Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.

Witam wszystkich. Pozwoliłem sobie na wklejenie mojego zapytania do obsługi Orange ktork zadałem w aplikacji Mój Orange.  Wiem, że trochę przydługo ale daje to obraz sytuacji. Do tej pory zniknelo mi z konta kilkadziesiąt zł.

 

   Problem już zgłaszałem na tym czacie kilkanaście dni temu. Niestety nie udało się nic z tym zrobić. Ponawiam próbę ponieważ (znowu po jakimś czasie) przed chwilą dostałem wiadomość sieciową o połączeniu międzynarodowym 24 sekundy za które naliczono mi opłatę 2.02zł. Oczywiście żadnego połączenia nie wykonywałem. Tel. miałem w ręku nikt inny nie ma i nie miał do niego dostępu. Nie ma też mowy o jakimś przypadkowym dotknięciu i połączeniu. W wykazie połączeń w aplikacji "mój Orange" jak i w telefonie nie widnieje żadne połączenie dzisiejszego dnia. Mimo to z konta co jakiś czas pobierana jest opłata za połączenia międzynarodowe w tej kwocie jaką wymieniłem. Dodam, że znajduję się w miejscu gdzie macie słaby zasięg i przeważnie jestem podłączony w roamingu do białoruskiej sieci. Nie zmienia to jednak faktu, ( a właściwie to jest powodem) że nie wykonuję i nie odbieram żadnych połączeń. Co więcej w tym czasie nikt do mnie nie dzwoni, nie zaobserwowałem żadnych prób połączenia ze mną, ja nie wykonuję żadnych prób połączenia z kimkolwiek a mimo to pobierana jest ode mnie opłata za jakieś międzynarodowe połączenie. Jak już wspomniałem nie jest to pierwszy przypadek. Dlatego proszę mnie oświecić co się dzieje, rozwiązać problem lub pokierować gdzie mógłbym opisać tę sytuację ( bo gdzieś opisać to będę musiał) i rozwiązać problem.
Wyłączenie roamingu ( jak mi proponowano poprzednio) nie jest rozwiązaniem, nie w tym tkwi problem. Dziękuję za przeczytanie;) i liczę na pomoc.

 

Dziś w spisie połączeń w aplikacji Moj Orange zauważyłem że dziś jak codzień pobiera mi opłatę za miedzynmiędzyn połączenie. Ma ktoś jakieś pomysły? 

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.

Prawdopodobnie internet w roamingu. Pomimo wyłączenia danych komórkowych np. AGPS może coś pobierać.

Anonim

Nie dotyczy

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.

Nie masz włączonej usługi, ktoś dzwonił, czy podobnych, bo jeśli w rejestrze MO nie ma połączenia bug, wyjaśń to na czat czy telefonicznie.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.

W poniedziałek, zgłoś reklamację, np. na czacie, abyśmy mogli to sprawdzić.

Co do słabego zasięgu, sieci białoruskie będą nadawać ze znacznie wiekszą mocą, bo mamy jedne z najniższych norm w Unii Europejskiej, że o krajach spoza UE nie wspomnę. Warto w ustawieniach telefonu wejść w ustawienia sieci komórkowej i ustawić ręczny wybór operatora na Orange. Wtedy telefon nie będzie się automatycznie łączyć z nadajnikami na BLR, co pozwoli uniknąć opłat w przyszłości.

2,02 zł to o ile mnie pamięć nie myli połączenie odebrane w roamingu w Strefie 2. Zaraz to jeszcze sprawdzę.
Edycja: tak, to musi być opłata za odebrane połączenie. Powinieneś widzieć w Mój orange, aczkolwiek numer,który widzisz może być numerem centrali, a nie faktycznym numerem z którego odebrano połączenie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.

