Może ktoś miał podobnie? Będę wdzięczna za podpowiedzi!! Z góry dziękuję!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

@RoyalEnfield i to jest odpowiedź na Twoje pytanie. Po włączeniu transmisji danych w celu odbioru MMS przetransferowało 490KB danych. Może to być cokolwiek. Jeżeli nie masz żadnego pakietu danych, to taryfikator jest ostry. Stawki dla konkretnych "planów" są różne. 

Wszystkich usług sieciowych się chyba nie da wyłączyć, zawsze się coś pobierze. W Ustawieniach -> Sieć komórkowa masz statystyki użycia danych, całkiem szczegółowe. Możesz je wyzerować i sprawdzić co pobiera te kilkaset KB.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

@RoyalEnfield zaloguj się do Mój Orange i sprawdź za co ta opłata...

Czy masz wykupiony pakiet danych komórkowych w ofercie na kartę?


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

https://support.apple.com/pl-pl/HT204065 - zgodnie z tymi informacjami musisz mieć włączone dane komórkowe. Niestety w nowych telefonach jest tak, że po umożliwieniu dostępu do internetu wiele rzeczy w tle działa. Może inni użytkownicy podpowiedzą co można jeszcze wyłączyć, ale raczej nie będzie to rozwiązanie w 100%. Doradcy mają rację i nie możemy Ci udostępnić na jaką usługę został wykorzystany internet. Sugeruję zmianę taryfy na Orange Free, gdzie będziesz otrzymywać transfer danych za każde doładowanie. Więcej tutaj: https://www.orange.pl/view/orange-free-na-karte


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 14
  • 0

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

W Mój Orange widnieje opis Internet i 0,49MB. Nie mam aktualnie żadnego pakietu na internet.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

@RoyalEnfield i to jest odpowiedź na Twoje pytanie. Po włączeniu transmisji danych w celu odbioru MMS przetransferowało 490KB danych. Może to być cokolwiek. Jeżeli nie masz żadnego pakietu danych, to taryfikator jest ostry. Stawki dla konkretnych "planów" są różne. 

Wszystkich usług sieciowych się chyba nie da wyłączyć, zawsze się coś pobierze. W Ustawieniach -> Sieć komórkowa masz statystyki użycia danych, całkiem szczegółowe. Możesz je wyzerować i sprawdzić co pobiera te kilkaset KB.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 14
  • 0

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

@BORAX dziękuję tak zrobię, wyzeruję statystyki i przy następnym odbieraniu MMS zobaczę czy coś się pojawi. Gorzej bedzie jeśli nic...bo naprawdę wszystko mam powyłączane i już brak mi pomysłu co to może być. Pozdrawiam!


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

@RoyalEnfield Niewykluczone, że te 490 KB to właśnie MMS. Przecież jest przesyłany przez Internet.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

@BORAX, za transmisję MMS nie naliczamy z konta głównego, jak i z pakietów. To musiało być coś innego. MMS-y inaczej są rozliczane. Bardzo ładnie to widać na telefonach z Androidem, tam w większości da się pobrać wiadomość bez włączonej transmisji danych i nic nie schodzi z pakietów, czy środków.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 14
  • 0

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

@BORAX Pytałam o to konsultanta Orange, ale zaprzeczył, powiedział że odebranie MMS jest bezpłatne.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Transfer danych przy odbiorze MMS? (iPhone)

@Wojciech Racja, jest to inny APN oraz wyspecyfikowany jest adres serwera dostępowego.

@RoyalEnfield Właśnie przyszło mi coś jeszcze do głowy. Spróbuj w Ustawieniach -> Sieć komórkowa -> Sieć komórkowa danych wpisać jakieś głupoty 🙂

Nie wystarczy usunięcie, musisz coś wpisać.

Telefon nie będzie miał dostępu do APN Internet, ale być może będzie odbierał MMSy. Niestety nie mam jak sprawdzić, od dawna nie korzystam z MMS, a z iMessage 🙂