Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.

ROZWIĄZANE

Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.

Witam. Mam dwa pytania.

 

1.Posiadam taryfę Orange Free i co jakiś czas kupuje pakiet "Internet bez limitu" elastyczny.  Najczęściej 3gb na 3 dni. Problem jaki mam to fakt, że po wykorzystaniu tych 3gb lub gdy miną te 3 doby i pakiet jest wyłączany to zbyt późno dostaje o tym informacje, korzystam dalej aż nagle przychodzi SMS ,że skończyły mi się środki na koncie... I to momentalnie - wystarczy, że otworzę kilka stron i już 2 albo 3zł zżera. Wg cennika koszt 1mb to jakieś 11 groszy(0.01zł/100kb) a tak jak pisałem wyżej wystarczy otworzyć 2-3 strony. Nawet jak wejdę w aplikacje Mój Orange żeby np sprawdzić ile transferu mi zostało albo wykupić kolejny, ściąga 20-30groszy i już brakuje do pakietu.

Dlaczego też nie włącza się ten słynny lejek po wykorzystaniu transferu ? 

 

2. Czy nadal po doładowaniu otrzymuje się bonus np. 2,5gb przy doładowaniu za 5zł? 

 

https://www.orange.pl/view/orange-free-na-karte

 

3. Jaka jest inna sensowna opcja jeżeli chodzi o pakiety Internetu? Ja nie potrzebuje rozmów, SMS a jedynie Internet tak więc doładowanie za 30zł i wykupienie za 25zł usługi z m.in. 15gb transferu mnie nie interesuje.

Chyba czas się przenieść do a2mobile bo za 10zł jest pakiet Internetu na 30 dni - co prawda ograniczany prędkość co 5gb ale wydaje sie to lepsza ofertą.

 

Doradzcie coś.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.

1. Lejek obowiązuje do końca terminu ważności pakietu internetowego bądź otrzymanego bonusu.

Na przykład: Jeśli doładujesz konto kwotą 50 zł, otrzymujesz 25 GB na 3 miesiące. Jeśli te 25 GB wykorzystasz np. w miesiąc, to przez kolejne 2 miesiące masz lejek czyli ograniczenie prędkości do 64 kb/s.

 

Jeśli termin ważności pakietu się skończy, lejek także jest wyłączany. Stąd np. doładowanie kwotą 5 zł i włączenie pakietu 3 GB za 3 zł powoduje, że po upływie 3 dni, są pobierane opłaty.
W Orange Free na kartę, opłata cennikowa wynosi 0,01 zł za 100 kB (0,10 zł za 1 MB)

 

2. Tak, ta promocja jest nadal aktualna. Ale najbardziej doradzamy ładowanie większymi kwotami, bo wtedy bonus jest ważny dłużej. Przy 5 zł otrzymujesz 2,5 GB, ale tylko na 2 dni. Przy 25 zł jest to 15 GB na 31 dni, a przy 50 zł jest to 25 GB na 93 dni.

 

3. Tu jak wskazali poprzednicy, wiele zależy od tego, jakiego pakietu potrzebujesz. Doładowując za 50 zł w Orange Free na kartę, otrzymujesz aż 25 GB w prezencie na 3 miesiące. Po jego wykorzystaniu, możesz natomiast włączyć np. Elastyczny pakiet 50 GB na 50 dni.

Jeśli chodzi o pakiety internetowe, znajdziesz je na naszej stronie internetowej - spis elastycznych pakietów jest dostępny po kliknięciu na "Zobacz dostępne pakiety" 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7026
  • 183

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.

Ile chcesz wydawać miesięcznie na internet i ile GB oczekujesz ?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.

1. Lejek obowiązuje do końca terminu ważności pakietu internetowego bądź otrzymanego bonusu.

Na przykład: Jeśli doładujesz konto kwotą 50 zł, otrzymujesz 25 GB na 3 miesiące. Jeśli te 25 GB wykorzystasz np. w miesiąc, to przez kolejne 2 miesiące masz lejek czyli ograniczenie prędkości do 64 kb/s.

