Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

Właśnie o to chodzi, że nie dokonałam żadnej prenumeraty niczego, nic nie instalowałam, bo i mam wyłączone dane komórkowe dla Orange (korzystam z WiFi innej sieci oraz danych też innej telefonii komórkowej). Dzwoniłam z reklamacją do biura obsługi klienta Orange i przedstawiciel wmawiał mi, że ktoś inny widocznie korzystał z mojego telefonu, co jest totalnie niemożliwe. Później poczytałam sobie w necie na temat tego nr i okazało się, że numer pochodzi od jakiejś firmy FirstCom Europe Sp. z o.o. z W-wy i ma podpisaną umowę z Orange od dnia 11.12.2018 roku - w zupełności nie wiem co to za firma i czym się zajmują, ale z opinii użytkowników Orange wynika, że problem z wysyłaniem zlodziejskich SMS-ów specjalnych z tego nr (92566) jest już od 2015 roku! 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

P. S. wyłączyłam tą opcję premium i dziś dostałam info od Orange, że znów mam ją włączoną - w jaki sposób, jeśli ją wyłączyłam i też dostałam o tym powiadomienie? Nie robiąc nic, w czasie reklamacji wyłączam usługi premium, a 2 dni później mi je włączają bez mojej zgody, więc jak mam nie winić za to sieci, że mnie oszukuje? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

A jakie masz aplikacje na telefonie typu komunikator?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

Jeśli masz dostęp do nowej wersji serwisu mój Orange, można sprawdzić jakim kanałem zmiana była dokonana. W szczegółach jest info o kanale gdzie to dokonano.

 

test.PNG

 

 

A nie korzystasz z Orange Extra e-sim?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

Tylko Facebookowy Messenger. Zaznaczam, że mam wyłączone dane komórkowe na karcie Orange. Telefon mam dualsim Huawei P20 Lite. Poza kartą Orange, mam w nim kartę Lycamobile i tylko z tej karty danych komórkowych korzystam. W Orange mam tylko ustawione esy do wszystkich sieci i czasami dzwonię z niej po taksówkę. Z internetu, pisania esów i dzwonienia korzystam praktycznie tylko z karty Lycamobile. 

Anonim

Nie dotyczy

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

Jeśli korzystasz z FB i numer Orange, tam masz wstawiony, to być może to jest powodem, tych usług Premium, wyłączyć wszystkie usługi Premium, można też zlecić całkowitą ich blokadę w BOK Orange.

Tak na marginesie, jeśli znajomi z FB znają numer twój z Orange, to ze swojego komputera, mogą cię na różne Prenumeraty zapisać, dlatego nie powinno się numeru komórki udostępniać jawnie, na FB czy innych portalach, więc wcale nie musisz sms Premium wysyłać a jakaś Prenumerata wskoczy, ba zamykając reklamę można aktywować Prenumeratę na telefonie, proceder naganny ale stosowany nagminnie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

Nie korzystam z mój Orange na telefonie. Nawet nie instalowałam tej aplikacji, bo jest mi niepotrzebna. Do mój Orange loguję się tylko na laptopie. Nie korzystam również z Orange SIM - Extra. Zatrzymałam ten nr i kartę tylko dlatego, że mam ją już 13 lat i zbyt wiele instytucji ma ten nr. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

Ale do wysyłki sms przez messengera nie są potrzebne dane komórkowe. Widocznie, ktoś Ci coś przesłał w wiadomości. Bym popatrzył w historię na fb.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

Nie mam zainstalowanego Mój Orange na telefonie - korzystam i loguję się na stronie orange.pl przez laptopa, a tam w historii połączeń widnieje tylko nr tel., z jakiej sieci pochodzi, ile esów wysłano i ile trwało połączenie z danym numerem.

Konto mam tylko na Facebooku i Messengerze. Nie klikam w żadne strony z jakimiś wygranymi itp dziadostwem. Nie otwieram żadnych linków ani w Facebooku, ani w e'mail, ani nigdzie indziej. Natomiast ciągle wydzwaniają mi na nr Orange przeróżne telewizje z fikcyjnymi wygranymi, które odrazu odrzucam oraz przychodzą esy od wróżek-sróżek i innego dziadostwa, które również odrazu kasuję. Dzwoniąc z reklamacją do obsługi klienta Orange odrazu zablokowałam SMS - y specjalne i dostałam esem potwierdzenie, a dwa dni później otrzymałam od Orange esy z informacją o odblokowanie ich - dlaczego bez mojej zgody - nie wiem.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

SMS-y Premium - dlaczego Orange wysyła SMS-y bez mojej wiedzy?

Nie wysyłam esów przez Messengera. Wiem, że jest tam taka możliwość, lecz jednak z niej nie korzystam. Na karcie Lycamobile mam wszystko za darmo, więc dzwonię, piszę esy i korzystam z neta przez telefon. I co najważniejsze w Lycamobile nie jest do pomyślenia, by komukolwiek udostępnili mój nr tel. - na ten nr żadne pseudo instytucje z jakimis fikcyjnymi konkursami mi nie zadzwonią, nie dostanę żadnych esów z nr specjalnych i nie wyślę też na te nr nic.