Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Free - ważność konta, a ważność bonusu po doładowaniu


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange Free - ważność konta, a ważność bonusu po doładowaniu

Wyjaśniając nieco, dlaczego koleżanka udzieliła takiej, a nie innej informacji:

 

http://www.orange.pl/kid,4002009309,id,4003784086,article.html

Powyżej znajdziesz informacje na temat wazności bonusu. Jak widać, terminy podawane są tu w miesiącach. Zaś w tym kontekście, miesiąc oznacza 31 dni.

Stąd 5 miesięcy = 155 dni, a 12 miesięcy = 372 dni (a nie 365).

 

W sekcji ważne informacje na https://doladowania.orange.pl/ znajdziemy także termin ważności doładowań.

 

Waznośc i dokładny stan bonusu można sprawdzić kodem *101*01# - polecam, jest bezpłatny i dokładniejszy niż strona internetowa - działa bowiem na bieżąco, a dane w Moim Orange mogą wymagać odrobinki czasu, by się zaktualizowac 🙂


Pracuję w Orange
  • 24
  • 19
  • 1

Orange Free - ważność konta, a ważność bonusu po doładowaniu

@Zagee, 50 GB to Twój bonus, a 1,09 GB to wynik przeliczenia środków na transfer 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 19
  • 0

Orange Free - ważność konta, a ważność bonusu po doładowaniu

@Marta Ok, tak jak myślałem. Planujecie naprawić ten błąd? Bo to, że wliczanie stanu środków w wielkość pakietu jest błędem, nie muszę chyba nikogo przekonywać 🙂

 

@Jarek Rozumiem, że dane wyświetlane po kodzie *101*01# już są prawidłowe (nie uwzględniają błędnie stanu środków)? Mi wyskakuje 51196,3 MB, co by się zgadzało (50 GB = 51200 MB) przy założeniu, że liczycie właśnie w ten sposób 1 GB = 1024 MB.

 

Wybaczcie, że tak drążę ten temat, ale chaos w podawanych klientom informacjach niczemu dobremu nie służy, a już błędne podawanie wielkosci pakietu w czasach gdy w kilka minut transfer może "zjeść" środki z karty to już delikatnie mówiąc "spore niedopatrzenie" z Waszej strony (znam to z doświadczenia, wystarczyło przegapić ważność upływającego o północy pakietu by za każdym takim "przegapieniem" obudzić się rano z smsem "stan twoich środków spadł do zera" - bez względu na to czy miałem tam kilka czy kilkadziesiąt złotych). Tak więc liczę na dobrą wolę z Waszej strony i "połatanie" tych systemowych dziur.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 57
  • 0

Orange Free - ważność konta, a ważność bonusu po doładowaniu

,,...Tak więc liczę na dobrą wolę z Waszej strony i "połatanie" tych systemowych dziur.'' -

 

i ja również przyłanczam się do tej prośby, w szczególności ,ze wcześniej, to jest jakieś w przybliżeniu 2-3 miesiące temu wszystko ładnie hulało zarówno na komputerach stacjonarnych ,jak i na aplikacji mobilnej. No ale niestety jakiś ''jajogłowiec'' w Waszej firmie uznał ''a po to im podwójne sprawdzanie środków z pakietu'' i wrzucili to do jednego worka. Temat już nieraz wałkowany na telepolis, hejty się sypały, bo trudno po takim nieczystym zagraniu nie pomyśleć po tym ,że ''FIRMA'' robi to specjalnie, aby nieogarnięci użytkownicy szybciej tracili środki z konta. I nie pierwszy raz jakieś czarne owce w Orange zmieniają coś ,bo im się wydaje ,że wiedzą lepiej (mam tutaj na myśli szatę graficzną po zalogowaniu na WWW. Nie chcę robić osobnego wątku ,ale to samo dotyczy sprawdzania ,włączania i wyłączania niektórych pakietów. Stare pdf'y zamieciono pod dywan, a potem albo nic nie ma ,albo sprawdzanie sms-em po 20 gr za sztukę. 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange Free - ważność konta, a ważność bonusu po doładowaniu

Tak, ten kod jest prawidłowy. Właśnie dlatego go polecam używać - masz wtedy po  prostu dokładnie wyszczególnione, ile tego bonusu jest, bo niestety w Moim Orange,  jest podawana ilość transferu wraz z przeliczeniem środków. A, że ja np. ładuje konto po 100 zł, to często mam podane ponad 1 GB więcej, niż w rzeczywistości.

 

Niestety, czy zostanie to "naprawione", nie wiem, gdyż generalnie błąd to nie jest, a co najwyżej inny sposób prezentacji - być może @Marta właśnie będzie wiedzieć, bo zdaje się, że odpowiada za Nasz Orange 🙂

 

Generalnie, krótkie kody nie gryzą - polecam zapisać w kontaktach - a w Androidzie, dodać sobie widżet szybkiego wybierania i utworzyć jakiś folder dla najczęściej używanych 🙂 Zawsze krótkie kody podają bowiem najświeższą informację 🙂

G10zNoC


Pracuję w Orange
  • 24
  • 19
  • 1

Orange Free - ważność konta, a ważność bonusu po doładowaniu

Dokładnie tak, jak @Jarek napisał: jest to inny sposób przedstawienia tych danych.

 

Twoje sugestie, @Zagee, przekazałam dalej 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Orange Free - ważność konta, a ważność bonusu po doładowaniu

Niestety ale teraz przedłużenie ważności konta o rok nie przedłuża ważności bonusów. Konto mam jeszcze ważne przez kilka miesięcy a bonus internetowy mi przepadł całkowicie. Dlatego też dużo straciła ta taryfa przez taką zmianę i trzeba będzie poszukać czegoś dla mnie tak korzystnego jak miałem wcześniej.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Free - ważność konta, a ważność bonusu po doładowaniu

@Rafal85r, a co byś powiedział na ofertę przedstawioną w temacie, który utworzył @Jarek ?

Pakiet 120 minut do wszystkich oraz Masz minuty/SMS-y także we Free i Yes.