Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa spotify na transmisji danych


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 114
  • 77
  • 0

Nie działa spotify na transmisji danych

@Anonim  gro narzekań jakieś mało sensowne.

czy ty myślisz że tutaj na forum nie ma nikt nic innego lepszego do roboty, jak tylko siedzieć, pisać i narzekać że coś nie działa? ja jestem w sieci w Orange chyba od około dwóch lat, do tej pory nie było żadnych problemów i nawet nie miałem tutaj na forum swojego profilu założonego, bo nie czułem takiej potrzeby.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 50
  • 0

Nie działa spotify na transmisji danych

@Anonim a teraz jako ciekawostka:

(wszystkie urządzenia niedawno restartowane, więc info "działa" oznacza jakąś minus godzinę)

iPhone, karta OFnK, Spotify i Spotify Connect działa - ustawienia internetipv6

Samsung, karta flex, Spotify działa, Spotify Connect nie działa - ustawienia internetipv6

Router i komputer, OFnK, Spotify i Spotify Connect działa - ustawienia internet. Bez IPv6.

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa spotify na transmisji danych

@marekw  musisz wiedzieć że nawet jak ustawisz IPV6 to ten protokół i tak za chwilę zmieni się na IPV4, sieć jeszcze nie jest w pełni zmodernizowana, akcent na pl, zresztą o problemach z IPV6 czy w telefonie czy po kablu, sporo dyskusji, gro potrzebnych funkcji się traci, ale cóż tak jest obecnie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 50
  • 0

Nie działa spotify na transmisji danych

@Anonim, rozumiem, w każdym razie - tak jak napisałem wyglądają pozostawione u mnie ustawienia domyślne na najnowszym iOS 13.3, Androidzie 10 i routerze Netgeara, wszystko z PL z oficjalnej dystrybucji producentów. I do niedawna wszystko hulało i tak dalej.

Po prostu nie wiem, jak sytuacja może być bardziej neutralna, przy niczym nie grzebałem ustawień ani zamienników oryginalnego systemu a i każdy ze sprzętów jest wspierany przez Orange.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2134
  • 181

Nie działa spotify na transmisji danych

Sugerujemy nie korzystać z konfiguracji internetipv6 o ile nie jest to Ci potrzebne, zwłaszcza w ofercie na doładowanie.

 

Zalecamy wprowadzenie takiej konfiguracji, zwłaszcza, jeśli występują jakiekolwiek utrudnienia z działaniem internetu:

 

Nazwa profilu: dowolna (np. internet)
APN: internet
Nazwa użytkownika: internet
Hasło: internet
Typ APN: default
Protokół APN: IPv4
Typ uwierzytelnienia: PAP lub CHAP

Po dokonaniu zmiany w konfiguracji, część telefonów musi zostać zrestartowana.

 

Spróbuj dokonać zmiany na urządzeniach, gdzie konfiguracja IPv6 nie działa. Konfiguracji na pozostałych urządzeniach, przynajmniej dopóki działa nie ruszaj 🙂

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 50
  • 0

Nie działa spotify na transmisji danych

@Jarek, dzięki za posta z informacją, nie traktuję go jako oficjalne stanowisko opa ani odpowiedź na moje zgłoszenia, ze względu na te domyślnie pobierane ustawienia.

Anonim

Nie dotyczy

Nie działa spotify na transmisji danych

@marekw  dziwi mnie wrzucanie dopisku IPV6 do ustawień, to jest wymuszanie IPV6 tak jak i w routerach Orange, ale to średnio mądry pomysł, bez dopisku IPV6 też powinno działać, ja mam IPV4/ IPV6, teoretycznie powinno wybrać IPV6, jeśli nie to IPV4, wszystko zależy od lokalizacji jednak.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 50
  • 0

Nie działa spotify na transmisji danych

@Anonim, podrzucę ci nawet cały oryginalny profil, sprawdź załącznik. Samsung S10, karta flex.

Screenshot_20191210-233346_Settings.jpg

 

Na razie nic nie zmieniam.

 

EDIT: Dobra, prawie cały profil, zrzut nie wyszedł.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2134
  • 181

Nie działa spotify na transmisji danych

@marekw 

Nie musisz zastępować posiadanej konfiguracji. Możesz dodać nowy punkt dostępu obok już istniejącego i ustawić go jako domyślny, a następnie zrestartować telefonu. Sprawdź wtedy czy internet i Spotify działa. Jeśli nie, daj znać. 🙂

 

Podkreślam, że chodzi wyłącznie o te urządzenia, gdzie problem nie ustąpił. Chodzi nam obecnie o weryfikację czy problem nadal występuje.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 50
  • 0

Nie działa spotify na transmisji danych

@Jarek, zadziałało - w tym momencie, bezpośrednio po zmianie ustawień na twoje na S10 z flexem i w Dąbrowie Górniczej. Teraz. Zobaczymy, co będzie np. jutro i co na to pozostałe usługi (spodziewam się, że powinny działać).

 

Niemniej, jeżeli to okaże się rozwiązaniem, to trzeba jeszcze wdrożyć to jako ustawienia domyślne dla każdego. Telefony dostają aktualizacje, czasem też zmienia się telefon na inny (wtedy wymagało by to wiedzy o tym temacie i tym rozwiązaniu i chwili czasu).

Albo po prostu naprawić konfigurację.