Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 3
  • 0

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza

Zgadza się
Ale router działa na bazie karty sim
Zatem korzysta z tej samej sieci, itp co użytkownik na kartę, abonament
I skoro ta sieć jest chroniona poprzez cyber tarczę. To czy normalny użytkownik na kartę nie może korzystać z tych samych przywilejów


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36765
  • 1369

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza

Jaką "tarczę" masz na myśli?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 3
  • 0

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza

Cyber tarcza Orange
Tam gdzie np mogą korzystać z tego użytkownicy Neostrady
Sam kiedyś miałem opcje internetu stacjonarnego z Orange. Miałem ich router który posiadał kartę sim za pomocą której łączył się z internetem Orange. Tego typu abonenci są chronieni usługa cyber tarczy. Jakby nie patrzeć to internet jest z karty sim. I taka karta nie różni się niczym od karty np w ofercie prepaid
Stąd myśl dlaczego ktoś kto ma internet stacjonarny może korzystać z tej ochrony a użytkownik na kartę już nie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32434
  • 36765
  • 1369

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza

Ja osobiście mam mieszane odczucia związane z cenzurowaniem internetu nawet w trosce o bezpieczeństwo. I tak wybór zagrożeń jest bardzo selektywny. Lepiej mieć dobry płatny antywirus i po trochę interesować się bezpieczeństwem.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 3
  • 0

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza

Nikt z nas nie cierpi gdy się nas poddaje cenzurze.
Oczywiście w pewnych sytuacjach jest ona potrzebna. W kontekście małych dzieci, itp
W tych czasach ataki w świeci to chleb powszedni. Trudno się przed tym uchronić.... Sam wiele rzeczy się nauczyłem. I jestem przerażony jak łatwo włamać się do kogoś systemu, czy to Windows czy system android itp
Staram się szukać jakieś alternatywnej ale i efektywnej ochrony przed tego typu atakami. Zwłaszcza ddos
Już kiedyś padłem ofiarą takich rzeczy stąd ciekawość nad tym co oferuje nam operator w tym zakresie

Anonim

Nie dotyczy

Propozycja usług na kartę - VPN i CyberTarcza

@Sambo1979, uwierz mi, że CyberTarcza nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa, bo sam zgłaszałem przypadek przekierowania na stronę, która moim zdaniem powinna być zblokowana. Surfując tylko po NO, czasem odczuwam próby ingerencji w mój system operacyjny, a co dopiero, gdybym miał otwarte inne strony. Ciekawość i dzika satysfakcja jest domeną ciemnej strony mocy. Czujności nigdy nie za wiele z Twojej strony. Orange nie jest wykluczona z działań hakerskich, a taki np. Windows 10 od początku też był dziurawy, jak ser szwajcarski.