Też myślę że jest to opłata za odebrane połączenie w roamingu. problem jednak jest w tym że żadnych absolutnie żadnych połączeń Nie odbieram co więcej telefon w sensie aparat telefoniczny nie dzwoni nie ma żadnych prób połączenia a mimo to po jakimś czasie w wykazie połączeń w aplikacji Mój Orange widnieją połączenia na numer zagraniczny. Natomiast w spisie połączeń aparatu telefonicznego nie ma żadnego śladu o próbie połączenia do mnie czy też próbie wykonania rozmowy wychodzącej tego numeru praktycznie nie używam tutaj kiedy jestem w zasięgu białoruskich sieci cały czas jestem podłączony do domowego WiFi i nie ma mowy żeby były to opłaty za internet.

sprawę Już zgłosiłem na czacie w aplikacji Mój Orange dostałem nawet numer tej sprawy która miała być oddana do działu technicznego. Ale w międzyczasie nadal giną mi pieniądze z konta;)

Anonim

Nie dotyczy

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.

Ustaw w telefonie ręcznie, wybór operatora na Orange, nie będzie problemów, chyba że musisz być on-line, to automatyczny wybór, poczty głosowej nie masz włączonej, ja bym wszystko zbędne w Mój Orange powyłączał.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.

Muszę mieć chociaż sms-owy kontakt ze światem SMS z banku czy coś w tym stylu;) dlatego nie mogę całkowicie zrezygnować z zasięgu.

chciałbym jednak dodać że używam tego numeru Orange w tej lokalizacji Co prawda z przerwami od paru ładnych lat a problem tego typu pojawił się dopiero Jakiś miesiąc temu.

Myślę więc że nie jest rozwiązaniem zablokowanie roamingu które też proponowano mi na czacie Chciałbym po prostu aby działało To tak jak wcześniej:)


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.

Ja tak tylko dodam, bo wspomniałeś, że jesteś w zasięgu sieci Wifi, jak masz smartfona z Androidem 5.0 lub nowszym, to zapoznaj się z aplikacją Wifi Calling: https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.

🙂 Dzięki za chęci, wszystkim. WiFi Calling znam, używam, co prawda z różnym skutkiem. Czasem działa lepiej, czasem gorzej a czasem wcale;) . Z tym Wifi Calling też miałem jeden dziwny przypadek powiązany z opisywanym wyżej problemem. Mimo, że dzwoniłem przez Wifi Calling nie chciało mnie połączyć (wszystko było prawidłowo ustawione) i nagle numer z którym próbuję się połączyć do mnie dzwoni, odbieram (bo mam Wifi Calling) a po połączeniu dostaję wiadomość sieciową że skasowano mi ponad 2 zł za międzynarodowe połączenie;)

Jeszcze raz dziękuję za próby znalezienia rozwiązania, doceniam. 

Jestem dosyć świadomym użytkownikiem, powiem nawet, że sporo ponad przeciętnie i nie zaskakuje mnie  koszt "internetu w roamingu" czy inne "kwiatki" ja to wszystko znam i w tym się orientuję. 

Nie mogę jednak zrozumieć co się nagle stało z pobieraniem opłat za te krótkie (do minuty) połączenia. Domyślam się że to opłata za odebrane w roamingu ale NIKT DO MNIE NIE DZWONI. Nie mam w historii połączeń  w tel. odebranych żadnych rozmów. Dopiero po jakimś czasie pojawiają się w aplikacji Mój Orange. Ale SKĄD?? 

Początkowo machnąłem na to ręką, przypadek jakiś a  2zł nie majątek. Ale to się powtarza w kółko i już mi zjadło sporo z konta. A problemu  nawet nie zidentyfikowano 😉 

 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Opłata za niewykonane połączenia międzynarodowe.

Generalnie z usługami poza UE mogą być różne kwiatki. Logując się za granicą, tak naprawdę krajowy operator traci pełnię kontroli i polega na tym o czym informuje go o partner roamingowy. Błędy systemowe moga się w tym wypadku zdarzyć w wielu dodatkowych miejscach.

 

PS. Będąc w rejonach przygranicznych z krajami spoza UE albo wyjeżdżając do takich krajów, warto wyłączyć pocztę głosowa.