Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rejestracja numeru na kartę nie działa.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 21
  • 0

Rejestracja numeru na kartę nie działa.

Szanowna Sieci,

 

Kupiłam starter Orange. Włożyłam SIM do telefonu i... dosłownie nic się nie dzieje. Sprawdzałam na innych telefonach (gdzie działają inne karty SIM) i nic.

 

Czy i co mogę zrobić? Nie wiem, czy mam wadliwy egzemplarz czy jest ku temu jakaś inna przyczyna.

 

Jest sens zawracać głowę BOK? Z góry dzięki za wskazówki.

17 ODPOW. 17

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2437
  • 10099
  • 91

Rejestracja numeru na kartę nie działa.

Cześć @deltaxyz 

Czy próbowałeś na początku ponownie uruchomić telefon? Czy numer został zarejestrowany? Czy dostałeś SMS potwierdzającego rejestrację?  Możesz sprawdzić  czy Twój numer jest zarejestrowany wysyłając bezpłatny SMS o treści „numer” pod: 80190. SMS potwierdzający rejestrację przychodzi zazwyczaj on-line, maksymalny czas oczekiwania to 24 godziny. Jeśli nie jest zarejestrowana to możesz dokonać szybkiej rejestracji SMS-em:

  • Z numeru, który chcesz zarejestrować, wyślij bezpłatnego SMS-a pod 80280.
  • W treści wpisz numer telefonu osoby, która ma w Orange umowę (abonament, MIX, Zetafon, Minutofon) lub zarejestrowała już numer na kartę.
  • Wskazana osoba otrzyma SMS z numeru 80207 z prośbą o zgodę na rejestrację. Wystarczy, że w odpowiedzi wyśle bezpłatny SMS o treści TAK.
  • Poczekaj na potwierdzenie rejestracji - otrzymasz je Ty i osoba, na którą rejestrujesz numer.

Z szybkiej rejestracji SMS-em możesz też skorzystać, wysyłając SMS z telefonu na abonament. Wówczas w treści wpisz numer telefonu na kartę, który chcesz dorejestrować na swoje dane.

Rejestracja w ten sposób jest możliwa wyłącznie dla Klienta indywidualnego. Oznacza to, że Klient firmowy nie ma uprawnień do rejestracji numeru na kartę.

W tym linku masz różne sposoby zarejestrować numeru na kartę w pkt 4  Jak zarejestrować numer na kartę? https://www.orange.pl/omnibook/rejestracja-numeru-na-karte#a takze w tym linku https://www.orange.pl/view/zarejestruj-numer

Jeśli po 24 godzinach nie dostaniesz SMS potwierdzającego rejestrację to najprawdopodobniej coś poszło nie tak i trzeba będzie skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Orange dzwoniąc z innego numeru na numer *100 lub 510 100 100

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18730
  • 53630
  • 735

Rejestracja numeru na kartę nie działa.

@deltaxyz jeżeli kupiłeś starter Orange bez zarejestrowania z dowodem w punkcie zakupu, to po włożeniu takiej karty SIM do telefonu, powinno wyświetlić się logowanie do sieci, ald wykonywanie i odbieranie połączeń jest zablokowana.

 

Zakładam, że zakupiony starter jest ważny, bo jeżeli zakupiony starter jest przeterminowany, to już nie będzie można go zarejestrować. Data ważności jest podana przy kodzie paskowym na opakowaniu startera.

 

Najprościej i najszybciej można zarejestrować SMS-em i aktywnym numerem w Orange. Należy wysłać SMS pod numer 80280 z karty SIM , którą chcemy zarejestrować, w treści wpisujemy numer telefonu aktywnej karty SIM. Na aktywny numer przychodzi SMS z prośbą o potwierdzenie rejestracji. Wysyłamy SMS-a o treści TAK na numer 80270 i po kilku chwilach mamy już aktywny nowy numer. Rejestracja SMS-em nie działa na numerach FLEX, nju, abonament biznesowy.

 

Można też zarejestrować przez aplikację Mój Orange. Wchodzisz w zakładkę Więcej, a następnie wybierasz Rejestracja numeru na kartę:

Screenshot_2024-03-21-02-51-51-450_pl.orange.mojeorange.jpg

Screenshot_2024-03-21-02-51-57-617_pl.orange.mojeorange.jpg

 

Więcej informacji o rejestracji nowego numeru na stronie:

https://www.orange.pl/omnibook/rejestracja-numeru-na-karte

 

Ważne.

Czas na rejestrację nowego numeru wynosi miesiąc od zalogowania do sieci. Potem karta SIM jest dezaktywowana i już nie będzie można zarejestrować.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54958
  • 651

Rejestracja numeru na kartę nie działa.

@deltaxyz Jak się nie dzieje dokładnie nic, znaczy, że uszkodzona. Wymień jak masz paragon lub wyrzuć skoro nie jest zarejestrowana

Korekta: oczywiście wyrzuć do pojemnika odpowiedniego dla utylizacji...i tu rodzi się pytanie: plastik czy elektronika?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1836
  • 8901
  • 70

Rejestracja numeru na kartę nie działa.

@agat13 Chciałeś napisać „zutylizuj”, prawda?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13424
  • 54958
  • 651

Rejestracja numeru na kartę nie działa.

@Samotnick Jasne, używam skrótów myślowych 🙂 Jednak z jedną SIM-ką do GPSZOK bym nie jeździł 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18730
  • 53630
  • 735

Rejestracja numeru na kartę nie działa.

Do końca i tak nie wiadomo jaki jest problem i czy @deltaxyz skorzystał z podpowiedzi w temacie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 21
  • 0

Rejestracja numeru na kartę nie działa.

Dzięki za podpowiedzi, zapoznałam się ze wszystkimi i przetestuję je jak wrócę do domu :).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18730
  • 53630
  • 735

Rejestracja numeru na kartę nie działa.

@deltaxyz czekamy na informację zwrotną 🤔👍


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 194
  • 651
  • 0

Rejestracja numeru na kartę nie działa.

Faktycznie ciekawe jaki będzie finał.