Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pobieranie pieniędzy za transfer.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 19
  • 0

Pobieranie pieniędzy za transfer.

@Gregory otóż nikt tu nie udzielił Ci prawdziwej odpowiedzi, a brzmi ona tak: nie masz żadnego pakietu danych, pakiet podstawowy to inaczej Twoje środki znajdujące się na koncie w przeliczeniu na transfer i siłą rzeczy oczywistym jest, że każde skorzystanie z internetu środki te z twego konta w odpowiedniej ilości Ci pobierze. Czujesz się zdziwiony/oszukany, że niby jak to, masz napisane, że masz pakiet, a go jednak nie masz? 🙂 Myślę, że nie tylko Ty 🙂 Firma Orange lubi to nazywać "innym sposobem przedstawienia danych" i według nich jest to w porządku. Witam w pomarańczowej rzeczywistości :)))


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32675
  • 38165
  • 1381

Pobieranie pieniędzy za transfer.

Nazwa "pakiet podstawy i bonus za doładowanie" to co jest na dziś.
Nie wiem czy ktoś planuje zmiany w OFnk, ale trzeba pamiętać, że to jest taryfa internetowa, a nie głosowa, więc dlatego takie przeliczenie funkcjonuje.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 19
  • 0

Pobieranie pieniędzy za transfer.

To, że "takie przeliczenie funkcjonuje" nie jest problemem. Problemem jest nazywanie tego pakietem. Jeśli na koncie masz pakiet minut np.do Orange, to co to oznacza? Że możesz wydzwonić tyle i tyle minut do numerów w sieci Orange w ramach tego pakietu i nie poniesiesz w z wiązku z tym kosztów ze środków na koncie głównym. Jak masz pakiet SMS do wszystkich, to co to oznacza? Adekwatnie to samo. A tu masz napisane "pakiet danych podstawowy" i co to oznacza? Ano to, że jak jesteś nieświadomy i pojęcie "pakiet" potraktujesz intuicyjnie, to potem pozostaje już tylko telefon do BOK albo założenie tematu (jak ten niniejszy), bo okazuje się, że powszechnie funkcjonująca w społeczeństwie definicja pakietu tu jednak nie ma zastosowania. I w tym tkwi sedno problemu. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32675
  • 38165
  • 1381

Pobieranie pieniędzy za transfer.

Nie do końca zgodzę się z odwołaniem do powszechności znaczenia słowa pakiet http://sjp.pl/pakiet
Twój przykład z "pakietem minut do Orange", jest o tyle błędny, że ktoś nierozsądny może mieć wątpliwości:
1) czy do Orange Senegal można też dzwonić?
2) jeśli założymy, że tylko kraju, do czy na stacjonarne do Orange można?

3) jeśli komórki, to rozmowy wideo też?

Problem jest inny. Podawane nazwy powinny mieć odzwierciedlenie w regulaminach/cennikach/innych papierkach. Niestety tu nie ma. A niestety regulamin mój Orange nie daje wiele podstaw do reklamacji.

 

U mnie podsumowanie w taryfie OFnK wygląda na dziś tak:

 

IMG_20170418_232736.jpg

Tak samo jak pozycja "stan" też nie jest określona. W regulaminach jest "konto główne".

 

Wracając do tematu, wydaje mi się, że autorowi chodzi o to, żeby do bonusów został dodany lejek. A mniej dotyczy kwestii prezentacji na mój Orange która przy braku lejka nie wiele daje.