Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rejestracja nowego startera przez SMS

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rejestracja nowego startera przez SMS

Czy jest możliwość zarejestrowania nowo zakupionego startera przez wysłanie SMS-a na numer inny niż Orange?

Czy ktoś miał już z taką rejestracja do czynienia?

Czy nowy starter można rejestrować wysyłając SMS-a tylko na numer, który jest w Orange?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Rejestracja nowego startera przez SMS

Nie da rady. Między innymi dlatego, że alternatywny operator nie udostępni Orange danych abonenta, tak samo w drugą stronę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Rejestracja nowego startera przez SMS


@ketrasaArturnapisał(-a)

Czy jest możliwość zarejestrowania nowo zakupionego startera przez wysłanie SMS-a na numer inny niż Orange?

Czy ktoś miał już z taką rejestracja do czynienia?

Czy nowy starter można rejestrować wysyłając SMS-a tylko na numer, który jest w Orange?


@ketrasaArtur 

U każdego operatora jest inna komenda rejestracji nowo zakupionego startera poprzez wysyłanie SMS-a. Czyli raczej takiej możliwości nie ma.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Rejestracja nowego startera przez SMS

Nie da rady. Między innymi dlatego, że alternatywny operator nie udostępni Orange danych abonenta, tak samo w drugą stronę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rejestracja nowego startera przez SMS

Postanowiłem sam sprawdzić taka możliwość.

SMS do PLAY - odpowiedź: Abonent nie należy do sieci Orange.

SMS do NJU mobile - Również nie jest w sieci Orange.

SMS do FLEX - odpowiedź: Czekamy na potwierdzenie od użytkownika.

Natomiast na FLEX dostałem SMS-a z informacją, że użytkownik o takim numerze telefonu prosi o rejestrację. Jeżeli wyrażasz zgodę, wyślij odpowiedź o treści TAK na numer 820. Po próbie odesłania SMS-a, wyświetla się komunikat: Nie mam takiego numeru. Po godzinie na numer który chciałem zarejestrować przychodzi SMS: Użytkownik o takim numerze nie wyraził zgody na zarejestrowanie Twojego numeru.

 

Tak więc rejestracji można dokonać tylko na numerach abonamentowych lub na kartę, ale tylko z oferty Orange. Flex nie zadziała z powodu braku możliwości odesłania SMS-a.

 

P. S.

Treści SMS-ów nie są dokładne, bo pisałem z pamięci. Jeżeli ktoś chce dokładne treści SMS-ów, to proszę o info, sprawdzę jeszcze raz Emotikon: Mrugający