Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z SMS


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2142
  • 12058
  • 54

Problem z SMS

Zmienić telefon na innej marki i problem ustąpi, lub cierpliwie czekać na poprawę tego 😎


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2521
  • 10455
  • 92

Problem z SMS

Cześć @ilonek 

Przesyłam Ci linka do MIUI POLSKA o tematyce  Problem z SMS'ami - Zamiana treści wiadomości https://miuipolska.pl/forum/topic/57659-problem-z-smsami-zamiana-tre%C5%9Bci-wiadomo%C5%9Bci/

W linku przyczyną była duża ilość wiadomości i  automatyczne przenoszenie ich do archiwum. Jak była bardzo duża ilość SMS  to  zaczęły  się mieszać i losowo w nowej wiadomości  ucinało cześć i dorzucało treść ze starej konwersacji. Pomogło wykasowanie korespondencji.

Zerknij do tego linka.

Może coś Ci  pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5778
  • 23492
  • 198

Problem z SMS

@Luki9 

Podałem przyczynę, warunki i rozwiązanie. Czy możesz zweryfikować? Wystarczy zainstalować aplikację i wyczyścić nią zbędne fragmenty SMSów przechowywane na telefonie. To nie gwarantuje powtórzenia się problemu w przyszłości, ale potwierdza przyczynę.

IMHO każdy telefon z Androidem jest podatny na ten błąd. Zauważ, że wiadomość traci spójność zawsze w okolicy 70 znaku - tak jest ponieważ SMS zawierający choć jeden polski znak ma tylko taką długość.

https://pl.wikipedia.org/wiki/SMS

Cokolwiek dłuższego jest transmitowane w kilku kawałkach. Kawałki są po otrzymaniu numerowane, i kasowane po dopasowaniu ich do siebie. Problem pojawia się, kiedy nie udaje się potwierdzić doręczenia któregoś kawałka i jest on wysłany ponownie zupełnie niepotrzebnie. Nie ma go wtedy z czym złożyć, ale nie jest usuwany i jeśli po jakimś czasie numerek się powtórzy, to może się zdarzyć że stary kawałek jest sklejany z nowym kawałkiem. Efekt ma charakter kaskadowy, bo "właściwy" kawałek zostaje nieskasowany i sam może wywołać problem.

Nie dorabiajmy do tego błędu androida magicznych interpretacji.

Trzeba mieć świadomość że SMS to prosty, nieszyfrowany protokół, który nie gwarantuje właściwie niczego, nawet dostarczenia wiadomości. Jeśli zależy Ci na wiernym i bezpiecznym dostarczaniu wiadomości tekstowych to używaj komunikatorów szyfrujących całą komunikację. To ma ten pozytywny skutek uboczny, że gwarantuje integralność przekazywanej wiadomości.

PS. Przytoczony wątek z forum Xiaomi zawiera wyłącznie bezsensowne spekulacje. Zrobienie porządku z odebranymi SMSami nie ma w tym przypadku nic do rzeczy. Aplikacja odbierająca SMSy może (przynajmniej teoretycznie) radzić sobie z tym lepiej lub gorzej ale uniwersalnego lekarstwa nie ma, problemem jest niepoprawiona pluskwa w systemie operacyjnym wynikająca z niedbałości twórcy protokołu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2142
  • 12058
  • 54

Problem z SMS

WhatsApp zainstalować i nie będzie problemów z wiadomościami, zresztą ja tak teraz też korzystam, można fotkę wlepić czy coś, SMS to przeżytek, tak jak te MMSy 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 359
  • 1823
  • 3

Problem z SMS

@j131  Potwierdzam problem lecz czy mogę go tu zweryfikować przykład mógłbym dać lecz z przyczyn osobistych i osobowych raczej wolałbym nie.Chodzi mi tutaj o zdjęcie jak to wyglada ( postaram sie ogarnąć i zaaktualizuje temat ).Przeważnie problem wystepuje rano jak wstaje o 4.00 i pisze do mojej narzeczonej a wychodzą jaja poczatek smsa jest ok jesli jest dość długi to wychodzą czasem nawet przekleństwa.Zastanawiam się czy mój dyrektor nie otrzymuje takich smsów lubie pisac smsy i wysyłam ich dużo i lubie pisać długie szczerze nic mi nie mówił żeby coś w smsach nie było cos nie tak.Mam nadzieję że tylko na jednym numerze to mam a nie na wszystkich.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5778
  • 23492
  • 198

Problem z SMS

@Luki9 

Wcześniej podałem linki do aplikacji wykrywajacych i usuwajacych te śmieci. Możesz sprawdzić czy coś wykryją?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 359
  • 1823
  • 3

Problem z SMS

@j131  Jasne sprawdze i dam znać 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Problem z SMS

@Luki9 Minęły dwa tygodnie, sprawdziłeś?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 359
  • 1823
  • 3

Problem z SMS

@ŁysaKaszankaINC  dzieki za przypomnienie nie jeszcze nie miałem czasu 😞 zmieniłem telefon na inny ale  jak znajdę czas to na pewno napisze 😉