Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange IoT na iPhone nie działa


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Orange IoT na iPhone nie działa

Dzień dobry.

 

Czy komuś udało się uruchomić internet na karcie Orange IoT w telefonie iPhone? Próbuję bezskutecznie z iPhone 15 Pro na IOS 17.5.1 i wygląda to tak, że rozmowy głosowe działają bez zarzutu, ale jeśli chodzi o internet, to telefon zachowuje się tak, jakby nie mógł podłączyć się do sieci. Zasięg jest, od czasu do czasu pojawia się i zaraz znika symbol 3G, nigdy nie pojawia się symbol LTE ani 5G i niestety internet nie działa. Sprawdzałem w różnych miejscach, na kilku BTS'ach. Apn ustawiony poprawnie na iot. Karta sprawna, bo po włożeniu do Huawei b315 działa bez problemów. Zgłoszenie oczywiście zrobiłem, ale Orange po dwóch dniach stwierdziło, jak zwykle, że "usługa działa prawidłowo"... Szkoda tylko, że nie działa u mnie wcale...

20 ODPOW. 20

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1547
  • 6687
  • 45

Orange IoT na iPhone nie działa


@Voshnapisał(-a)

Apn ustawiony poprawnie na iot. 


Na pewno masz takie ustawienia:

Internet w Orange IoT na kartę działa na APN o nazwie IoT. Pamiętaj, aby prawidłowo skonfigurować swoje urządzenie:

• Nazwa: dowolna
• APN: iot
• Protokół APN w kraju i roamingu: IPv4
• Reszta pól: pusta

 

?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Orange IoT na iPhone nie działa

Tak, na pewno. W iPhone na karcie IoT są dostępne tylko trzy pola:

APN (iot)

Użytkownik (puste)

Hasło (puste)

Trudno się pomylić. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1547
  • 6687
  • 45

Orange IoT na iPhone nie działa

Zobacz że tu był podobny problem Rozwiązano: Internet IoT nie działa - Nasz Orange - 347231

Pytanie czy gdzieś jest możliwość ustawienia/sprawdzenia IPv4/IPv6?

Zauważ, że karta i transmisja na tej karcie działa w innym urządzeniu, więc pozostaje skupić się na iPhone. 

Dla testów - przestaw APN na "internet" zamiast "iot". 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Orange IoT na iPhone nie działa

Dzięki, tak widziałem ten wątek. Próbowałem też z "internet" "internetipv4" oraz "iotipv4" - bez skutku. Ustawienia dostępne są tylko takie, jak pisałem.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1547
  • 6687
  • 45

Orange IoT na iPhone nie działa

A wymuś tylko LTE albo tylko 3G zamiast automatycznie. W regulaminie i w cenniuku ogerty IoT są wymienione tylko technologie 2G, 3G i 4G. I tak zgaduję czy czasem będąc w zasięgu 5G iPhone automatycznie preferuje sieć 5G (logiczne) a to z kolei robi jakieś fikołki na karcie IoT. 

I zakładamy oczywiście (bo tego nie napisałeś) że na innej karcie na iPhonie sieć oczywiście działała/działa do tej pory. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Orange IoT na iPhone nie działa

Tylko 3G nie mam jak wymusić w iPhone. Tylko LTE próbowałem - bez zmian. Tak, z innymi kartami (Play abonament, Nju abonament, Orange Free na kartę) iPhone nie ma żadnych problemów.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18699
  • 53552
  • 733

Orange IoT na iPhone nie działa

@Vosh parametry ustawienia APN masz podane na stronie:

https://www.orange.pl/view/iot-na-karte

Musi być w APN ustawione: iot, bo to specjalna oferta do komunikacji między maszynami, czyli przesyłania cyklicznie małych ilości danych. Z LTE działa, bo sprawdzałem, ale na routerze.

 

Tylko pytanie, po co Tobie oferta IoT na iPhone? Większe limity GB otrzymujesz w ofercie FREE, w IoT są małe pakiety GB i dość drogie. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Orange IoT na iPhone nie działa

Hmmm... myślałem, że kwestię: jakie _powinny_ być parametry już tu omówiliśmy.

 

Pytanie w tym wątku nie dotyczy tego, po co mi ta oferta, tylko dlaczego nie działa? Zatem proszę o trzymanie się tematu w odpowiedziach.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1547
  • 6687
  • 45

Orange IoT na iPhone nie działa

Dość bardzo dziwne do diagnostyki bo w zasadzie wszystko jest dobrze a finalnie jest źle bo nie działa. Głośno myśląc to urządzenie nie ma wpływu na to skoro najważniejszy jest APN i zasięg sieci a z innymi kartami działa. 

Jeszcze przyszło mi do głowy zerowanie ustawień punktu dostępu i ustawienie na nowo - chodzi o to aby nie edytować istniejącego punktu dostępu ale dodać nowy wraz z restartem iPhone.

I jeszcze jeden pomysł, a jakby tak użyć eSIM zamiast fizycznej karty (Konfigurowanie usługi sieci komórkowej na iPhonie - Wsparcie Apple (PL))?