 

Jeśli termin ważności pakietu się skończy, lejek także jest wyłączany. Stąd np. doładowanie kwotą 5 zł i włączenie pakietu 3 GB za 3 zł powoduje, że po upływie 3 dni, są pobierane opłaty.
W Orange Free na kartę, opłata cennikowa wynosi 0,01 zł za 100 kB (0,10 zł za 1 MB)

 

2. Tak, ta promocja jest nadal aktualna. Ale najbardziej doradzamy ładowanie większymi kwotami, bo wtedy bonus jest ważny dłużej. Przy 5 zł otrzymujesz 2,5 GB, ale tylko na 2 dni. Przy 25 zł jest to 15 GB na 31 dni, a przy 50 zł jest to 25 GB na 93 dni.

 

3. Tu jak wskazali poprzednicy, wiele zależy od tego, jakiego pakietu potrzebujesz. Doładowując za 50 zł w Orange Free na kartę, otrzymujesz aż 25 GB w prezencie na 3 miesiące. Po jego wykorzystaniu, możesz natomiast włączyć np. Elastyczny pakiet 50 GB na 50 dni.

Jeśli chodzi o pakiety internetowe, znajdziesz je na naszej stronie internetowej - spis elastycznych pakietów jest dostępny po kliknięciu na "Zobacz dostępne pakiety" 🙂


Pracuję w Orange
  • 5
  • 4
  • 0

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.


 

3. Jaka jest inna sensowna opcja jeżeli chodzi o pakiety Internetu? Ja nie potrzebuje rozmów, SMS a jedynie Internet tak więc doładowanie za 30zł i wykupienie za 25zł usługi z m.in. 15gb transferu mnie nie interesuje.

Chyba czas się przenieść do a2mobile bo za 10zł jest pakiet Internetu na 30 dni - co prawda ograniczany prędkość co 5gb ale wydaje sie to lepsza ofertą.

 

Doradzcie coś.

 


Co do oferty to jest Internet Mobilny 10 GB za 9,99 zł miesięcznie np 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.


@koska31napisał(-a)

 

3. Jaka jest inna sensowna opcja jeżeli chodzi o pakiety Internetu? Ja nie potrzebuje rozmów, SMS a jedynie Internet tak więc doładowanie za 30zł i wykupienie za 25zł usługi z m.in. 15gb transferu mnie nie interesuje.

Chyba czas się przenieść do a2mobile bo za 10zł jest pakiet Internetu na 30 dni - co prawda ograniczany prędkość co 5gb ale wydaje sie to lepsza ofertą.

 

Doradzcie coś.

 


Co do oferty to jest Internet Mobilny 10 GB za 9,99 zł miesięcznie np 

 


Można też przenieść się do Aero2.

Mają tam Internet BDI + pakiety różne, m.in. 30 GB za 30 zł. na 30 dni. Chodzi to na LTE/4G, bez 'captcha'.

Sama właśnie z tego obecnie korzystam, a nie z Orange Światłowód.

Oprócz powyższego, również posiadam numer w A2mobile i, również, korzystam z "niewyczerpalnego" pakietu Internetowego za 9,90 na 31 dni (nie 30 dni).

 

Ela


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7026
  • 183

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.

W Orange za 30 zł. w prepaidzie możesz mieć 45 GB na miesiąc...


Pracuję w Orange
  • 5
  • 4
  • 0

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.

Owszem 🙂 tylko nie każdy chce płacić więcej niepotrzebnie za rozmowy i smsy. Jeśli dobrze zrozumiałam była mowa tylko o Internecie mobilnym


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7026
  • 183

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.

Tu masz tylko internet za doładowanie 30 zł. 15 GB bonusu w OFnK plus max 30 GB za pakiet elastyczny. Jeśli nie potrzebujesz, kupujesz mniejszy pakiet netu elastycznego.

Jeśli jest jakaś lepsza oferta na kartę dajcie linka, ja nie znalazłem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Orange Free - pakiet(y) internetowe i pytania.

Zapomniałam napisać, że w tym Aero2 jest też jeszcze taki elastyczny pakiet: 70 GB za 50 zł. na 30 dni.

 

Ela