Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie

3 dni temu włożyłem kartę do Huawei Y5 2019 - jak na razie żadnych podejrzanych sms-ów ani na liście w telefonie ani na MO...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie


@bluesmanniaknapisał(-a)

3 dni temu włożyłem kartę do Huawei Y5 2019 - jak na razie żadnych podejrzanych sms-ów ani na liście w telefonie ani na MO...


Ja przekładałam wczoraj i jak patrzyłam na aplikacji to po godzinie 15 zostały wysłane SMS'y 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie

@Miśka931 proponuję przywrócić smartfona do ustawień fabrycznych i sprawdzić ponownie po włożeniu karty. Coś musi być zapisane w pamięci telefonu, skoro wysyła SMS-y. Pod numer 8028 wyśle z automatu, bo to jest konfiguracja dopasowania formy komunikacji, pewnie ustawianie APN itp.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie

Natomiast jeżeli chodzi o numer: 732 119 999, to numer jest nieistniejący, z zasobu sieci Play. Tu już jest dziwna sprawa. Czy kiedyś na smartfonie nie było wysyłanego SMS-a pod ten numer? Mogło być tak, że wysyłanie nie powiodło się wcześniej, a jak została włożona karta SIM, to została zrealizowana zaległość w postaci wysłania SMS-a na numer: 732 119 999.

 


@ketrasaArtur Ale skoro pisałeś, że numer ten jest nieistniejący to raczej jak coś to powinno przyjść, że SMS`a nie można wysłać oraz nie powinno pobrać za to pieniędzy.

Bo poprzednie numery z grudnia i listopada jak sprawdziłam to też nie można ich wyszukać za bardzo w necie do kogo należą.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie

@Miśka931 sprawdziłem jeszcze raz. Wysłałem SMS-a i dostałem odpowiedź, że SMS został dostarczony. Natomiast połączenia głosowego nie mogę wykonać, bo numer nie istnieje.

Zadzwoniłem do BOK, czy SMS jest w historii jako SMS dostarczony i mimo, że numer jest nieaktywny, opłata przez Orange jest pobierana za wysłanie SMS-a.

To mamy ciekawą sytuację.

 

edit:

konsultant chciał przyjąć zgłoszenie do działu technicznego w tej sprawie. Na razie zrezygnowałem, bo takie SMS-y pod nieistniejące numery nie powinno dać się wysłać, a jednak wychodzą.

Anonim

Nie dotyczy

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie

Pisałem już że tak niektóre fony mają, numer jest tylko do sms, jak wam to przeszkadza to telefon iPhone lub Samsung, nie chińczyk, zresztą klikacie zgody w Android, płatny jest tylko jeden sms, chyba że ktoś ma kilka kart i wymienia je co dzień.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie


@Anonimnapisał(-a)

Pisałem już że tak niektóre fony mają, numer jest tylko do sms, jak wam to przeszkadza to telefon iPhone lub Samsung, nie chińczyk, zresztą klikacie zgody w Android, płatny jest tylko jeden sms, chyba że ktoś ma kilka kart i wymienia je co dzień.


No dobra teraz, że pobrało to rozumiem, bo zmieniałam kartę do nowego telefonu.

 

Ale dlaczego wcześniej (czyli w listopadzie i grudniu) pobrało mi kasę na inne numery (530 xxx  xxx oraz 732 232 988) jak nie miałam zmienianego telefonu, ani nie wykładałam karty z niego; dostępu do telefonu też nikt nie ma...?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie

@Miśka931 obydwa numery są numerami PLAY, tylko 530 XXX XXX należy do jakiejś firmy, a numer 732 232 988 jest numerem nieaktywnym.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Miśka931 obydwa numery są numerami PLAY, tylko 530 XXX XXX należy do jakiejś firmy, a numer 732 232 988 jest numerem nieaktywnym.


Tyle, że ja mojego numeru nie podaje nawet jak paczki zamawiam, a tymbardziej w jakiejś firmie, więc jest to nierealne, że wysłałam tam SMS`a

Anonim

Nie dotyczy

Tajemnicze SMS'y, których nie mam w telefonie

@Miśka931  nie masz jakiś darmowych aplikacji, sporo śmieci w sklepie Google Play, simke masz z Play to i te dziwne sms słane są do Play, zarządza tymi Android i aplikacje, jak masz jakieś aplikacje nafaszerowane reklamami to odinstaluj, ba odinstaluj wszystkie zbędne, tylko te naprawdę potrzebne zostaw, wszelkie darmowe gierki i inne śmieci wywal.