Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 0

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci

Dzień dobry,

kupiłem na prezent nowy telefon motorola g31. Po kilku dniach użytkowania okazało się, że smsy do użytkowników innych sieci niż orange nie dochodzą ani nie przychodzą. Na starym bardzo zabytkowym telefonie ten problem nie występuje. Wymieniona została karta. Jednak problem występuje w dalszym ciągu. Nowa karta była sprawdzana w innych nowszych telefonach i problem z smsami występował w dalszym ciągu. Sprawdzany był też nowy telefon z inną kartą orange i problem nie występował. Telefon był też przywracany do ustawień fabrycznych bez rezultatu.

 

Jedyny wniosek jaki z tego wyciągnąłem jest taki, że musi być jakieś ustawienie powiązane z kartą, które uniemożliwia wysyłanie i odbieranie smsów od innych użytkowników niż orange.

 

Proszę o pomoc.

16 ODPOW. 16

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11590
  • 52

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci

Numery kontaktów poprzedź+48, jeśli numer nie był przenoszony z innej sieci, to tyle w temacie 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2019
  • 5440
  • 183

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci

Coś nie tak po stronie operatora. Zgłoś problem do Orange najlepiej na czacie po zalogowaniu się na Mój Orange.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 0

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci

To nie odpowiada na pytanie dlaczego smsy z innych sieci niż orange nie przychodzą.

 

Będę musiał spróbować w ten sposób. W salonie jakoś za bardzo nie wiedzieli jak pomóc.

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 336
  • 1712
  • 3

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci

Spróbuj wyłączyć kanały wiadomości sieciowych w ustawieniach.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 25
  • 0

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci

Albo nie mam tych ustawień albo nie mogę znaleźć.

 

Zgłosiłem wczoraj sprawę konsultantowi, a dzisiaj otrzymałem wiadomość o rozwiązaniu zgłoszenia i ma przyjść dodatkowa wiadomość. Niestety wysłałem sms z potwierdzeniem z banku i w dalszym ciągu nie działa.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 336
  • 1712
  • 3

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci

Bardzo dziwne to jest pierwszy raz spotykam sie z takim problemem jesli to nie wina telefonu to wina karty SIM a sprawdzałeś w salonie kartę SIM w testerze czy nie ma błedów po stronie karty.Może być uszkodzenie mechaniczne karty SIM spowodowane np. mechaniczną usterką lub zawilgoceniem całego podzespołu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11590
  • 52

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci


@FaktCheckernapisał(-a)

Albo nie mam tych ustawień albo nie mogę znaleźć.

 

Zgłosiłem wczoraj sprawę konsultantowi, a dzisiaj otrzymałem wiadomość o rozwiązaniu zgłoszenia i ma przyjść dodatkowa wiadomość. Niestety wysłałem sms z potwierdzeniem z banku i w dalszym ciągu nie działa.


Jeśli problem rozwiązany, nadal sms nie przychodzą, to coś poważniejszego jest na tym numerze, zgłaszaj ponownie, takie cuda to na świeżo przeniesionym numerze mogą się zdarzać, ba jak numer żle przeniesiony, inaczej to bug na koncie masz.

Tak na moje oko, to trzeba by reklamację zgłosić, bo nie działa @FaktChecker ci usługa SMS poprawnie, nie mogą zamknąć tego ot tak jak zgłoszenia bez naprawy problemu.

Jeśli numer na abonament to bym drążył problem do skutku, operator rejestruje twoją komunikację w sieci i widzi wszystkie błędy/ problemy.

My tu na forum zgadujemy w ciemno i nie pomożemy bardziej, korzystaj z czat Orange czy BOK Orange > to kanał co ma wgląd w twoje dane i problemy, czy to problem telefonu, jeśli centrum SMS poprawne, skoro w Orange sms dział, to poprawne, to problem z kartą sim i usługami powiązanymi z SMS.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 336
  • 1712
  • 3

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci

Karta SIM była wymieniona przepraszam nie doczytałem się a wiec usługi numer telefonu nie był przeniesiony jak to kolega wyżej napisał wiec chyba wina telefonu.Zgłaszaj w dalszym ciagu w końcu mam taką nadzieję że pomoże jeśli proponuje uderzyć do serwisu Motoroli 800 1215 772 w dni powszednie od 8:00 do 17:00

 

Sprawdź również jakie masz oprogramowanie w tym telefonie bo pewnie wina lezy po jego stronie

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2053
  • 11590
  • 52

Nowy telefon nie dochodzą smsy z innych sieci


@Luki9napisał(-a)

Sprawdz równiez jakie masz oprogramowanie w tym telefonie bo pewnie wina lezy po jego stronie 


Przecież autor tematu sprawdzał sms w innym telefonie i było tak samo... 🤔

Przeczytaj wszystko w temacie, nie po łebkach jak na FB 😉