Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dzwonieniem z USA

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dzwonieniem z USA

Witam Koleżanki i Koledzy, mam następujący problem:

Córka wyjechała do USA i nie może się dozwonić do Polski. Czy orientuje się ktoś czy "trik" wybierania numeru z *123*48XXXXXXXX# będzie działał też w USA?

Telefon na kartę, SMS działa.

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dzwonieniem z USA

Wszystko już wiemy! Błąd był rzeczywiście ze strony Córki. Nie zauważyła, że na końcu jest  # .... Uczuliłem ją, by spróbowała dokładnie przepisać co jej napisałem i zadziałało!

Dziękuję jeszcze raz za pomoc!

Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z dzwonieniem z USA

Tak. O ile telefon odbiera amerykańskie częstotliwości.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dzwonieniem z USA

Dzięki piękne za szybką odpowiedź. Telefon Samsung SM A310F, a więc wg danych technicznych obsługuje wszystkie standardy GSM: 850,900,1800 i 1900Mhz.

Będę sie starał kontaktowć z córą i niech próbuje tym sposobem się łączyć, poinformuję o efektach.

Jeszcze raz dzięki.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z dzwonieniem z USA

To jeśli USA kontynentalne, to nie powinno być problemu.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dzwonieniem z USA

Jestem właśnie po rozmowie, niestety sposób z *123* nie działa. Wygląda, jest blokada na rozmowy wychodzące, bo może odbierać połączenia, wysyłać i odbierać SMSy.

Jakieś pomysły? Czy można zdjąc blokadę z poziomu tel., czy trzeba kontaktować się z Orange? Gdzie ewentualnie szukać w tel. blokad?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Problem z dzwonieniem z USA


yano66 napisał(-a):

Jestem właśnie po rozmowie, niestety sposób z *123* nie działa. Wygląda, jest blokada na rozmowy wychodzące, bo może odbierać połączenia, wysyłać i odbierać SMSy.

Jakieś pomysły? Czy można zdjąc blokadę z poziomu tel., czy trzeba kontaktować się z Orange? Gdzie ewentualnie szukać w tel. blokad?


W telefonie w ustawieniach połączeń > blokady > połączenia wychodzące w roamingu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z dzwonieniem z USA

A co się dzieje po wstukaniu kodu? czy po ostatnim krzyżyku (#) naciskana jest zielona słuchawka (guzik do inicjacji połączenia)?

 

Po kilku chwilach powinien oddzwonić numer + 48501999999 lub zastrzeżony. Połączenie należy odebrać i poczekać chwilę.

Być może jest jakaś blokada na poziomie aparatu by odbierać nieznane numery.

 

Mam nadzieję, że środki są na numerze, najlepiej powyżej 10 zł.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dzwonieniem z USA

Środki na koncie są, tak twierdzi córka. Dokładną instrukcje przekazałem, mam nadzieję, że wszystko robi tak jak trzeba...Spróbuje sie jeszcze dzis upewnić.

Po wybraniu numeru pojawia sie komunikat, że połączenie nie jest dostępne na tej linii, i prosi żeby dzwonić pod *611 - czy jakoś tak...Dopytam dokładnie, niestety ze względu na przesunięcie czasowe mam to nieco utrudnione.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 1

Problem z dzwonieniem z USA

No wlaśnie, gdzie szukać w aparacie tych ustawień? Samsung A310F


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z dzwonieniem z USA

Już widzę, gdzie jest mały błąd. Poprawny kod połączenie do Polski np. na numer 510100100 to *123*0048510100100# i zielona słuchawka

U Ciebie (w pierwszym wpisie) brakło dwóch zer między drugą gwiazdką a prefiksem kraju.

Niestety nie znam modelu dokładnie. Ale to jest Android. Więc ustawienia mogą być w dwóch miejscach:
- ustawienia, potem ustawienia połączeń
- aplikacja telefon (tam gdzie wybiera się numer z klawiatury) - i tam jakieś kropeczki i koło zębate -> powinny być dalej ustawienia połączeń.