Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa internet mobilny, xiaomi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Nie działa internet mobilny, xiaomi

Mam używany telefon xiaomi, u poprzedniego właściciela internet Orange działał normalnie. 

WiFi działa, zasięg telefoniczny jest, ale jak włączę dane komórkowe, to internetu brak. Nawet specjalnie doładowałem kartę, żeby mieć pewność, że mam na koncie wszystko co trzeba i nic.

Telefon to Redmi Note 12s

Chciałem edytować punkt dostępu zgodnie z instrukcją ze strony Orange. Zresetowałem ustawienia APN, ale wszystkie inne opcje są na szaro i nie da się nic z nimi zrobić. 

5 ODPOW. 5

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 573
  • 2119
  • 18

Nie działa internet mobilny, xiaomi

@Pustowicz 

Warto na początek zrobić reset do ustawień fabrycznych. Jeżeli to Orange to oni z reguły ustawiają IPv6 i internet nie zawsze na tym działa, trzeba zmienić na IPv4.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1561
  • 6738
  • 46

Nie działa internet mobilny, xiaomi

Połączenia i SMS/MMS działają? Przy włączeniu danych komórkowych widzisz w górnym rogu przy zasięgu ikonę transmisji danych? - może to być np. ikona LTE i strzałki w dwóch przeciwnych kierunkach.

Konfiguracja internetu, MMS, SMS w telefonie | Orange Polska

 

Masz aktualizacje do nowszego Androida?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2057
  • 5650
  • 188

Nie działa internet mobilny, xiaomi

w ustawieniach apn ustaw internet - bez ipv6, protokól apn ustaw ipv4 ipv6 zamiast samego ipv6, jeśli sie nie da edytowac utwórz nowe z tymi zmianami reszta bez zmian

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Nie działa internet mobilny, xiaomi

Zmieniałem ustawienia po kilka razy i nic nie pomagało. Ostatecznie po zrobieniu długiego restartu telefonu wszystko się naprawiło. 

Dziękuję za odpowiedzi 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18710
  • 53568
  • 733

Nie działa internet mobilny, xiaomi

@Pustowicz jeżeli nie możesz edytować ustawień APN, to utwórz nowy i skonfiguruj zgodnie z informacjami ze strony:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-sms-w-telefonie

Nowy utworzony APN ustaw jako domyślny, następnie uruchom telefon ponownie.